Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 червня 2011 року Справа № 2а-4272/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Свергун І.О.,
при секретарі Терегері С.В.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1 (довіреність від 05.01.2011 № 69/10-25),
представника відповідача ОСОБА_2 (довіреність від 23.05.2011 № 05-1179),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення суми податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
25 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення суми податкового боргу в розмірі 549409,93 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ДП «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» зареєстроване Стахановською міською радою як субєкт підприємницької діяльності 10.03.2004 за НОМЕР_1. Відповідач перебуває на обліку в ДПІ в м. Красний Луч як платник окремих видів податків.
У звязку з несвоєчасною сплатою податкового зобовязання у відповідача станом на 16.03.2011 виник податковий борг перед бюджетом на загальну суму 549409,93 грн., у тому числі земельний податок (основний платіж) у розмірі 439168,01 грн., штрафна санкція у розмірі 101762,12 грн., збір за забруднення навколишнього середовища 8479,80 грн., у тому числі основного боргу 8479,80 грн. Зазначена сума підтверджена розрахунком, податковими повідомленнями-рішеннями та актом звірки.
У звязку з несплатою у встановлені строки податкових зобовязань відповідачу направлялися перша та друга податкові вимоги від 01.04.2008 № 1/15 та від 12.05.2008 № 2/18 відповідно. У порушення діючого законодавства відповідні суми до бюджету не надходили.
У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги: просив стягнути з відповідача податковий борг, який виник за період з травня 2008 року по січень 2009 року, в розмірі 175946,85 грн. з рахунків у банках, що обслуговують платника податків.
Ухвалою суду від 30.06.2011 позовні вимоги в частині стягнення податкового боргу в розмірі 373463,08 грн. залишено без розгляду у звязку з відкликанням вказаних вимог позивачем.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, посилаючись на наступне. Підприємство відповідача двічі припиняло свою діяльність. ДП «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» було створено за статутом як юридична особа відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 05.06.2003 № 280 з метою організації та виконання робіт з ліквідації вугледобувних та вуглепереробних підприємств Луганської області за рахунок коштів державного бюджету. Скорочена назва Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» - ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація». За наказом Міністерства вугільної промисловості України від 29.12.2007 № 612 було створено державне підприємство з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств, скорочена назва ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» та припинено діяльність ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» шляхом його реорганізації та приєднання до ДП «Укрвуглеторфресруктуризація».
Відповідно до Положення наказом ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» від 15.02.2008 № 9 було створено відокремлений підрозділ ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» «Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт» без права юридичної особи. Відповідно до ст. ст. 96,104 ЦК України юридична особа самостійно повинна відповідати за своїми зобовязаннями. На підставі наказу Міністерства вугільної промисловості від 02.04.2010 ДП «Укрвуглеторфресруктуризація» реорганізовано шляхом поділу (пункт 3 наказу). ДП ОД «Луганськвуглереструктуризація» організовано шляхом виділу та зареєстровано в ЄДРПОУ за № 32449971. У квітні 2010 року на виконання п. 5.2 Наказу Мінвуглепрому № 99 від 02.04.2010 в газеті «Урядовий курєр» було розміщено оголошення про реорганізацію ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» та визначені строки звернення кредиторів з вимогами. Передавальний баланс затверджено Мінвуглепромом 01.06.2010, Статут ДП ОД «Луганськвуглереструктуризація» зареєстрований 20.07.2010. Позивач не звернувся у встановлений строк з вимогами про сплату боргу, тому вимоги позивача не підлягають задоволенню.
Також відповідач посилається, що підприємство фінансується з державного бюджету, а планом фінансування на поточний бюджетний рік не передбачено кошти на погашення кредиторської заборгованості за попередні роки. Окрім того, підприємство зареєстровано як неприбуткове. Стягнення коштів, не передбачених планом бюджетного фінансування, не можливе.
Також відповідач посилається, що позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду з позовом, установлений ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на органи державної податкової служби покладено обовязки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. З Кодексу адміністративного судочинства України).
Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є субєкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закон України «Про систему оподаткування» та Закон України «Про плату за землю» втратили чинність.
У звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податкових зобовязань виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про плату за землю», які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» № 2535 від 03.07.92 (далі ЗУ № 2535) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платників податків і зборів зобовязані сплачувати відповідну суму податків та зборів у встановленому законом строки.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про плату за землю» власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю», податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з преамбулою Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - Закон № 2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 06.12.2000 № 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181), який діяв до 01.01.2011, є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.
Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
П.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 визначає, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181 контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобовязання;
г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обовязкового платежу), є контролюючий орган.
Згідно з п. 6.1 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
П.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181 встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з п.п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
Судом установлено, що ДП «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» зареєстроване Стахановською міською радою як субєкт підприємницької діяльності 10.03.2004 за НОМЕР_1.
Згідно з наказом Міністерства вугільної промисловості України від 29.12.2007 № 612 було створено державне підприємство з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств, скорочена назва ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» та припинено діяльність ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» шляхом його реорганізації та приєднання до ДП «Укрвуглеторфресруктуризація».
Пунктом 8 цього наказу встановлено, що ДП «Укрвуглеторфресруктуризація» є правонаступником усіх майнових прав та обовязків ДП «Донвуглереструктуризація», ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація», «ЦЗК «Вуглеторфреструктуризація» згідно з передавальними балансами.
