Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3163/10/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Гарань С.М.
Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"23" червня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сорочко Є.О.
Суддів: Усенко В.Г.
Собків Я.М.
при секретарі Ковальчук Г.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства «Кредо-Сервіс»на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року у справі за позовом Приватного підприємства «Кредо-Сервіс»до Державної податкової інспекції у м. Черкаси про скасування податкових повідомлень-рішень та зобовязання вчинення певних дій,-
В С Т А Н О В И В:
Приватного підприємства «Кредо-Сервіс»(далі ПП «Кредо-Сервіс») звернулося до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Черкаси (далі - ДПІ у м. Черкаси) про скасування податкових повідомлень-рішень № 0005061503/0 від 18.03.2010 р., № 0008841503/0 від 03.06.2010 р., № 0009501503/0 від 14.06.2010 р. та зобовязання поновлення в картці особового рахунку автоматизованої інформаційної системи уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 р.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.
На вказану постанову ПП «Кредо-Сервіс» подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на неповне зясування судом обставин справи та порушення норм матеріального і процесуального права.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно матеріалів справи, ДПІ у м. Черкаси була проведена камеральна перевірка податкової декларації (розрахунку), та встановлено, що розмір податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності є меншими ніж визначено за результатами камеральної перевірки, оскільки при заповненні податкової декларації (розрахунку) платником податку не застосовано коефіцієнт індексації 1,152 за 2008 рік при визначенні розміру плати за земельну ділянку по вулиці Гагаріна, 29/1 в місті Черкаси, у звязку з чим складено акт № 2093/15-31/25210081 від 17.03.2010 р.
За таких підстав, ДПІ у м. Черкаси 18.03.2010 р. було винесене податкове повідомлення-рішення № 0005061503/0 яким було визначено суму податкового зобовязання за основним платежем 3710 грн. 56 коп. та штрафними (фінансовими) санкціями 185 грн. 53 коп.
Податкове повідомлення-рішення від 03.06.10 р. № 0008841503/0 на суму 10 грн. прийнято ДПІ у м. Черкаси в звязку із встановленням перевіркою порушення строків сплати орендної плати за землю (по уточнюючій декларації за 2009 р.) по строку сплати 28.04.10 р. на суму 100 грн., а фактично сплачено - 27.05.10 р.
Податкове повідомлення-рішення від 14.06.10 р. № 0009501503/0 на суму 203 грн. 43 коп. прийнято ДПІ у м. Черкаси в звязку із встановленням перевіркою порушення строків сплати орендної плати за землю по строку сплати 31.05.10 р. на суму 2034 грн. 25 коп., а фактично сплачено 01.06.10 р.
ПП «Кредо-Сервіс»25.05.2010 р. засобами електронної пошти подало до ДПІ у м. Черкаси уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік з додатками, про що свідчить квитанція № 2.
Відповідно до вимог частини 1 статті 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Згідно ст. 23 цього Закону грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 р. № 783 затверджено Порядок проведення індексації грошової оцінки земель (далі - Порядок).
Відповідно пункту 2 Порядку грошова оцінка земель за межами населених пунктів, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, (крім земель під торфородовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель), за 1996 - 1999 роки індексується станом на 1 січня 2000 р. на коефіцієнт 2,04, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за 1996 рік - 1,703, за 1997 рік - 1,059, за 1998 рік - 1,006 та за 1999 рік - 1,127.
Отже, при обчисленні суми земельного податку та орендної плати за землі державної і комунальної власності на 2009 рік нормативну грошову оцінку земель за 2008 рік необхідно індексувати на коефіцієнт 1,152 на 2010 рік.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення, є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до підпункту 17.1.4. пункту 17.1. статті 17 цього Закону у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Згідно пп. 17.1.7. цього Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Згідно пункту 17.2. статті 17 цього Закону платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку, б) або відобразити суму такої недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов'язання з цього податку.
Наказом державної податкової адміністрації України від 31 грудня 2008 року № 827 затверджені Методичні рекомендації щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах державної податкової служби України (далі ОДПС).
Відповідно до пункту 4.6. Методичних рекомендацій у разі визначення підрозділом оподаткування юридичних або фізичних осіб неправомірності подання податкової звітності платником податків на підставах, не передбачених пунктом 4.5, працівник цього підрозділу протягом 3 робочих днів з моменту отримання реєстру прийнятої звітності готує та направляє: за підписом керівника ОДПС - платнику податків повідомлення про невизнання такої звітності як податкової декларації із зазначенням підстав неприйняття такої звітності та пропозицією подати нову, оформлену належним чином; за підписом керівника підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб - підрозділу ведення та захисту податкової звітності службову записку з резолюцією керівника ОДПС для присвоєння такій звітності (з усіма поданими додатками) в електронних базах статусу «Не визнано як податкова декларація»та проставлення в коментарях реєстраційних номерів повідомлень (про невизнання ОДПС декларації як податкової) та дат їх відправлення; за підписом керівника підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб - підрозділу обліку і звітності службову записку з резолюцією керівника ОДПС для усунення даних, занесених до картки особового рахунку, датою службової записки.
Таким чином, колегія суддів прийшла до висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення були прийняті відповідачем правомірно, а тому не підлягають скасуванню.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, щодо відмови в задоволенні позову, а тому апеляційну скаргу ПП «Кредо-Сервіс» необхідно залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року без змін, оскільки вона ухвалена з повним зясуванням обставин, що мають значення для вирішення справи та дотриманням норма матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст.160, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Кредо-Сервіс»залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2010 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Усенко В.Г.
Собків Я.М.
Ухвалу складено в повному обсязі 29.06.2011 року