Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.06.11Справа №2а-1613/11/2770
Каб. № 1
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
з участю: представника позивача - ОСОБА_1, довіреність № 356/10-0044 від 11.06.10, Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя;
представник відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. СевастополядоТовариства з обмеженою відповідальністю "Крим-Транс 2007"про стягнення заборгованості 261,58 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополязвернувся до суду з адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю "Крим-Транс 2007"про стягнення заборгованості 261,58 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997.
Ухвалою суду від 19.05.2011 відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 19.05.2011 закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.
Представник позивача в судовому засіданні на позовних вимогах наполягав.
Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку за адресою, зазначеною у позові та у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.
Визнаючи наявні матеріали справи достатніми для вирішення спору, суд в силу ст. 128 КАС України вирішив розглянути справу у відсутність відповідача.
Встановивши обставини справи, вислухавши представника позивача, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 закону України “Про державну податкову службу України” завдання органів державного податкового законодавства, правильністю і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фонді податкових зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п. п. 1,2 ст.10 цього Закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильністю обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 закону України “Про держану податкову службу” органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без встановлених законом підставі, а також стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”(далі по тексту Закону України № 265) контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків та товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснювати органи державної податкової служби України шляхом планових перевірок згідно із законодавством України.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Крим-Транс 2007" (далі - TOB „Крим-Транс 2007") є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій від 22.12.2010 №02/2-07/3792.
У відповідності до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011, TOB „Крим-Транс 2007" є платником податків і зборів, що також відповідає нормам ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», який діяв до набрання чинності Податковим кодексом України.
TOB „Крим-Транс 2007" перебуває на обліку в Державній податковій інспекції Ленінського району м. Севастополя з 04.10.2007р. за №8469.
17.11.2010 TOB „Крим-Транс 2007" було подано податкову декларацію з податку на додану вартість №96226, у якій платник самостійно обчислив собі суму податкового зобов'язання з ПДВ у сумі 54,00 грн.
Крім того, 22.11.2010 TOB „Крим-Транс 2007" було подано податкову декларацію з податку на додану вартість №98526, у якій платник самостійно обчислив собі суму податкового зобов'язання з ПДВ у сумі 37,00 грн.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя 23.12.2010 було проведено невиїзну документальну перевірку TOB „Крим-Транс 2007" з питання ненадання податкової декларацій з податку на додану вартість за листопад 2010 року. За результатами перевірки складений акт перевірки № 892/15-219/35418286/9605/10.
У акті перевірки зафіксоване порушення TOB „Крим-Транс 2007" п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.00 р, який діяв на момент проведення перевірки, а саме: податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2010 року подана не була.
За результатами перевірки відповідно до п. п. „а" п. п.4.2.2 ст.4 та п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст.. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 р., керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0005330152/0 від 29.12.2010р. про нарахування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість в сумі 170,00 грн. Податкове повідомлення-рішення було розміщене на дошці податкових повідомлень у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням платника.
Станом на 17.11.2010 року на обліковій картці платника TOB „Крим-Транс 2007" обліковувалася непогашена заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 1013,01 грн. та 7,75 грн. пені.
Починаючи з 17.11.2010 сума заборгованості з ПДВ платника TOB „Крим-Транс 2007" з урахуванням нарахованої за несвоєчасну сплату пені у сумі 0,58 грн. склала 261,58 грн.
Контроль за надходженням грошових коштів, що підлягають внесенню до бюджету, здійснює ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181-Ш на адресу TOB „Крим-Транс 2007" було направлено першу податкову вимогу № 1/449 від 06.08.2009р. з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 90,00 грн., поштове повідомлення за якою було повернуте до ДПІ з відміткою „за адресою не значиться".
Відповідно до п.п.6.2.4. п. 6.2 ст.6 Закону України № 2181-Ш першу податкову вимогу 1/449 від 06.08.2009 р. було розташовано на „Дошці податкових повідомлень" 14.10.2009р. (Акт № 242/24-0 від 14.10.2009р.).
Другу податкову вимогу № 2/568 від 17.11.2009р. на суму 121,41 грн. було направлено на адресу TOB „Крим-Транс 2007", поштове повідомлення за якою було повернуте до ДПІ з відміткою „за адресою не значиться".
Відповідно до п.п.6.2.4. п. 6.2 ст.6 Закону України № 2181-Ш другу податкову вимогу № 2/568 від 17.11.2009р. було розташовано на «Дошці податкових повідомлень» 01.12.2009 р. (Акт № 253/24-0 від 01.12.2009р.).
У добровільному порядку суми нарахованого податкового зобов'язання не погашаються і заходів з погашення заборгованості відповідач не робить.
На момент подачі позовної заяви податкова заборгованість TOB „Крим-Транс 2007" по штрафних (фінансових) санкціях за неподання декларації з ПДВ та несплати самостійного визначенню податкового зобов'язання з ПДВ становить 261,58 грн.
Відповідно до п.87.2 ст.87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.95.1 ст.95 Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків ,; на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі податкового боргу або його частини. Погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, потребує відповідного дозволу суду. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків (п.95.4 ст.95).
Відповідно до Постанови Правління Національного банку України «Про затвердження змін із Інструкцію про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» № 66 від 26.02.2003 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12.03.2003р за №197/7518, безспірне стягнення, безакцептне або примусове списання (стягнення) коштів з рахунків осіб проводиться тільки на підставі виконавчих документів, встановлених законами України.
Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 ст.20 Податкового кодексу України закріплено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 261,58 грн. по штрафних (фінансових) санкціях за несвоєчасне повернення свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, що підтверджується матеріалами справи.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою
261,58 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Постанова складена та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 25.06.2011.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Крим-Транс 2007" (99029, м.Севастополь, вул. Шабаліна,29, кв.34, код ЄДРПОУ 35418286) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя у дохід Державного бюджету Ленінського району м. Севастополя суму заборгованості у розмірі 261,58 грн. з податку на додану вартість, код платежу 14010100, яка підлягає перерахуванню на р/р 31112029700007, МФО 824509, одержувач: ГУДКУ в м. Севастополі. Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
СуддяО.В. Гавура