Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2011 р. справа № 2а-8115/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'яненко О.В.
за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.
представника відповідача - Кандюкова Г.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до Глухівського дочірнього агролісогосподарське підприємство "Глухівський агролісгосп" про стягнення заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Глухівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Глухівський агролісгосп" про стягнення податкової заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 5396грн.
Свої вимоги мотивує тим, що за результатом проведеної перевірки підприємству донараховано податкове зобов"язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі 385554,03грн., в тому числі: податок з доходів фізичних осіб - 343838,46грн., пеня по акту перевірки - 41715,57грн. Вказана сума податкового зобов"язання платником своєчасно та в повному обсязі сплачена не була.
Позивач в судове засідання не з"явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. В письмовій заяві, що надійшла до суду, справу просить розглядати без участі його представника /а.с. 53/.
Представник відповідача Кандюков Г.Г. в судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач - Глухівське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Глухівський агролісгосп" зареєстрований як юридична особа та включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців /а.с.3-4/.
Згідно довідки Глухівської МДПІ від 27.09.2010року №153/20-026 Глухівське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Глухівський агролісгосп" взято на облік платника податків в органах ДПС з 11.08.2000року за №85/363 /а.с.5/.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 вищевказаного Закону, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.11 Закону України "Про систему оподаткування", який діяв на час виникнення спірних правовідносин, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до Законів України.
Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”. Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
29 липня 2010 року службовими особами Глухівської МДПІ Сумської області проведена невиїзна документальна перевірка Глухівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Глухівський агролісгосп" з питань своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2009року по 27.07.2010року.
За результатами перевірки складений акт від 29.07.2010року №834/171/23637196 /а.с.7-10/.
В ході перевірки, Глухівською МДПІ встановлено порушення пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8, пп. 16.3.2 п. 16.3 с 16, пп. "а"п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що виразилось в не перерахуванні відповідачем до бюджету бюджетного фонду по податку з доходів фізичних осіб - найманих працівників за період з 01.01.2009 року по 27.01.2010 року в сумі 343838,46грн.
За несвоєчасно перераховану суму податку з доходів фізичних осіб, на підставі пп.16.4.1 п.16.4 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Глухівська МДПІ зобов"язала відповідача усунути виявлені порушення податкового законодавства шляхом перерахування податку з доходів фізичних осіб в сумі 343838,46грн., та пені в сумі 41715,57грн. /а.с.10/.
Суд зазначає, що відповідачем оскаржувалися дії Глухівської МДПІ щодо проведення перевірки та складання акту перевірки до адміністративного суду.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду по справі №8562/10/1870 від 18.01.2011року відмовлено у задоволенні позовних вимог Глухівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Глухівський агролісгосп" до Глухівської МДПІ про визнання дій незаконними.
Вказана постанова Сумського окружного адміністративного суду була залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2011року (а.с.49-50).
Відповідно до ч.5 ст. 254 КАС України ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення. Згідно ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Тобто, судове рішення, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог Глухівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Глухівський агролісгосп" до Глухівської МДПІ про визнання дій незаконними по проведенню перевірки та складанню акту перевірки, на момент розгляду справи є чинним та обовязковим для виконання на всій території України.
Згідно п.п.8.1.1., 8.1.2. п.8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п.19.2. ст. 19 вказаного Закону особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Отже, судом встановлено, що відповідачем не виконано зобов'язання щодо своєчасності та повноти сплати (перераховування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб та на день розгляду справи в суді заборгованість бюджетного фонду по податку з доходів фізичних осіб складає 5396грн.
Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми боргу на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача суду не подано.
Виходячи з викладеного, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача заборгованість бюджетного фонду по податку з доходів фізичних осіб в сумі 5396грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до Глухівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Глухівський агролісгосп" про стягнення заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб задовольнити.
Стягнути з Глухівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Глухівський агролісгосп" ( 41400, Сумська область, м. Глухів, вул. Києво-Московська, 17-а, ідентифікаційний код 23637196, р/р №260009296 в "Райффайзен банк Аваль" в м. Суми, МФО банку 337643) заборгованість бюджетного фонду по податку з доходів фізичних осіб в сумі 5396грн. (п"ять тисяч триста дев"яносто шість грн.) на користь місцевого бюджету м. Глухів (одержувач - місцевий бюджет м. Глухів, банк одержувача - ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код платежу 11010100, рахунок № 332148000700007).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно:
Суддя О.В. Соп'яненко