Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.06.11Справа №2а-1575/11/2770
категорія 8.2.9
11 год. 27 хв.
каб. № 1
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
з участю: прокурора Балаклавського району м. Севастополя, в судове засідання не з'явився;
представника позивача: ОСОБА_1, довіреність № 9485/10 від 22.12.10, Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя;
відповідач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, в судове засідання не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурора Балаклавського району м. Севастополяв інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Балаклавському районі м. СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості 12 526,94 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Балаклавського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополязвернувся до суду з адміністративним позовом доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості 12 526,94 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16 травня 2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1575/11/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16 травня 2011 р. закінчено підготовче провадження в адміністративній справі № 2а-1575/11/2770, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача в судовому засіданні на позовних вимогах наполягав.
Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку за адресою, зазначеною у позові.
Встановивши обставини справи, вислухавши представника позивача, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд, вислухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 121 Конституції України, на прокуратуру покладено представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Стаття 104 КАС України визначає, що до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
Згідно з ч. 2 ст. 60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
У відповідності зі ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” однією з форм представництва інтересів громадянина або держави є звернення до суду з позовами, заявами про захист прав та свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій рішень органів і посадових осіб. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва в судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Згідно зі ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державна податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п.п.1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”податкова інспекція звертається до суду з позовами про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя є державним органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Судом встановлено, що за результатами проведеної прокуратурою Балаклавського району м. Севастополя перевірки матеріалів про порушення податкового законодавства, наданих ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя, встановлено, що у Державній податковій інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя перебуває на обліку як платник податків і зборів (обов'язкових платежів) фізична особа-підприємець ОСОБА_2.
Положеннями ч.ч. 14.1.73., 14.1.147. ст. 14 Податкового кодексу України визначається, землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди; плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до ч. 287.1. ст. 287 Податкового кодексу України щодо строку сплати плати за землю встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно ст.269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі. Об'єктом оподаткування є земельні ділянки, що перебувають у власності або в користуванні.
Відповідно до ч.286.2. ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. .№ 2755-VI, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу (податкова декларація, розрахунок), з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Статтею 288 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 24.03.2006р. між Орлинівською сільською Радою Балаклавського району міста Севастополя та ФОП ОСОБА_2, відповідач є орендарем земельної ділянки площею 1,5678 га, для обслуговування спортивно-оздоровчої бази, яка розташована по вул. Братів Дем'янових, 1-А в с. Озерне Балаклавського району м. Севастополя.
30.01.2010 ФОП ОСОБА_2 до ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя була подана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, відповідно до якого, зобов'язання з орендної плати за землю склало 11 095,00 грн., де за січень платіж складає 924,62 грн., а щомісячний платіж за період з лютого по грудень 924,58 грн.
31.01.2011р. ФОП ОСОБА_2 до ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя була подана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011рік, відповідно до якого зобов'язання з орендної плати за землю склало 11 750,37 грн., де щомісячний платіж за період з січня по листопад складає 979,20 грн., за грудень - 979,17 грн.
На підставі п.11 договору оренди земельної ділянки від 24.03.2006р. орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати протягом 30 календарних днів, слідуючих за останнім днем звітного (податкового) місяця.
Однак, ФОП ОСОБА_2 не виконує належним чином вимоги договору від 24.03.2006р., у зв'язку з чим виникла заборгованість з орендної плати за землю та зараховано пеню за декларацією від 30.01.2010р. № 0033071710/0 у розмірі 12 405,84грн. та декларацією від 31.01.2011р. № 1399 за січень 2011р. - 979,20грн.; за декларацією від 31.01.2011р. № 1399 за лютий 2011р. - 979,20грн. Загалом з податку у розмірі 14 364,24 грн.
Відповідно до ч.ч. 42.1, 42.2, 42.3 ст.42 Податкового кодексу України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та завірені печаткою відповідних органів. Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному- чи уповноваженому представникові. Якщо платник податків протягом чотирьох днів з дня надсилання йому7 контролюючим органом відповідного документа не повідомив такий контролюючий орган про зміну податкової адреси,повернення документів, як таких, що не знайшли адресата, не звільняє платника податку від їх виконання.
Згідно з ч.ч. 59.1, 59.4, ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до корінця повідомлення-рішення форми «Р» № 0033071710/0 від 30.12.2010р. ФОП ОСОБА_2 виставлено податкове зобов'язання на підставі акту перевірки .№ 9739/01-124 від 13.12.2010р. у розмірі 12 405,84 грн. Перша податкова вимога від 15.02.2011р. № 135 надіслана ФОП ОСОБА_2 про наявність податкового борг}' та нарахованих на суму податного боргу пені й штрафних санкцій.
За декларацією від 30.01.2010р. № 0033071710/0 боржником було здійснено переплату заборгованості у розмірі 1 851,44грн. у зв'язку з чим заборгованість по декларації від 30.01.2010р. № 0033071710/0 згідно нарахування ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя заборгованості станом на 14.02.2011р. (розрахунок суми заборгованості ФОП ОСОБА_2 з орендної плати за землю) складає 10 554,40грн. Станом на 02.03.2011р. згідно декларації від 31.01.2011р. № 1399 заборгованість ФОП ОСОБА_2 становить за січень 2011р. 979,20грн.; за лютий 2011 року 979,20грн.
Таким чином, всього заборгованість фізичної особи підприємця ОСОБА_2 з орендної плати за землю складає 12 526,94 грн., в тому числі основний податок - 8 377,52грн., штрафні санкції 4 135,28грн. та пеня - 14,14грн.
Заходи примусового стягнення, що вживаються інспекцією, до погашення заборгованості не призвели.
Відповідно до ч.ч. 102.1, 102.4 ст.102 Податкового кодексу України 102.1. контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. У разі, якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані на законі та підлягають задоволенню.
Постанова складена та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 21.06.2011р .
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відповідача фізичної особи підприємця ОСОБА_2 на користь бюджету заборгованість з орендної плати на землю у розмірі 12 526,94 грн. на р/р 33219815700004, одержувач Орлинівський місцевий бюджет, ЄДРПОУ 24035629, банк УДК м. Севастополя, МФО 824509.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Севастополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, з надсиланням копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяО.В. Гавура