Рішення № 16571695, 30.06.2011, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
30.06.2011
Номер справи
14/5007/33/11
Номер документу
16571695
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_____________

_______________

* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "30" червня 2011 р.Справа № 14/5007/33/11

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Костриця О.О.

за участю представників сторін

від першого позивача: не з'явився

від другого позивача: ОСОБА_1 - довіреність №617/02/10-11 від 15.02.2011р.

від першого відповідача: ОСОБА_2 - довіреність від 15.06.2011р.

від другого відповідача: не з'явився

від третьої особи: не з'явився

представник прокуратури: Лугинець О.С. - посвідчення №32 від 18.03.2011р.

Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Прокурора Черняхівського району в інтересах держави в особі Житомирської обласної державної адміністрації (м.Житомир) та Головного управління Держкомзему у Житомирській області (м. Житомир)

до 1) Приватного підприємства "Черняхівське Полісся" (смт. Черняхів Житомирської області)

2) Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області (смт.Черняхів Житомирської області)

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Пекарщинської сільської ради Черняхівського району Житомирської області (с.Пекарщина, Черняхівський район, Житомирська область)

про визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 14.05.2008р.

Спір вирішується у відповідності до ч.3 ст.69 Господарського процесуального кодексу України

Прокурором в інтересах держави пред'явлено позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Черняхівської районної державної адміністрації №173 від 22.04.2008р., в частині, якою надано в користування на умовах оренди земельну ділянку, загальною площею 15,0000 га Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" на території Пекарщинської сільської ради Черняхівського району за межами населеного пункту терміном на 5 років для ведення підсобного сільського господарства, а також, розпорядження голови Черняхівської районної державної адміністрації №42 від 02.02.2007р., в частині, якою надано дозвіл на виготовлення Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі на території Пекарщинської сільської ради за рахунок земель запасу, попередньою площею 15,0 га та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 14.05.2008р., укладеного між відповідачами.

В засіданні суду 16.06.2011р. представник прокуратури надав письмові обґрунтування позовних вимог (а.с.77-78).

Представник прокуратури в засіданні суду позовні вимоги підтримав у повному обсязі, крім того, надав письмове обгрунтування позовних вимог (а.с.91-92), відносно визнання незаконним та скасування розпорядження голови Черняхівської районної державної адміністрації №42 від 02.02.2007р., в частині, якою надано дозвіл на виготовлення Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі на території Пекарщинської сільської ради за рахунок земель запасу, попередньою площею 15,0 га.

Представник другого позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав у повному обсязі та надав письмові пояснення відділу Державного комітету із земельних ресурсів у Черняхівському районі та лист №580 від 29.06.2011р. (а.с.93-94).

Представник першого відповідача в засіданні суду в усних поясненнях (протокол судового засідання 30.06.2011р.) в повному обсязі заперечив щодо позовних вимог прокурора, зазначивши, що перший відповідач на законних підставах набув право оренди на спірну земельну ділянку.

Крім того, представник першого відповідача зазначив, що Приватне підприємство "Черняхівське Полісся" є неналежним відповідачем по справі та не може нести відповідальність за порушення допущені відділом Держкомзему в Черняхівському районі (протокол судового засідання від 30.06.2011р.).

В засіданні суду 16.06.2011р. представник другого відповідача надав письмові пояснення по справі, в яких просить відмовити в задоволення позовних вимог. (а.с.79-81).

30.06.2011р. до суду від другого відповідача факсимільним зв'язком надійшло клопотання, в якому він просить суд розглядати справу за відсутності уповноваженого представника (а.с.89).

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 02.06.2011р. було залучено до участі у справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Пекарщинську сільську раду Черняхівського району Житомирської області.

В засіданні суду 16.06.2011р. представник третьої особи надав письмові пояснення по справі (а.с.83).

Третя особа в засідання суду не з'явилася, хоча про час та місце розгляду справи була своєчасно та належним чином повідомлена.

Заслухавши пояснення прокурора, представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням 6-ої сесії п'ятого скликання Пекарщинської сільської ради Черняхівського району від 18.12.2006р. "Про погодження надання земельної ділянки для ведення підсобного сільського господарського" (а.с.43) було вирішено:

"1. Погодити надання земельної ділянки Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" попередньою площею 15 га в оренду терміном на 4 роки для ведення підсобного сільськогосподарського господарства із земель резерву Пекарщинської сільської ради за межами населеного пункту.

2. Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" звернутись до районної державної адміністрації про надання згоди на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документу, що посвідчує право оренди на земельну ділянку попередньою площею 15 га для ведення підсобного сільськогосподарського господарства із земель резерву Пекарщинської сільської ради".

02.02.2007р. розпорядженням голови Черняхівської районної державної адміністрації "Про надання згоди на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право оренди на земельні ділянки" №42 (а.с.6), надано згоду Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку на території Пекарщинської сільської ради за рахунок земель запасу попередньою площею 15,0 га, для ведення підсобного сільського господарства.

22.04.2008р. розпорядженням голови Черняхівської районної державної адміністрації "Про передачу земельних ділянок в оренду" №173 (а.с.7), передано Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" земельну ділянку для ведення підсобного сільського господарства в короткострокову оренду терміном на 5 років за рахунок земель запасу Пекарщинської сільської ради, площею 15,0000га.

Пунктом 3 вищезазначеного розпорядження зобов'язано відділ земельних ресурсів у Черняхівському районі та виконком Пекарщинської сільської ради внести відповідні зміни в земельно-кадастрову документацію та планово-картографічні матеріали.

На виконання вищезазначених розпоряджень, 14.05.2008р. між Черняхівською районною державною адміністрацією (орендодавець) та Приватним підприємством "Черняхівське Полісся" (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки (а.с.53-54), за умовами якого орендодавець передав, а орендар прийняв в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Пекарщинської сільської ради за межами с.Пекарщина Черняхівського району Житомирської області.

Прокурор просить визнати незаконними та скасувати розпорядження голови Черняхівської районної державної адміністрації №173 від 22.04.2008р., в частині, якою надано в користування на умовах оренди земельну ділянку, загальною площею 15,0000га Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" на території Пекарщинської сільської ради Черняхівського району за межами населеного пункту терміном на 5 років для ведення підсобного сільського господарства, а також, розпорядження голови Черняхівської районної державної адміністрації №42 від 02.02.2007р., в частині, якою надано дозвіл на виготовлення Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі на території Пекарщинської сільської ради за рахунок земель запасу, попередньою площею 15,0 га, мотивуючи свої вимоги тим, що Черняхівська районна державна адміністрація передала спірну земельну ділянку Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" в оренду без розроблення проекту відведення земельної ділянки і висновку державної землевпорядної експертизи, а також просить визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 14.05.2008р., укладений між відповідачами.

Господарський суд, розглянувши вимоги прокурора, вважає, що дані вимоги підлягають задоволенню, враховуючи наступне.

Відповідно до ч.3 ст.1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Відповідно до ч.2 ст.151 Господарського кодексу України, порядок надання у користування природних ресурсів громадянам і юридичним особам для здійснення господарської діяльності встановлюється земельним, водним, лісовим та іншим спеціальним законодавством.

Згідно з приписами ст. 13 Конституції України земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до вимог ст.ст. 2, 3 Земельного кодексу України земельні відносини - це відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею, які регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Водночас статтею 6 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендарі набувають права на оренду земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Слід зазначити, що на момент прийняття спірного рішення та укладення договору оренди передача земельних ділянок в оренду була врегульована Земельним кодексом України наступним чином.

Відповідно до ст.124 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент прийняття оспорюваного розпорядження та укладення договору), передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ст.ст.118 та 123 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент прийняття оспорюваного розпорядження та укладення договору), необхідною умовою отримання земельної ділянки в користування є проект відведення цієї ділянки.

Відповідно до п. "в" ч.1 ст.20 Закону України "Про землеустрій" від 22.05.2003р., землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі надання, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок.

Згідно ст.50 Закону України "Про землеустрій", проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок. Порядок складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004р. №677, цей Порядок визначає механізм розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (далі - проект відведення земельної ділянки).

Відповідно до п.2 Порядку, проект відведення земельної ділянки не розробляється у разі, коли:

-земельна ділянка, межі якої визначено в натурі (на місцевості), надається у користування або безоплатно передається у власність без зміни її цільового призначення;

- земельна ділянка набувається у власність шляхом купівлі-продажу, дарування, міни, на підставі інших цивільно-правових угод, успадкування, без зміни її меж та цільового призначення;

-земельна ділянка придбана на конкурентних засадах (за результатами земельних торгів).

Проект відведення земельної ділянки може не розроблятися також в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з п.9 Порядку, проект відведення земельної ділянки виконавець погоджує із землевласником або землекористувачем, органом земельних ресурсів, природоохоронним органом, санітарно-епідеміологічною службою, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини.

