Єдиний державний реєстр судових рішень
копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2011 р. Справа № 2а-16897/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Де Віладж", ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернулася до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Де Віладж», ОСОБА_2 з проханням звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Де Віладж» штрафні та фінансові санкції з податку на додану вартість у сумі 2039 грн. 90 коп., звернути стягнення на активи ОСОБА_2 штрафні та фінансові санкції з податку на додану вартість у сумі 2039 грн. 90 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «де Віладж» були порушені вимоги підпункту 4.1.4 пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: не подано звітність по податку на додану вартість за серпень, жовтень, листопад, грудень 2008 року та січень-липень 2009 року, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість у сумі 2 039 грн. 90 коп., яка є не сплаченою, а ОСОБА_2 є засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «Де Віладж». Ненадходження до бюджету обовязкових платежів наносить суттєву шкоду інтересам держави в особі Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Де Віладж» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 26.07.2006 року.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Де Віладж» перебуває на обліку в Державній податковій інспекцій у Жовтневому районі м. Дніпропетровська як платник податків та обов'язкових платежів з 26.07.2006 року за № 14640.
Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 року податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Матеріалами справи підтверджено, що 05.06.2009 року та 21.09.2009 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання Товариством з обмеженою відповідальністю «Де Віладж» податкової звітності, за результатами якої були складені акти: № 2758/1502/34513404 від 05.06.2009 року та № 4672/1502/34513404 від 21.09.2009 року.
В ході перевірок встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: не подано звітність по податку на додану вартість за л серпень, жовтень, листопад, грудень 2008 року та січень-липень 2009 року.
Згідно підпункту 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами перевірки, за порушення граничних строків подання розрахунку з податку на додану вартість позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення: № 0024451502/0 від 05.06.2009 року, відповідно до якого загальна сума податкового боргу складає 1 530 грн. 00 коп. та № 0031451502/0 від 21.09.2009 року, в якому визначено загальну суму податкового боргу у сумі 510 грн.
Винесені за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення були розміщені на дошці оголошень, у звязку з неможливістю вручення акту та податкового повідомлення-рішення.
При цьому відповідно до пункту 4.9 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків» затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 247 від 27.05.2003р. день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначену рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.
Згідно підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума штрафних санкцій, застосованих до Товариства з обмеженою відповідальністю «Туристична фірма «Топ» згідно зазначеного податкового повідомлення-рішення, є узгодженими, і набуло статусу податкового боргу платника податків.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до абзацу «б» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», було здійснено вихід за юридичною адресою Товариства з обмеженою відповідальністю «Де Віладж» для вручення йому першої податкової вимоги № 1/1416 від 17.06. 2009 року на суму 1 529 грн. 90 коп., а також, другої податкової вимоги № 2/1917 від 27.08. 2009 року на суму 1 529 грн. 90 коп.
28.07.2009 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська складено акт про неможливість вручення першої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.
27.08.2009 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська складено акт про неможливість вручення другої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.
У зв'язку з цим, на підставі статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та пункту 49 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 03.07.2001року № 226, першу та другу податкові вимоги відповідача - в той же день розміщено на дошці податкових оголошень.
Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.
Загальна сума податкового боргу відповідача становить 2 039 грн. 90 коп., що підтверджується довідкою про суми податкового боргу платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «де Віладже» № 193/19-121/1 від 25.11.2009 року.
У відповідності до підпункту 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
У відповідності до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи.
Згідно пункту 3 статті 80 Господарського кодексу України, товариство з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїм зобовязанням тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, повязаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.
Відповідно до частини 1 статті 85 Господарського кодексу України господарське товариство є власником майна, переданого йому у власність засновниками і учасниками як внески.
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_2 є засновниками Товариства з обмеженою відповідальністю «Де Віладже», розмір внеску до статутного фонду якого складає 37 506 грн. 00 коп., що становить 100 % від загальної суми статутного фонду.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Де Віладж» (код ЄДРПОУ 34513404) на користь державного бюджету (р/р 31117029700005, код платежу 14011000 УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач Жовтневе відділення Держказначейства) штрафні та фінансові санкції з податку на додану вартість у сумі 2 039 (дві тисячі тридцять девять) грн. 90 коп. .
Звернути стягнення на активи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету (р/р 31117029700005, код платежу 14011000 УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, одержувач Жовтневе відділення Держказначейства) штрафні та фінансові санкції з податку на додану вартість у сумі 2 039 (дві тисячі тридцять девять) грн. 90 коп..
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис)
Постанова не набрала законної сили 27.04.11
СуддяР.А. Барановський
Р.А. Барановський