Відповідно до наказу ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» від 15.02.2008 № 9 було створено відокремлений підрозділ ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» «Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт» без права юридичної особи.
На підставі наказу Міністерства вугільної промисловості від 02.04.2010 № 99 ДП «Укрвуглеторфресруктуризація» реорганізовано шляхом поділу на державні підприємства «Донвуглереструктуризація» (код ЄДРПОУ 32442610), Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» (код ЄДРПОУ 32449971) та «Центрально-Західна Компанія «Вуглеторфреструктуризація» (код ЄДРПОУ 32112705) (пункт 3 наказу).
Пунктом 9 цього наказу встановлено, що ДП «Донвуглереструктуризація», ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація», ДП «Центрально-Західна Компанія «Вуглеторфреструктуризація» є правонаступниками усіх прав та обовязків, повязаних з діяльністю ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» згідно з розподільчими балансами.
За відповідачем виник податковий борг зі сплати земельного податку за період з травня 2008 року по січень 2009 року на загальну суму 175946,85 грн. Податкові зобовязання визначені контролюючим органом у податкових повідомленнях-рішеннях: від 21.05.2008 № 0000321530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (зворотній бік арк. справи 20), від 20.06.2008 № 0000391530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (арк. справи 21), від 21.07.2008 № 0000491530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (зворотній бік арк. справи 21), від 21.08.2008 № 0000641530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (арк. справи 22), від 22.09.2008 № 0000831530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (зворотній бік арк. справи 22), від 21.10.2008 № 0000151530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (арк. справи 23), від 22.12.2008 № 0001761530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (зворотній бік арк. справи 23), від 21.11.2008 № 0001521530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (арк. справи 24), від 21.01.2009 № 0000011530/0 на загальну суму 19549,65 грн., у тому числі за основним платежем 18618,71 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 930,94 грн. (зворотній бік арк. справи 24). Податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем, що підтверджується фіскальними чеками та повідомленнями про поштове відправлення.
Позивачем на адресу відповідача згідно з Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було надіслано першу податкову вимогу від 03.04.2008 № 1/15, яку було отримано відповідачем 09.04.2008 (зворотній бік арк. справи 17). Другу податкову вимогу від 12.05.2008 № 2/18 було отримано відповідачем 15.05.2008 (арк. справи 17).
Суму податкового боргу відповідачем у добровільному порядку сплачено не було.
Суд критично оцінює заперечення відповідача проти позову з огляду на наступне.
Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» узяте на облік в органах державної податкової служби 10.03.2004, що підтверджується довідкою від 22.07.2010 № 15247 (а.с. 29). В ДПІ в м. Красний Луч відповідач перебуває на обліку як платник окремих видів податків з 01.02.2007 по цей час, з обліку як платник податків не знімався. Доказів про надання на адресу позивача ліквідаційних балансів відповідачем суду не надано. Крім того, згідно з поясненнями представника відповідача підприємство з 2008 року по цей час користується земельними ділянками. Відповідач звертався до органу місцевого самоврядування щодо припинення користування земельними ділянками, однак, на цей час вказане питання не вирішено.
Крім того, поясненнями представника відповідача підтверджується, що податкові повідомлення-рішення оскаржувалися відповідачем у судовому порядку до Луганського окружного адміністративного суду та Донецького апеляційного адміністративного суду. У задоволенні вимог про скасування податкових повідомлень-рішень відмовлено. На цей час відкрито касаційне провадження за вказаними справами.
Таким чином, податкові повідомлення-рішення є узгодженими.
Суд не приймає посилання відповідача на відсутність бюджетного фінансування, адже зазначена обставина не звільняє платника податків від сплати обовязкових платежів до бюджету.
Щодо посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду суд зазначає таке.
Згідно з положеннями п.п. 15.1.1 п. 15.1 ст. 15 Закону № 2181 за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобовязань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше,- за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобовязань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобовязання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п. 15.2.1 п. 15.2 ст. 15 Закону № 2181 у разі коли податкове зобовязання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у звязку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобовязання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобовязання.
Податковим кодексом України також встановлено строк для визначення податкового зобовязання та для стягнення сум податкового боргу 1095 днів.
Так, відповідно до п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобовязань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобовязань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобовязань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобовязання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному порядку.
Пунктом 102.4 статті 102 Податкового кодексу України визначено, що в разі якщо грошове зобовязання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у звязку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобовязання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Позивачем в уточненому позові заявлено вимоги про стягнення податкового боргу за період з травня 2008 року по січень 2011 року (податкові повідомлення-рішення від 21.05.2008, 20.06.2008, 21.07.2008, 21.08.2008, 22.09.2008, 21.10.2008, 21.11.2008, 22.12.2008, 21.01.2009). Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 25.05.2011. Таким чином, вимоги про стягнення податкового боргу заявлено в межах строку 1095 днів.
Відповідно до п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Обставини, на які посилається позивач, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, за таких обставин суд вважає уточнені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 30.06.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 05.07.2011, про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Уточнені позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення суми податкового боргу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств»(код ЄДРПОУ 32449971) на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 175946 грн. 85 коп. (сто сімдесят пять тисяч девятсот сорок шість грн. 85 коп.) за рахунок коштів з рахунків у банках, що його обслуговують.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову складено в повному обсязі 05 липня 2011 року.
СуддяІ.О. Свергун