Погоджений проект відведення земельної ділянки підлягає державній експертизі, яка проводиться органом земельних ресурсів відповідно до законодавства (п.10 Порядку).

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок підлягають обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації також і відповідно до ст.9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації".

Відповідно до ст.1 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" встановлює, що державна експертиза землевпорядної документації (далі - державна експертиза) - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об'єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об'єктів експертизи.

Згідно статті 35 вищезазначеного закону результатом проведення державної експертизи є висновок державної експертизи. Якщо об'єкт державної експертизи підготовлений згідно з вимогами законодавства, встановленими стандартами, нормами і правилами, то він позитивно оцінюється та погоджується. Позитивні висновки державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, відкриття фінансування робіт з реалізації заходів, передбачених відповідною документацією. Реалізація заходів, передбачених документацією із землеустрою та документацією з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріалами і документацією державного земельного кадастру щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи, без позитивних висновків державної експертизи забороняється.

Висновки державної експертизи після їх затвердження спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи є обов'язковими для прийняття до розгляду замовником і врахування при прийнятті відповідного рішення щодо об'єктів державної експертизи.

Крім того, згідно п.11 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004р. №677, після одержання позитивного висновку державної експертизи проект відведення земельної ділянки розглядається сільською, селищною, міською радою, районною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією, затверджується ними або в установленому порядку подається до інших органів, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок.

Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України "Про оренду землі" невід'ємною частиною договору оренди землі є, зокрема, проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.

Статтею 16 Закону України "Про оренду землі" визначено, що особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання) (ч.1). Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України (ч.2). У разі згоди орендодавця передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього Закону (ч.3). Передача земельної ділянки, межі якої визначено в натурі (на місцевості), в оренду без зміни її цільового призначення здійснюється без розроблення проекту її відведення (ч.4).

Отже, без розроблення проекту відведення земельної ділянки передача її в оренду можлива за наявності наступних двох складових: земельна ділянка передавалася в оренду без зміни її цільового призначення та при цьому її межі вже було визначено в натурі (на місцевості).

Відсутність однієї із вищезазначених складових є підставою для розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Як вбачається із матеріалів справи, надання в оренду першому відповідачу земельної ділянки площею 15 га здійснювалося за рахунок земель запасу Пекарщинської сільської ради, що раніше не відводилась, відповідно межі спірної земельної ділянки, в натурі на місцевості не встановлювались, що підтверджується технічною документацією по оформленню договору оренди земельної ділянки (а.с. 37-51).

Отже, в порушення вищезазначених вимог чинного законодавства проект відведення земельної ділянки загальною площею 15,0000 га, із земель резерву Пекарщинської сільської ради за межами населеного пункту, не розроблявся, а відтак відсутній в порушення вимог ст.9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" висновок обовязкової державної експертизи проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки.

Відповідно до ч.2 ст.43 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", розпорядження голови державної адміністрації, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства або є недоцільними, неекономними, неефективними за очікуваними чи фактичними результатами, скасовуються Президентом України, головою місцевої державної адміністрації вищого рівня або в судовому порядку.

Згідно вимог ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оспорювані розпорядження вимогам Конституції України та зазначеним нормативним актам не відповідають, а тому є незаконним.

Відповідно до ст.ст.13,14 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу, основним національним багатством і перебуває під особливою охороною держави. Надання земельної ділянки в оренду з порушенням вимог чинного законодавства суперечить інтересам держави.

Як передбачено ч.1 ст.21 Земельного кодексу України, порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для:

а) визнання недійсними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам;

б) визнання недійсними угод щодо земельних ділянок.

За таких обставин, суд приходить до висновку про визнання спірних розпоряджень голови Черняхівської районної державної адміністрації від 02.02.2007р. №42 в частині, якою надано в користування на умовах оренди земельну ділянку, загальною площею 15,0000 га Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" на території Пекарщинської сільської ради Черняхівського району за межами населеного пункту терміном на 5 років для ведення підсобного сільського господарства, а також, розпорядження голови Черняхівської районної державної адміністрації №42 від 02.02.2007р., в частині, якою надано дозвіл на виготовлення Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі на території Пекарщинської сільської ради за рахунок земель запасу, попередньою площею 15,0 га недійсними.

Як зазначалося вище, 14.05.2008р. між Черняхівською районною державною адміністрацією (орендодавець) та Приватним підприємством "Черняхівське Полісся" (орендар) на виконання оспорюваних розпоряджень було укладено договір оренди земельної ділянки.

