Постанова № 16490588, 02.06.2011, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2011
Номер справи
2а-2507/09/1770
Номер документу
16490588
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2011 р. Справа № 89466/09 Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді: Дяковича В.П.,

суддів: Обрізко І.М., Яворського І.О.,

при секретарі судового засідання Поворознику Д.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 19 травня 2009 року по справі за позовом Млинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій,

В С Т А Н О В И Л А:

04.02.2009 року Млинівський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області з позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що на підставі складених актів проведення перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567, винесено постанови про застосування до СПД ОСОБА_1 фінансових санкцій на загальну суму 24650 грн.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 19 травня 2009 року позов задоволено повністю. Стягнуто з відповідача - Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Рівненській області фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 24650 гри. 00 коп.

ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, неповністю досліджені обставини справи, просить зазначену постанову скасувати.

В апеляційній скарзі покликається на те, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Рівненській області не є органом контролю сплати неподаткових платежів, а ним є орган Державної податкової служби. Прокурор не мав права звертатися до суду в інтересах Головавтотрансінспекції з позовом про стягнення фінансових санкцій, оскільки чинним законодавством визначено єдиний орган контролю за сплатою усіх податкових і неподаткових платежів - це Державну податкову службу. Крім цього, в порушення ст. 33 КАС України, суд не повідомив її належним чином про розгляд справи, чим було порушено її право на захист інтересів у суді.

У ході апеляційного розгляду представник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області надав пояснення та заперечив проти доводів апеляційної скарги.

Представник апелянта ОСОБА_2 доводи апеляційної скарги підтримала та просив рішення суду скасувати та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити повністю.

Прокурор, який приймав участь у справі просив апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає що її слід задоволити частково з наступних підстав.

Суд першої інстанції, задовольняючи позов прийшов до висновку про те, що територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області ОСОБА_1 поштою надіслані копії постанов про застосування фінансових санкцій. Відповідачем штрафи не сплачено, постанови територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області в судовому порядку не оскаржувались.

Відповідно до ст.6 Закону України “Про автомобільний транспорт” в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. за №1190, передбачено, що Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Пунктом 20 Положення визначено, що Головавтотрансінспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Відповідно до п.1, 4 та 5 Положення, територіальний орган Головавтотрансінспекції в Черкаській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи. Основними завданнями територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні визначено здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, територіальні управління Головавтотрансінспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Відповідно до ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція та її територіальне управління в Рівненській області.

Згідно статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” та пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов до вірного висновку, що постанови начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України в Рівненській області про застосування фінансових санкцій прийнята повноважним органом (посадовою особою), в межах своїх повноважень, з дотриманням встановленого чинним законодавством порядку.

Відповідно до ст. 33 КАС України (в редакція, яка діяла на час ухвалення рішення судом першої інстанції) судові виклики і повідомлення здійснюються повістками про виклик і повістками-повідомленнями. Повістки надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою) або кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами.

Матеріали справи містять докази повернення повістки у звязку з тим, що ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1., смт. Млинів, Рівненської області не проживає. У судовому засіданні прокурора зобовязано надати відомості про надання відомості про прописку позивачки. 18.05.2009 року судом отримано листа від Прокуратури Рівненської області, в якому зазначено ту ж адресу за якою і направлялися всі виклики суду (а.с. 67).

За наведених обставин суд прийняв правильне рішення про розгляд справи за відсутності позивачки, оскільки в матеріалах справи було достатньо доказів, які дозволили суду розглянути справу за наявними у ній документами.

Виходячи з наведеного колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно вирішив спір по суті, однак неправильно застосував норми процесуального права в частині стягнення на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Рівненській області (33013, Рівненська область, м. Рівне, вул. Кіквідзе, 34, 31113106700002, в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПС (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 22586331, отримувач - ВДКУ в Рівне, код 33643183) суми фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а такі санкції стягуються на користь державного бюджету, що відповідно до ч.2 ст. 201 КАС України є підставою для зміни оскаржуваної постанови.

Керуючись статтями ч.3 ст. 160, 195, 196, 198 п. 3, 201, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 задоволити частково.

Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 19 травня 2009 року у справі № 2а-2507/09 за позовом Млинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій змінити, виклавши резолютивну частини рішення в такій редакції: «Стягнути з фізичної особи- підприємця ОСОБА_1на користь державного бюджету (р/р 31113106700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ-22586331, отримувач- ВДКУ в м. Рівне, код 33643183) фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 24650 грн. 00 коп.».

В решті постанову залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 07.06.2011 року.

Головуючий суддяВ.П. Дякович

СуддіІ.М. Обрізко

І.О. Яворський