Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 червня 2011 р. № 2а-6084/11/1370
о 12 год., 52 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
секретар судового засідання Голуб О.Є.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Дрогобицькому районі Львівської області, представник –ОСОБА_1 (довіреність № 12116/10/10-010 від 30.09.2010 року)
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Універсал», представник –ОСОБА_2 (довіреність № 12101 від 12.01.2010 року)
простягнення заборгованості в сумі 387415,66 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Дрогобицькому районі Львівської області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал»про стягнення заборгованості в сумі 387415,66 грн.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».
Заборгованість підтверджується корінцями податкових вимог, податковими повідомленнями –рішеннями, довідкою про суми податкового боргу платника податків станом на 15.03.2011 року, податковими деклараціями з податку на додану вартість за жовтень, грудень 2010 року, податковим розрахунками земельного податку на 2010 рік та 2011 рік, розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив задоволити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Позиція відповідача викладена відзиві на позовну заяву у якому відповідач зазначає, що ухвалою Господарського суду Львівської області від 10.05.2011 року у справі № 5015/2449/11 порушено провадження у справі про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Задоволення вимог кредитора буде вирішуватись відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Представник відповідача в судовому засіданні по суті позовні вимоги визнав, однак в позові просив відмовити лише з підстав, що Господарським судом Львівської області порушено провадження у справі про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:
27.12.1994 року Виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради Львівської області проведено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал», що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 450852. Відповідач – Товариство з обмеженою відповідальністю «Універсал»перебуває у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, що підтверджується копією Довідки з реєстру № 320 ввід 22.09.2006 року та Єдиному державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, що Довідкою з реєстру від 11.02.2011 року за № 8749884.
08.02.1995 року відповідач узятий на облік ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області за № 225, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 02.10.2006 року за № 949.
27.01.2010 року відповідач подав до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області податковий розрахунок земельного податку на 2010 рік.
19.02.2011 року відповідач подав до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік.
22.11.2010 року відповідач подав до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 року.
22.11.2010 року ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області проведено планову перевірку ТОВ «Універсал» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2010 року, про що складено акт № 904/23-1/13820680. Проведеною перевіркою встановлено порушення вимог Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», Закону України «Про податок на додану вартість», Закону України «Про плату за землю», Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
01.12.2010 року позивачем виставлено відповідачу першу податкову вимогу форми «Ю 1»№ 1/791, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями станом на 01.12.2010 року становить 11134,64 грн. (у тому числі за основним платежем 11134,64 грн., за штрафними санкціями 0,00 грн., за пенею 0,00 грн.). Вказана податкова вимога відповідачем отримана 01.12.2010 року.
17.12.2010 року відповідач подав до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 року.
30.12.2010 року ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області, на підставі акту перевірки № 904/23-1/13820680 від 22.11.2010 року, виставлено податкове повідомлення –рішення форми «Р»№ 0001632301/1, згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем по податку на додану вартість, складає 308016,00 грн., в тому числі за основним платежем –205344,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями –102672,00 грн.
30.12.2010 року ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області, на підставі акту перевірки № 904/23-1/13820680 від 22.11.2010 року, виставлено податкове повідомлення –рішення форми «Р»№ 000961702/1, згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем по податку з доходів найманих працівників, складає 7770,99 грн., в тому числі за основним платежем –2590,33 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями –5180,66 грн.
30.12.2010 року ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області, на підставі акту перевірки № 904/23-1/13820680 від 22.11.2010 року, виставлено податкове повідомлення –рішення форми «Р»№ 0001642301/1, згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем по земельному податку з юридичних осіб, складає 27631,13 грн., в тому числі за основним платежем –18420,77 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями –9210,36 грн.
30.12.2010 року ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області, на підставі акту перевірки № 904/23-1/13820680 від 22.11.2010 року, виставлено податкове повідомлення –рішення форми «Р»№ 0001622301/1, згідно якого загальна сума податкового зобов’язання за платежем по податку на прибуток приватних підприємств, складає 1170,00 грн., в тому числі за основним платежем –780,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 390,00 грн.
06.01.2011 року позивачем виставлено відповідачу другу податкову вимогу форми «Ю 2»№ 2/22, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями станом на 06.01.2011 року становить 21111,64 грн. (у тому числі за основним платежем 21111,64 грн., за штрафними санкціями 0,00 грн., за пенею 0,00 грн.). Вказана податкова вимога відповідачем отримана 06.01.2011 року.
18.01.2011 року відповідач подав до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2010 року.
18.02.2011 року відповідач подав до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2011 року.
28.01.2011 року відповідач подав до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області податковий розрахунок земельного податку на 2011 рік.
Докази які підтверджують що згадані податкові повідомлення –рішення та податкові вимоги відповідачем оскаржувались в справі відсутні, відповідно визначені по них зобов’язання є узгодженими.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»№ 2343-XII від 14.05.1992 року із змінами і доповненнями, ПК України, КАС України.
Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно п.п. 7.2.1. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Згідно п.п. 1, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують, крім інших, такі функції - здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.п. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 цього ж Кодексу, контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п. 41.5. ст. 41 цього ж Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно п. 23 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Згідно ч. 4 ст. 12 цього ж Закону, протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Судом не враховуються пояснення відповідача та його представника, оскільки стягнення коштів за податковим боргом здійснюється за рішенням суду, однак протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється лише стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється таке стягнення.
Заборгованість відповідача, з урахуванням часткової сплати, станом на дату розгляду справи становить 387415,66 грн. є узгодженою, що підтверджується вищевказаними доказами, а також довідкою № 3591/24-0 від 16.03.2011 про суми податкового боргу платника податків станом на 15.03.2011 року, відтак підлягає стягненню. Вказана заборгованість станом на час розгляду справи відповідачем не сплачена.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Дрогобицькому районі Львівської області підлягають задоволенню повністю.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд –
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал»(ЄДРПОУ 13820680, вул. Бориславська, буд. 82/1, м. Дрогобич, Львівська область) до бюджету кошти в сумі 387415,66 грн.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 25.06.2011 року.
Суддя Гавдик З.В.
З оригіналом згідно
Суддя Гавдик З.В.