Ухвала суду № 16561193, 28.03.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2011
Номер справи
2а-8899/10/11/0170
Номер документу
16561193
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-8899/10/11/0170

28.03.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіЯковенко С.Ю.,

суддів Дадінської Т.В. , Дугаренко О.В.

секретар судового засіданняСкубілова Г.В.

за участю сторін:

представник позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлен"- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, до початку слухання справи надіслав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника,

представник відповідача: Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим- ОСОБА_1, довіреність № 94/10 від 16.04.10

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Москаленко С.А. ) від 12.10.10 у справі № 2а-8899/10/11/0170

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлен" (вул. М. Жукова, 33, кв. 110, Гресівський, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95493)

доДержавної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим (вул. Мате Залки, 1/9, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)

про визнання протиправними дій, недійсним акту та зобов`язання виконати певні дії

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.10.10 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлен" до Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим задоволені частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим, викладене у акті № 495/15-2 від 16.06.10 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Судом вирішено питання щодо розділу судових витрат. В задоволені решті позовних вимог - відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, відповідач - Державна податкова інспекція в м.Сімферополі АР Крим звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати, та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга мотивована невідповідністю судового рішення нормам матеріального права. Відповідач посилається на положення абзацу 6 пункту 9.8 статті 9 Закону України „Про податок на додану вартість” та статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а саме, що в разі зміни місцезнаходження юридичної особи та не відображення даних змін у реєстраційній картки ЄДР, даною юридичною особою порушуються норми чинного податкового законодавства, що є підставою для анулювання реєстрації позивача, як платника податку на додану вартість.

У судове засідання 28.03.2011 представник позивача не зявився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, до початку слухання справи надіслав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника.

Згідно з частиною 4 статті 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

У судовому засіданні представник відповідача підтримав апеляційну скаргу з підстав, викладених у ній.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, заслухавши представника відповідача, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

18.09.2009, згідно Свідоцтву про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 № 613347, Товариство з обмеженою відповідальністю "Металлен", ідентифікаційний код 36646192, зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, місцезнаходження юридичної особи: вул.Маршала Жукова, б.33, кв.110, м.Сімферополь, АР Крим, 95000.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлен": вул.Маршала Жукова, б.33, кв.110, м.Сімферополь, АР Крим, 95000.

Згідно довідки Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим № 1778/26-31 від 16.06.2010, місцезнаходження платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлен" за юридичною адресою не встановлено.

16.06.2010 відповідачем прийняте рішення про анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість на підставі приписів п.п. "г" п.9.8 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість", про що складено акт № 495/15-2.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано.

Пунктом 9.8 статті 9 Закону "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР передбачені випадки анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість, зокрема відповідно до пп. "ґ" якого, реєстрація особи як платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Порядок проведення процедури реєстрації та анулювання реєстрації платника податку на додану вартість визначений Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом ДПА України від 01.03.2000 №79.

Згідно з п.25 зазначеного Положення реєстрація діє до дати її анулювання, яке відбувається у випадках, визначених пунктом 9.8 статті 9 Закону "Про податок на додану вартість".

Пунктом 25.2 Положення передбачено, що анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"- "ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу.

У відповідності до п.п.25.2.2 Положення рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою №6-ПДВ , який складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження керівника податкового органу, та затверджується керівником (заступником керівника) податкового органу. В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Закону. Дата затвердження акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість уважається днем прийняття такого рішення.

Підпунктом 25.2.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість передбачено, що органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах "б" - "г" пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей), у тому числі:

- повідомлення державного реєстратора, відомостей з Єдиного державного реєстру, відомостей з ЄДРПОУ чи інших державних реєстрів, якими підтверджується припинення (ліквідація) юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, представництва нерезидента (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- судового рішення, повідомлення державного реєстратора, відомостей з Єдиного державного реєстру щодо скасування державної реєстрації платника податку або визнання недійсними змін до установчих документів (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону).

Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою органу державної податкової служби може бути оскаржене відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п.25.4 Положення підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою органу державної податкової служби, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення органу державної податкової служби про відміну анулювання реєстрації та скасування акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Рішення із копіями відповідних документів направляються до Державної податкової адміністрації України для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру.

