Рішення № 16485796, 20.06.2011, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
20.06.2011
Номер справи
6/5009/2730/11
Номер документу
16485796
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.06.11 Справа № 6/5009/2730/11

Суддя Місюра Л.С.

За позовом Прокурора Заводського району міста Запоріжжя (69067, м. Запоріжжя, вул. Л. Чайкіної, буд.56) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах : Запорізька міська рада (69015, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206)

До Товариства з обмеженою відповідальністю “МК-Профі” (69000, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 77а)

Про внесення змін до пункту 9 договору оренди землі

СуддяМісюра Л.С.

За участю представників :

Від заявника: не зявився

Від позивача: ОСОБА_1 - дов. № 01-38/0157 від 19.01.2011р.

Від відповідача: ОСОБА_2 дов. № 1 від 14.06.2011р.

Розглянувши матеріали справи за позовом Прокурора Заводського району міста Запоріжжя м. Запоріжжя в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах : Запорізька міська рада м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю “МК-Профі” м. Запоріжжя про внесення змін до п. 9 договору оренди землі, суд

В С Т А Н О В И В:

Заявник в інтересах позивача в позовної заяві просить змінити п. 9 договору оренди земельної ділянки від 03.09.2004 року, укладеного відносно земельної ділянки площею 0,0667 га, яка знаходиться по вул. Південне шосе, 77а у м. Запоріжжя (кадастровий номер: 2310100000:02:020:0033), укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «МК-Профі», зареєстрованого у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.09.2004р. № 1253, виклавши його в такій редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 6 267 грн. 73 коп. (шість тисяч двісті шістдесят сім гривень сімдесят три копійки), що складає 3% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2011 року та вноситься орендарем щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Заводського району 33218812700004 в відділені Держказначейства у Заводському районі, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677136, код 13050200».

Прокурор, повідомлений про місце, день та час розгляду справи, в порядку, передбаченому ГПК України, в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, витребувані судом документи не надав, в звязку з чим справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до статті 75 ГПК України.

Заявник та позивач уточнили позовні вимоги, вказавши на те, що в позові була допущена технічна помилка, просять п. 9 договору викласти в такій редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 6 267 грн. 73 коп. (шість тисяч двісті шістдесят сім гривень сімдесят три копійки), що складає 3% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2011 року.

Заява приймається, оскільки вона заявлена відповідно до статті 22 ГПК України.

