Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 березня 2011 року 11:55 № 2а-1825/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В., при секретарі Бузінській А.В. за участі представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 ( довіреність від 05.01.2011 р. № 11-77),
від відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомКиївський міський центр зайнятості
до Приватного підприємства «Первіта-Флексі»
простягнення коштів у розмірі 15 000,00 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Київський міський центр зайнятості (далі позивач, КМЦЗ) з позовом до Приватного підприємства «Первіта-Флексі» (далі відповідач, ПП «Первіта-Флексі»), в якому, з урахуванням уточнень позовних вимог від 21 березня 2011 року, просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 15000,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем було порушено вимоги ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 р. № 803-ХII (використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу на працевлаштування), що стало підставою для застосування штрафу, який не було сплачено в повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
В судові засідання 10.03.2011 р. та 21.03.2011 р. уповноважений представник відповідача не зявився; відповідач належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Від відповідача заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило, тому суд відповідно до ст. 71, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за відсутності представника відповідача на основі наявних у справі доказів.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 21 березня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ПП «Первіта-Флексі»(код ЄДРПОУ 35198408) зареєстроване Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією 06.06.2007 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Як вбачається з матеріалів справи, на посаду директора ПП «Первіта-Флексі»був призначений громадянин Іраку ОСОБА_3. Дозволи на працевлаштування іноземця оформлялись у період з 20.07.2007 р. по 20.07.2008 р., з 18.07.2008 р. по 18.07.2009 р., з 28.08.2009 р. по 28.08.2010 р. відповідно до Закону України «Про зайнятість населення». Однак, у період з 19.07.2009 р. по 27.08.2009 р. іноземець займав посаду директора без дозволу на працевлаштування, що підтверджується відомостями нарахування заробітної плати та табелями обліку використання робочого часу за липень, серпень 2009 року.
Відповідно до ст.18 Закону України „Про зайнятість населення” державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
У складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.
Згідно ст. 34 вказаного Закону контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється, зокрема, інспекціями служби зайнятості.
04 липня 2010 року Київським міським центром зайнятості було проведено перевірку з питань додержання відповідачем законодавства про зайнятість населення, за результатами якої було складено Акт про порушення законодавства України про зайнятість населення № 55-ш від 04.08.2010р.
Відповідно до Акту про порушення законодавства України про зайнятість населення № 55-ш від 04.08.2010 р. до ПП «Первіта-Флексі»застосовано штраф у розмірі 17760,00 грн. (у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом).
Копію вказаного Акту отримав ОСОБА_3, що підтверджується підписом на останньому аркуші акту, який наявний в матеріалах справи.
Вказаний штраф було сплачено відповідачем частково - у розмірі 2760,00 грн., заборгованість становить 15000,00 грн.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 р. № 803-ХII, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства»від 08.04.2009 р. № 322, Порядком оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2028.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства»від 08.04.2009 р. № 322 дозвіл на використання праці іноземця та особи без громадянства (далі - іноземець), що надає право роботодавцю тимчасово використовувати працю іноземця на конкретному робочому місці або певній посаді, видається роботодавцю у разі відсутності в країні (регіоні) працівників, спроможних виконувати відповідні роботи, або наявності достатніх обґрунтувань доцільності використання праці іноземця, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю Державним центром зайнятості або за його дорученням центром зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими центрами зайнятості (далі - центр зайнятості).
Відповідно до положень ч. 4 ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відтак, використання ПП «Первіта-Флексі»праці іноземця за відсутності дозволу на його працевлаштування є порушенням вимог частини 2 статті 8 Закону України «Про зайнятість населення»та п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 р. № 322.
Відповідно до п. 19 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства»від 08.04.2009 р. № 322 у разі використання роботодавцем праці іноземців без дозволу на використання праці іноземця державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається Мінпраці. У разі несплати (відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку. Кошти від стягнутих штрафів спрямовуються до Фонду.
З урахуванням вчиненого відповідачем порушення, суд приходить до висновку, що застосовані позивачем штрафні санкції відповідають встановленому законом розміру та застосовані позивачем з дотриманням встановленої законом компетенції, у межах повноважень та у визначний законом спосіб.
Доказів оскарження вищевказаного рішення в адміністративному або судовому порядку відповідачем суду не надано.
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»у разі несплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки суму штрафу не сплатив, рішення про його застосування не оскаржив, а також те, що відповідачем не спростовано доводи позивача, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Первіта-Флексі» (код ЄДРПОУ 35198408, адреса: м. Київ, вул. Драгоманова, 42-А) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, рахунок № 37179301900001 в Головному управлінні Державного казначейства м. Києва, МФО 820019, код 03491091) кошти у розмірі 15 000,00 гривень (пятнадцять тисяч гривень 00 копійок).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій
Повний текст постанови складено та підписано: 28 березня 2011 року