Відповідно до ст.211 Земельного кодексу України, порушенням законодавства є, зокрема, укладення угод з порушенням земельного законодавства.

Згідно вимог ч.1 ст.203 ЦК України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Відповідно до ч.1 ст.215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Таким чином прийняті головою Черняхівської районної державної адміністрації незаконні розпорядження від 02.02.2007р. №42 та від 22.04.2008р. №173 стали підставою для укладення оспорюваного договору оренди землі від 14.05.2008р., який також визнається судом недійсним.

Крім того, суд вважає, що договір оренди земельної ділянки від 14.05.2008р. підлягає визнанню недійсним також зі слідуючих причин.

Відповідно до ст. 13 Закону України “Про оренду землі” договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Стаття 15 Закону України "Про оренду землі” визначає істотні умови договору оренди землі, якими є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.

Стаття 21 Закону України "Про оренду землі” визначає, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою; розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю").

Частинами 4 -7 зазначеної статті встановлено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю"; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю"; річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині.

Відповідно до статті 13 Закону України “Про оцінку земель” проведення нормативної грошової оцінки земель є обовязковим при визначенні розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Стаття 18 вищезазначеного закону визначає порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок відповідно до стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів.

Як вбачається із матеріалів справи, докази, що підтверджують проведення нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки щодо якої укладено договір оренди від 14.05.2008р., відсутні.

Отже, суд вважає, що одна із істотних умов спірного договору оренди землі, а саме: орендна плата, в спірному договорі є такою, що визначена не у відповідності до норм діючого законодавства, якими передбачено порядок її встановлення.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України “Про оренду землі” відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4-6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.

З врахуванням вищевикладених обставин, укладений між Черняхівською районною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Черняхівське Полісся" договір оренди земельної ділянки від 14.05.2008р. підлягає визнанню судом недійсним.

Суд не приймає заперечення першого відповідача по справі (протокол судового засідання від 30.06.2011р.) та письмові пояснення другого відповідача (а.с.79-81), як такі, що спростовуються вищевикладеним.

Згідно з вимогами ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора обґрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства та підлягають задоволенню.

Судові витрати покладаються на обох відповідачів пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст.49,82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Черняхівської районної державної адміністрації №42 від 02.02.2007р. "Про надання згоди на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право оренди на земельні ділянки" в частині, якою надано згоду Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчує право оренди на земельну ділянку для ведення підсобного сільського господарства на території Пекарщинської сільської ради за рахунок земель запасу попередньою площею 15,0 га.

3. Визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Черняхівської районної державної адміністрації №173 від 22.04.2008р. "Про передачу земельних ділянок в оренду" в частині, якою надано в користування Приватному підприємству "Черняхівське Полісся" на умовах оренди земельну ділянку загальною площею 15,0000 га, в тому числі: рілля - 15,0000 га, за рахунок земель запасу Пекарщинської сільської ради.

4. Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки загальною площею 15,0000га від 14.05.2008р., укладений між Черняхівською районною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Черняхівське Полісся".

5. Стягнути з Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області, 12301, Житомирська область, смт. Черняхів, Майдан Рад, 1, ідентифікаційний код 04053453:

- в доход Державного бюджету України (п/р 31118095700002 ГУДКУ у Житомирській області, ЄДРПОУ 22062319, МФО 811039, код 22090200, отримувач УДК в м.Житомирі) - 42,50 грн. державного мита;

- в доход Державного бюджету України (п/р 31217264700002 у ГУДКУ у Житомирській області, МФО 811039, ЄДРПОУ 22062319, отримувач УДК у м.Житомирі) - 118,00 грн. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

6. Стягнути з Приватного підприємства "Черняхівське Полісся", 12301, Житомирська область, смт. Черняхів, вул. Леніна,7, ідентифікаційний код 34546932:

- в доход Державного бюджету України (п/р 31118095700002 ГУДКУ у Житомирській області, ЄДРПОУ 22062319, МФО 811039, код 22090200, отримувач УДК в м.Житомирі) - 42,50 грн. державного мита;

- в доход Державного бюджету України (п/р 31217264700002 у ГУДКУ у Житомирській області, МФО 811039, ЄДРПОУ 22062319, отримувач УДК у м.Житомирі) - 118,00 грн. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі поданняапеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

СуддяКостриця О.О. Повне рішення складено: "05" липня 2011 р.