Відповідач у відзиві на позов зазначив наступне: з позовними вимогами не згоден з огляду на їх безпідставність та невідповідність чинному законодавству України. Відсутні підстави для зміни розміру орендної плати. Між Позивачем як орендодавцем та Відповідачем як орендарем укладений Договір оренди землі, зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»03.09.2004р. за №1253 (далі - Договір), відповідно до п.1, 2 якого Орендодавець, відповідно до рішення сімнадцятої сесії двадцять четвертого скликання Запорізької міської ради №39 від 09.06.2004р. надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,0667 га для розташування складу цементу, яка знаходиться за адресою: М.Запоріжжя, Південне шосе, 77-А (далі - Об'єкт оренди). Договір укладений строком на десять років. Відповідно до п. 9 Договору, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 624 грн. 78 коп. за календарний рік в цінах 2004 року. Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі»№161-XIV від 06.10.1998, в редакції, чинній на момент укладення Договору (зі змінами станом на 01.01.2004), далі - Закон №161, розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди. Щодо змін розміру орендної плати, то статтею 23 Закону №161 на момент укладення Договору було визначено (окрім земель сільськогосподарського призначення та випадку погіршення умов оренди), що перегляд орендної плати здійснюється за згодою сторін. Так само, на час звернення Позивача із листом про внесення змін до Договору, відповідно до ст. 23 Закону №161 (зі змінами, внесеними Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України»№2756-УІ від 02.12.2010, який набрав чинності з дня набрання чинності Податковим кодексом України) орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядаються за згодою сторін. Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини. Таким чином, конкретних підстав для збільшення (зміни) розміру орендної плати за землю, зокрема, з ініціативи орендодавця, спеціальний закон - Закон №161 - не містить. Податковий кодекс України, на положення якого посилається прокурор, набрав чинності з 01 січня 2011 року, та відповідно до п.1.1 ст. І регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, тобто є законодавчим актом, який регулює певну частину публічних (адміністративних) відносини в державі, заснованих на підпорядкуванні однієї сторони (платника податків) іншій (контролюючому органу). Відповідно ж до ст. 1 Закону України «Про оренду землі», оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Крім того, ст. 2 Закону України «Про оренду землі»визначені правові засади оренди землі і встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі. Відносини оренди виникають на підставі договору, тобто, правовідносини оренди землі є одним з видів цивільних правовідносин і підлягають регулюванню Цивільним Кодексом України і актами цивільного законодавства. Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі, за винятком коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Договір оренди землі укладався сторонами в умовах дії Цивільного кодексу України, який набрав чинності з 01 січня 2004 року. Стаття 5 Цивільного Кодексу України (далі - ЦК України) встановлює дію актів цивільного законодавства у часі і передбачає, що: акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності; акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи; якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. Відповідно до ч.5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»№280/97-ВР від 21.05.1997 рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Крім того, з 01.01.2011 року орендна плата за користування землею держаної і комунальної власності, як особлива форма плати за землю, віднесена до переліку загальнодержавних податків (п.9.1.10 ст.9, п. 14.1.148 ст.14, п.270.1.1 ст.270 Податкового кодексу України). При цьому, слід враховувати таке. Податковий кодекс України (далі - ПК України), як зазначалося вище, набрав чинності з 01 січня 2011 року і тому поширюється на правовідносини, які виникають після зазначеної дати. Відповідно до п.288.4 ст.288 ПК України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) та орендарем. Пунктом 288.5 ст.288 ПК України встановлені мінімальний та максимальний розміри річної орендної плати за землю. Окремих положень щодо розповсюдження правил п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України про визначення граничних розмірів річної орендної плати, на орендні правовідносини, які виникли до 1 січня 201 1 року, ПК України не містить. Навпаки, відповідно до принципу стабільності, на якому базується податкове законодавство України (п.4.1.9 ст.4 ПК України), зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року. Зазначеним принципом закону гарантується захист прав платників податків від не передбачуваних змін податкового навантаження. З огляду на інші засади податкового законодавства - рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, нейтральність оподаткування та соціальну справедливість (ст.4 ПК України), було б невірним стверджувати, що на відміну від земельного податку, розмір іншої форми плати за землю - орендної плати, може змінюватися у будь-який момент, незважаючи на очікування та передбачення орендаря на бюджетний рік. Таким чином, зміна розміру орендної плати за Договором на підставі положень Податкового кодексу України та рішення Запорізької міської ради №9 від 18.01.2008р., порушує одночасно декілька норм податкового та цивільного законодавства, оскільки: є зміною встановленого розміру податку протягом бюджетного року та порушенням принципів оподаткування; є застосуванням положень Податкового кодексу до правовідносин, які виникли до набрання ним чинності; є порушенням правил дії у часі (наданням зворотної дії) актів цивільного законодавства; є порушенням правила дії у часі правових актів органів місцевого самоврядування. Як зазначалося вище, відповідно до ст. 23 Закону №161 орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядаються за згодою сторін. Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини. А отже, наведений перелік підстав для зміни узгодженого сторонами розміру орендної плати є вичерпним і не містить в собі такої підстави для зміни розміру орендної плати, як зміна встановлених граничних розмірів орендної плати. Не містить такої підстави і укладений сторонами Договір. Підстави для перегляду орендної плати і строки її перегляду визначені у п. 12 Договору. Як визначено п. 12 Договору, розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, в тому числі внаслідок інфляції, прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом. Зміни умов господарювання, передбачені Договором, не відбулися. Розмір земельного податку порівняно з датою укладення Договору, не змінився. Орендна плата щорічно індексується, що покриває втрати від інфляції. Орендодавцем не приймалося рішення про збільшення орендної плати, яке може вплинути на відносини сторін за Договором (таке рішення Позивачем не пред'явлено ані під час надіслання Листа, ані в позові). Про проведення нової нормативної грошової оцінки та про її результати ТОВ «МК-ПРОФІ»не повідомлялося. Щодо інших випадків, передбачених законом, слід зазначити також про таке. На правовідносини оренди землі, як складову частину цивільних правовідносин, заснованих на договорі, зокрема, на правовідносини, що стосуються зміни умов договору, розповсюджуються відповідні положення глави 53 Цивільного Кодексу України. Загальні підстави для зміни або розірвання договору встановлені ч.2 ст.651 ЦК України: «Договір може бути змінено... за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом». Таким чином, норма визначає три підстави для розірвання договору однією із сторін: істотне порушення договору другою стороною; інші випадки, передбачені договором; інші випадки, передбачені законом. Під істотним порушенням договору у ч.2 ст.651 ЦК України розуміється таке порушення, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. З огляду на посилання Прокурора в інтересах Позивача на положення законодавчих актів (зокрема, Податкового кодексу України), які набрали чинності набагато пізніше дати укладання Договору і погодження його умов (майже через сім років), немає підстав вважати, що Позивач міг розраховувати на вигоду у вигляді орендної плати в розмірі, який на час укладання Договору навіть не передбачався. Іншим випадком, передбаченим законом як підстава для зміни договору на вимогу однієї із сторін, є істотна зміна обставин (ст.652 ЦК України). При цьому частиною другою статті 652 ЦК України встановлено наступний порядок зміни договору у зв'язку з істотною зміною обставин. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона. Тобто, законом встановлено, що договір може бути змінений за рішенням суду у разі виключно з підстав передбачених частиною четвертою наведеної статті, за наявності одночасно всіх чотирьох умов визначених цією статтею. Проте прокурором і Позивачем у позові не визначені ні самі обставини, ні докази їх існування. Позивач не звертався до Відповідача із пропозицією внести зміни до Договору у встановленому законом порядку. 06 квітня 2011 року від Позивача на адресу Відповідача надійшов рекомендований лист від 25.03.201 1 №01-32/1799 під назвою «Пропозиція «Про внесення змін до договору оренди землі»(надалі - Лист). Додатком до Листа є розрахунок орендної плати за земельну ділянку на 1 арк. Відповідно до ч. 2 ст. 188 ГК України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Відповідно до ч.7 ст. 179 Господарського кодексу України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів. Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 641 ЦК України пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття. Відповідно до ст. 654 ЦК України зміна умов договору вчинюється в такій самій формі, що й договір, що змінюється, якщо інше не встановлено договором, законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Як визначено у п.34 Договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. Договір є двостороннім правочином (ч.2 ст.202 ЦК України). Відповідно до ч.2. ст.207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою. Так само, відповідно до ч.1 ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками . При цьому, згідно ч.3 ст.184 ГК України укладення господарських договорів па основі примірник і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору. Відповідно до ч.2 ст.181 ГК України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Згідно ч.4 ст. 181 ГК України за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором. Позивачем, як орендодавцем, в порушення наведених норм закону було надіслано Відповідачу лише Лист, який не відповідає вимогам закону стосовно пропозиції укласти договір (договір про внесення змін), а саме: Лист надісланий без проекту договору про внесення змін (додаткової угоди) у двох примірниках, Підпис на Листі не скріплений печаткою юридичної особи. Невідповідність ознакам встановленим законом, унеможливлює визнання Листа пропозицією щодо укладення договору (внесення змін до Договору). Крім того, зазначені порушення позбавили Відповідача можливості висловити свої заперечення до пропозиції у передбачений законом спосіб - шляхом складання протоколу розбіжностей та включення відповідного застереження про це у проекті договору (додаткової угоди). Відповідно до ч.ч.З-4 ст. 188 ГК України (3). сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. (4). У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Таким чином, право заінтересованої сторони передати спір на вирішення суду обумовлено, відповідно до ч.4 ст.188 ГК України, дотриманням цією стороною досудової процедури погодження змін до договору. У разі недотримання порядку надіслання пропозиції щодо внесення змін до договору, що унеможливило узгодження цього питання поза судом, немає підстав вважати, що спір з цього питання виник, а право заінтересованої сторони порушено. Відповідно, у Позивача (Прокурора, що звернувся в інтересах Позивача) не виникло права на позов (ст. 1 Господарського процесуального кодексу України). Просить в задоволенні позову відмовити. Розглянувши та оцінивши всі матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:

