Постанова № 16479464, 06.04.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.04.2011
Номер справи
2а-3123/11/2670
Номер документу
16479464
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 квітня 2011 року 17:18 № 2а-3123/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Катющенка В.П., при секретарі судового засідання Тимошенко К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовомПрокурора Святошинського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м.Києва

до Відкритого акціонерного товариства "Київський санітарно-технічний завод"

простягнення заборгованості у розмірі 30172,73 грн.

за участю:

від прокуратури - Кісловська Ю.С., від позивача - Овчаренко Т.М., від відповідача - Ральченко В.П. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: Прокурор Святошинського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва (надалі Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Київський санітарно-технічний завод" (надалі - Відповідач) заборгованості перед управлінням у розмірі 30172,73 грн. згідно вимоги Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва № Ю-1415 від 11 січня 2011 року (на загальну суму 563863,57 грн).

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у строк, визначений ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 р. (по тексту-Закон №1058-IV) самостійно не сплатив суму страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, нарахованих за відповідний базовий звітний період та обчислених територіальним органом Пенсійного фонду відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 березня 2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі, а ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 березня 2011 року справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача та прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові, зазначивши, що позов до стягнення боргу заявлено за листопад 2010 року в сумі 30172, 73 грн., який підлягає до стягнення за рішенням суду та підтверджується розрахунком сум страхових внесків за листопад 2010 року, карткою особового рахунку страхувальника. Представники наголосили, що вказана сума не перебуває на стягненні в органах державної виконавчої служби та в провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, а також немає рішень цих органів з такого спору.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, надав пояснення, аналогічні викладеним у поданих на адресу суду 18 березня 2011 року письмових запереченнях з додатками, зазначивши, що в державній виконавчій службі вже перебувають виконавчі провадження по стягненню з відповідача на користь позивача боргу за податковими вимогами.

В судовому засіданні 06 квітня 2011 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач є юридичною особою, платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва.

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі Закон №1058-ІV) визначено платників страхових внесків, їх права, обов'язки та порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до приписів ст.ст. 1, 14 Закону №1058-ІV страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, відповідач є страхувальником в розумінні Закону № 1058-ІV.

Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (надалі Закон №400/97-ВР).

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону №400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно ч. 6 ст. 20 Закону №1058- ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

У відповідності до частин 2, 3 ст. 106 Закону №1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Оскільки сума страхових внесків у строки, встановлені ч. 6 ст. 20 Закону №1058-IV та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року (надалі Постанова №21-1), відповідачем самостійно не була сплачена, йому позивач направив вимогу №Ю-1415 від 11 січня 2011 року про сплату боргу в розмірі 563 863,57 грн., з них 451 020,93 грн. недоїмка, 28 654,44 грн. фінансові санкції (штрафи), 84 188,20 грн. пеня.

Даний факт направлення підтверджується копією корінця вимоги та повідомленням про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи).

Позивач просить суд стягнути з відповідача несплачену ним заборгованість у сумі 30172, 73 грн., яка станом на день розгляду справи не погашена та підтверджується вимогою позивача № Ю-1415 від 11 січня 2011 року (в матеріалах справи), розрахунком сум страхових внесків відповідача за листопад 2010 року (в матеріалах справи), карткою особового рахунку страхувальника щодо відповідача (в матеріалах справи).

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на стягнення органами державної виконавчої служби спірної заборгованості згідно позовної заяви, оскільки судом встановлено, що за повідомленими відповідачем справами, які знаходяться в органах державної виконавчої служби, остання проводить стягнення сум боргу на користь управління пенсійного фонду за інші періоди, ніж ті, по яких заявлено суму до стягнення у даній справі, що, зокрема, підтверджується наданими відповідачем постановами про відкриття виконавчих проваджень по виконанню вимог Управління пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва від 23 грудня 2010 року на суму 68868,44 грн., від 25 лютого 2011 року на суму 22200,89 грн., виконавчого листа Окружного адміністративного суду у справі № 2а-12543/10/2670 від 18 січня 2011 року на суму 135 661,92 грн.

Також, суд приймає до уваги той факт, що відповідачем вимога про сплату боргу у судовому порядку не оскаржувалась, у звязку з чим сума недоїмки вважається узгодженою та підлягає стягненню.

У відповідності до вимог ст. 106 Закону № 1058-IV у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно зі ст. 23 Закону №1058-ІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до ст. 60 КАС України у випадках, встановлених законом, прокурор має право звернутись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб.

Стаття 36 1 Закону України "Про прокуратуру" передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.

Внаслідок невиконання відповідачем своїх обовязків по сплаті заборгованості на обовязкове державне пенсійне страхування бюджету Пенсійного фонду завдано збитків, чим відповідно порушені інтереси та завдано шкоди державі шляхом підриву державної політики в галузі пенсійного забезпечення та створення належних умов для виплати пенсій.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 30172,73 грн. та визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора Святошинського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва до Відкритого акціонерного товариства "Київський санітарно-технічний завод" задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Київський санітарно-технічний завод" (вул. Сім'ї Сосніних, буд. 7, м. Київ, 03148, ідентифікаційний код 01412450) на користь Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва заборгованість в розмірі 30 172,73 грн. на р/р 256053012612 в Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя В.П. Катющенко

Постанову складено в повному обсязі та підписано 11 квітня 2011 року.