З матеріалів справи вбачається, що місцезнаходженням позивача є адреса: вул. Маршала Жукова, б.33, кв.110, м.Сімферополь, АР Крим, 95000, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та Статутом позивача.

Також, у свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість від 02.03.2010 № 100272342 серії НБ № 389978, місцезнаходження (місце проживання) платника зазначено адресу: вул.Маршала Жукова, б.33, кв.110, м.Сімферополь, АР Крим, 95000.

Відповідно п. 4.1, 4.3 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 №80 взяття на облік як платників податків - юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється за їх місцезнаходженням відповідними органами державної податкової служби після внесення відомостей про них до Єдиного державного реєстру.

Підставою для взяття юридичної особи на облік в органі державної податкової служби є надходження до цього органу відомостей з відповідної реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи. Довідка про взяття на облік платника податків за ф.№4-ОПП є єдиним документом, який підтверджує взяття платника податків на облік в органі державної податкової служби згідно з п.4.19 Порядку обліку.

Згідно з п.11.2. Порядку підрозділи органу державної податкової служби: стосовно платників податків, якими не подано в зазначені терміни звіти, декларації, у порядку, передбаченому законодавством, самостійно визначають суму податкового зобов'язання, проводять роботу з узгодження податкового зобов'язання та інші заходи; стосовно платників податків, які мають податковий борг, у порядку, передбаченому законодавством, здійснюють заходи із скорочення податкового боргу з використанням права податкової застави, адміністративного арешту активів, стягнення та інші заходи.

При призначенні чи проведенні документальної перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків.

За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків.

Відповідно до п.11.5 Порядку про результати роботи із встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків підрозділи податкової міліції надають інформацію підрозділам з обліку платників податків. Якщо підрозділами податкової міліції підтверджено відсутність за місцезнаходженням юридичної особи, яка включена до Єдиного державного реєстру, то підрозділи з обліку платників податків до відповідного державного реєстратора (органу державної реєстрації) надсилають повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою №18-ОПП.

Як вбачається з Акту про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 16.06.2010 № 495/15-2, факт відсутності чи неможливості установити місцезнаходження підтверджено актом перевірки достовірності юридичної адреси № 1778/26-31 від 16.06.2010, але, сам акт перевірки достовірності юридичної адреси відповідачем суду не наданий.

Матеріали справи свідчать про відсутність складеного відповідно до вимог п.11.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів) акту перевірки достовірності юридичної адреси № 1778/26-31 від 16.06.2010, на який відповідач посилається у спірному акті.

Також, в матеріалах справи відсутні докази того, що на момент прийняття відповідачем рішення про анулювання реєстрації позивача платником ПДВ в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлен" за її місцезнаходженням або про відсутність підтвердження відомостей про дану юридичну особу.

Судова колегія зазначає, що Довідка про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням № 1778/26-31 від 16.06.2010 не є Актом перевірки достовірності юридичної адреси, складеним відповідно до вимог п.11.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів), та не є належним документом, який є підставою для проведення державної реєстрації змін відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР .

Крім того, з Договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №99/2009-А від 12.10.2009 та Ліцензії Міністерства промислової політики України серії АВ від 501881 від 16.02.2010 також вбачається, що місце знаходження юридичної особи позивача є вул.Маршала Жукова, б.33, кв.110, м.Сімферополь, АР Крим, 95000 (арк. с. 30 - 35).

У зв'язку викладеним, судова колегія приходить до висновку, що позиція відповідача щодо незнаходження позивача за юридичною адресою є безпідставною та помилковою, а рішення Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим, викладене у акті № 495/15-2 від 16.06.10 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість прийняте не на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому є протиправним.

З урахуванням викладеного колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про неправомірність рішення відповідача та обґрунтованість позовних вимог.

Згідно статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195,196, п.1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.10.10 у справі № 2а-8899/10/11/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 04 квітня 2011 р.

Головуючий суддяпідписС.Ю. Яковенко

Судді підпис Т.В. Дадінська підпис О.В.Дугаренко З оригіналом згідно

Головуючий суддя С.Ю. Яковенко