Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 березня 2011 року 15:30 № 2а-2436/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Патратій О.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність»
простягнення штрафу у розмірі 17000,00 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся заступник прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність»(далі по тексту відповідач, ТОВ «БП Солідарність») про стягнення штрафу у розмірі 17000,00 грн. В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що відповідачем не було сплачено в добровільному порядку штраф в розмірі 17000,00 грн., застосований за правопорушення на ринку цінних паперів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2011 року відкрито скорочене провадження у даній справі, враховуючи предявлення позивачем вимоги, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі направлялись ТОВ «БП Солідарність» за наявною у матеріалах справи адресою, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та вручена відповідачу 03 березня 2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
У строк, встановлений ч. 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову. Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до положень частини 1 статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Звернення до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави, є однією з форм представництва прокурором інтересів держави в судовому процесі (частина 3 цієї статті).
В даному випадку заступник прокурора Оболонського району м. Києва звернувся з позовом в інтересах держави, в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області, на реалізазацію повноважень останньої стосовно контролю за діяльністю учасників ринку цінних паперів та примусового стягнення в судовому порядку накладених штрафів (ч. 6 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Відповідач - ТОВ «БП Солідарність»зареєстроване в Оболонській районній у м. Києві державній адміністрації 08.04.1991 р., код за ЄДРПОУ 13670050, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 03.02.2011 року.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «БП Солідарність»не було подано до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області (далі по тексту ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області) квартальну звітність за ІІ квартал 2010 року, у звязку з чим 20 вересня 2010 року ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів стосовно відповідача.
Вказаною постановою було запропоновано керівнику або повноваженому представнику зявитись 30 вересня 2010 року о 10-00 до ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень.
Як підтверджується матеріалами справи, а саме Реєстром № 304 на відправлення від 24 вересня 2010 року (відправник Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві) та розрахунковим документом № 2005 від 24 вересня 2010 року, постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 20.09.2010 р. була направлена на адресу ТОВ «БП Солідарність»рекомендованим поштовим відправленням.
30 вересня 2010 року уповноваженою особою ДКЦПФР в м. Києві та Київській області було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено наявність порушення ТОВ «БП Солідарність»вимог ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, пункту 3 глави 3 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 р. № 1591, а саме: неподання регулярної квартальної інформації за ІІ квартали 2010 року до ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області в електронній та паперовій формах.
Цього ж дня - 30 вересня 2010 року начальником ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 13 жовтня 2010 року.
Акт про правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку від 30.09.2010 р. разом з вказаною постановою були направлені на адресу ТОВ «БП Солідарність» 04.10.2010 р., що підтверджується Реєстром № 979 на відправлення рекомендованих поштових відправлень від 04 жовтня 2010 року та розрахунковим документом № 5851 від 04 жовтня 2010 року.
Як вбачається з матеріалів справи, 13 жовтня 2010 року ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області в особі начальника ТУ ДКЦПФР в м. Києві та Київській області Жупаненка В.М. було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 787-КУ, якою, на підставі вищевказаного акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 30.09.2010 р., за неподання позивачем квартальної інформації за ІІ квартал 2010 року, накладено на ТОВ «БП Солідарність»штраф у розмірі 17000,00 грн.
Зазначена постанова була направлена на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням 19.10.2010 р., що підтверджується матеріалами справи, а саме Реєстром № 406 на відправлення від 19 жовтня 2010 року (відправник Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві) та розрахунковим документом № 4037 від 19.10.2010 року.
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»рішення ДКЦПФР про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Доказів оскарження зазначеної постанови в адміністративному або судовому порядку відповідачем надано не було.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»державне регулювання ринку цінних паперів здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством (частина 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).
Частиною 2 статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - ДКЦПФР, Комісія) здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у відповідності із пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», зокрема, має право накладати штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначено Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 (надалі також “Правила № 2272”).
Відповідно до пункту 5 Розділу І Правил № 2272 уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Згідно з пунктом 3 Розділу VIІ Правил № 2272 за справою про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень: 1) про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів; 2) про закриття справи.
За правопорушення на ринку цінних паперів до юридичних осіб застосовуються такі санкції, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Комісії у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (підпункт 1. 7. пункту 1 Розділу XVII Правил № 2272).
Як вбачається зі змісту Постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 13 жовтня 2010 року № 787-КУ накладений на ТОВ «БП Солідарність»штраф у розмірі 17000,00 грн. не перевищував визначеного Правилам № 2272 розміру санкції, що може накладатись за даний вид правопорушення.
Відповідно до п. 2, п. 3, п. 4 розділу 13 Правил № 2272, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови; юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом пяти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).
Станом на час розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій є непогашеною.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Проаналізувавши матеріали адміністративної справи суд приходить до висновку, що Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області при винесенні постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 13 жовтня 2010 року за № 787-КУ діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб передбачений Законами України “Про цінні папери та фондовий ринок”, “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та Правилами № 2272.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки суму штрафу не сплатив, рішення про його застосування не оскаржив, а також те, що відповідачем не спростовано доводи позивача, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Розяснити відповідачу, що відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 183-2, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БП Солідарність» (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 13670050, адреса: 04205, м. Київ, пр-т Оболонський, 16) на користь Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області (03680, м. Київ, вул. Горького,51) штраф у розмірі 17000,00 гривень (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч 8 ст. 182-3, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя О.В. Патратій