Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 1/9
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 березня 2011 року 15:50 № 2а-17195/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкової Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. вирішив адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний
комплекс"
простягнення заборгованості по перерахуванню сум страхових внесків на
загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1 662,28 грн.,
за участю представників сторін:
представник позивача не з’явився, подавши клопотання про розгляд справи за відсутності представника;
представник відповідача не з'явився, не повідомивши про причини неявки,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
29 листопада 2010 року Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (далі по тексту –позивач, УПФУ в Солом’янському районі м. Києва) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АБК" (далі по тексту –відповідач, ТОВ "АБК") про стягнення з ТОВ "АБК" на користь УПФУ в Солом’янському районі м. Києва 1662,28 грн. заборгованості по перерахуванню сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 грудня 2010 року суддею Шелест С.Б. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-17195/10/2670 та призначено справу до судового розгляду на 11 січня 2011 р.
Згідно протоколу розподілу справ між суддями від 13.01.2011 р. на підставі пункту 3.1.11 "Положення про автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах" у зв'язку з припиненням повноважень судді Шелест С.Б., у справі № 2а-17195/10/2670 суддю призначено повторно та справу передано судді Клочковій Н.В.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 січня 2011 року суддею Окружного адміністративного суду м. Києва Клочковою Н.В. справу № 2а-17195/10/2670 прийнято до свого провадження та призначено судове засідання на 31 січня 2011 року.
Судове засідання у справі № 2а-17195/10/2670, призначене на 31 січня 2011 року, не відбулося у зв’язку із зайнятістю судді в іншому судовому засіданні. Розгляд справи перенесено на 24 лютого 2011 року.
В судовому засіданні 24 лютого 2011 року суд оголосив про відкладення розгляду справи на 11 березня 2011 року у зв'язку з неявкою відповідача, що не є суб'єктом владних повноважень.
24 лютого 2011 року представник позивача подав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи, який відбудеться 11 березня 2011 року, без участі представаника. Позовні вимоги підтримав повністю.
Представник відповідача в судове засідання 11 березня 2011 року не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.
Розгляд справи здійснювався в порядку ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
УПФУ в Солом’янському районі м. Києва було виявлено факт несплати страхувальником ТОВ "АБК" страхових внесків в сумі 1662,28 грн.
Позивачем відповідно до п. 8.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року N 21-1 (далі по тексту –Інструкція) 08 червня 2010 року було надіслано відповідачеві вимоги про сплату боргу від 01.06.2010 р. № Ю-457 на суму 692,74 грн., від 01.07.2010 р. на суму 692,74 грн., від 01.08.2010 р. на суму 692,74 грн.
10 червня 2010 року відповідач отримав вищевказані вимоги, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, але не оплатив недоїмку в сумі 2078,22 грн. в передбачений Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. N 1058-IV (далі по тексту - Закон N 1058-IV) термін.
Крім того, за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на підставі ч. 2 ст. 106 Закону N 1058-IV до ТОВ "АБК" було застосовано штрафну санкцію згідно Рішення № 2325 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 16.07.2010 р. на суму 132,44 грн.
ТОВ "АБК" сплатило частину боргу в сумі 548,38 грн.
На підставі вищевказаного загальний борг ТОВ "АБК", який підлягає сплаті страхувальником, становить 1662,28 грн.
Окружний адміністративний суд міста Києва погоджується з позовними вимогами УПФУ в Солом’янському районі м. Києва, виходячи з наступних мотивів.
Відповідно до п. 1 ст. 19 Закону N 1058-IV страхові внески для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (трудового контракту) нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. N 108/95-ВР.
Частиною 1 статті 15 Закону N 1058-IV визначено, що платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, зокрема, роботодавці - підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону, є страхувальниками відповідно до положень цього Закону.
Відповідно до абзацу 6 частини 2 статті 17 та частини 6 статті 20 Закону N 1058-IV страхувальник, яким є відповідач, зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року N 21-1, обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, що визначаються відповідно до пунктів 4.1, 4.2, 4.5 Інструкції та відповідно до ст. 4 Закону України від 26.06.1997 р. N 400/97-ВР "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування".
Згідно зі статтею 14, частинами шостою та дванадцятою статті 20 Закону N 1058-IV платники збору на обов’язкове пенсійне державне страхування зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, при цьому, страхові внески сплачуються незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до частини 2 статті 106 Закону N 1058-IV суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків і стягуються з боржника у встановленому порядку.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. N 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 названого Положення передбачено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є: участь у формування та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Згідно пункту 15 цього Положення Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворювані в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду, має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Відповідно до абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону N 1058-IV у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом 10 робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АБК" заборгованість до Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі міста Києва в розмірі 1662,28 грн. на р/р 256023122613 в Головному управлінні Ощадбанку по місту Києву та Київській області, МФО 322669, ЄДРПОУ 26063727.
3. Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.В. Клочкова