03.09.2004р. між орендодавцем (позивачем по справі) та орендарем (відповідачем по справі) був укладений договір оренди землі, зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»03.09.2004р. за №1253 (далі - договір), відповідно до п. 1, 2 якого орендодавець, відповідно до рішення сімнадцятої сесії двадцять четвертого скликання Запорізької міської ради № 39 від 09.06.2004р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,0667 га для розташування складу цементу, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, Південне шосе, 77-а .

В пункті 8 договору сторони передбачили, що договір укладений строком на десять років.

Відповідно до п. 9 договору, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 624 грн. 78 коп. за календарний рік в цінах 2004 року.

Обчислення розміру орендної плати здійснюється з урахуванням індексів інфляції (п. 10 договру).

В пункті 12 договору сторони передбачили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі:

-зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі;

-зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, в тому числі внаслідок інфляції,

-прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати;

-в інших випадках, передбачених законом.

Законами України № 309-У1 від 03.06.2008р. та № 043644-10 від 02.12.2010р. були внесені зміни до статті 21 Закону України “Про оренду землі”, а саме: розмір, форма і строки внесення орендної плати на землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до п. п. 288.5.1 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

-для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом .

Запорізька міська рада прийняла рішення №9 від 18.01.2008 «Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 27.12.06р., № 14 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжі», №79-2008-03-03 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя”.

Земельна ділянка, яка передана відповідачу в оренду пройшла нормативну оцінку і нормативна оцінка землі була проіндексована, відповідно діючому законодавству, і на час звернення до суду із позовом складає відповідно даних держкомзему 208 924грн. 41 коп. На вказаній земельній ділянці розташовані господарські будівлі і споруди.

Таким чином, пункт 9 договору оренди, укладеного між позивачем та відповідачем, не відповідає вимогам Податкового кодексу України в частині встановленої орендної плати.

Згідно ст. 30 Закону України «Про оренду землі»та п. 34 договору зміна умов договору оренди здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.

30.03.11р. Запорізька міська рада направила на адресу відповідача письмову пропозицію про приведення договору оренди землі до вимог законодавства № 01-32/1799 від 25.03.2011р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення (а. с. 16-19).

ТОВ «МК-Профі» отримало лист міської ради 06.04.2011р., що підтверджується поштовим повідомлення про вручення (а. с. 19).

Відповідні зміни до договору оренди укладеного між Запорізькою міською радою та ТОВ «МК-Профі»не були внесено.

Відповідно до приписів ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Пунктами 12 та 34 договору та Законом України “Про оренду землі” передбачені випадки зміни розміру орендної плати.

Ст. 654 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Тобто, правочин, спрямований на зміну або розірвання договору, здійснюється в тій самій формі, що і сам договір.

Оскільки договір був укладений в письмовий формі, то і пропозиція про зміни до договору викладені позивачем в письмової формі.

Як вбачається з матеріалів справи, сторони не досягли взаємної згоди щодо внесення змін до договору, а тому спір розглядається в судому порядку.

Відповідно до ч. 3 статті 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобовязання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Заперечення відповідача не приймаються по вказаним вище підставам.

Судові витрати покладаються на відповідача , відповідно до статті 49 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 22, 44 49, 75, 82 85 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити. Змінити п. 9 договору оренди земельної ділянки від 03.09.2004 року, укладеного відносно земельної ділянки площею 0,0667 га, яка знаходиться по вул. Південне шосе, 77а у м. Запоріжжя (кадастровий номер: 2310100000:02:020:0033), укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «МК-Профі», зареєстрованого у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.09.2004р. № 1253, виклавши його в такій редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 6 267 грн. 73 коп. (шість тисяч двісті шістдесят сім гривень сімдесят три копійки), що складає 3% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2011 року.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “МК-Профі” (69000, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 77а) на користь державного бюджету України витрати по держмиту в сумі 85 грн. та на ІТЗ судового процесу в сумі 236 грн . Надати наказ.

Суддя Л.С. Місюра

Повне рішення складено : 20.06.2011р.