Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 травня 2011 року № 2а-2464/11/2670
10:24
За позовомВиконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Митно-брокерський альянс»
про стягнення 7566,14 грн. Суддя: Кротюк О.В.
Секретар судового засідання: Шевченко Я.В.
Обставини справи:
До Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом звернулось Київське міське відділення центральної міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до ТОВ «Митно-брокерський альянс»про стягнення коштів в сумі 7566 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням норм Закону «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18.01.2001 № 2240 (далі - Закон), а саме: переплатою по листках непрацездатності і порушення порядку видачі санаторно-курортних путівок, прийняття рішення № 345 про сплату коштів і штрафних санкцій та відсутності його виконання з боку відповідача.
Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.
Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
встановив:
Київським міським відділенням центральної міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведена документальна планова ревізія з 18 по 22 листопада 2010 року ТОВ «Митно-брокерський альянс»(далі - перевірка). За наслідком перевірки складено акт ревізії по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 881 від 22 листопада 2010 року (далі Акт перевірки).
В ході перевірки виявлено порушення ч.2 ст. 53, ч. 2 ст. 47 Закону України № 2240, п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі-Порядок № 1266) - тобто неправильно визначений розрахунковий період для обчислення середньоденної заробітної плати, п. 4.1 Інструкції про порядок планування, обліку, видачі путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей, придбаних за рахунок коштів ФСС з ТВП, затвердженої постановою правління ФСС з ТВП від 02.06.2005 №55 (далі Інструкція № 55), п. 4.1. Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 №12 (далі - Порядок №12) - тобто путівки видавалися без медичної довідки про потребу санаторно-курортного лікування ф. 070/о.
Зазначені порушення були відображені в Акті ревізії від 22.11.2010 за № 881.
За результатами ревізії Позивачем було винесено Рішення № 345 "Про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Рішення № 345), згідно якого визначена сума платежу, а саме:
- не прийнято до зарахування витрат - 5044 (п'ять тисяч сорок чотири) гривні 09 коп.
- відповідно до статті 30 Закону України № 2240, за порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50% належної до сплати суми страхових внесків, що складає 2522 (дві тисячі п'ятсот двадцять дві) грн., 05 коп.
Таким чином, загальна сума платежів та штрафних (фінансових) санкцій склала - 7566 (сім тисяч п'ятсот шістдесят шість) грн., 14 коп., з них: 54,49 гривень переплата по листках непрацездатності, 4989,60 гривень порушення порядку видачі санаторно-курортних путівок, 2522,09 гривень штраф в розмірі 50 %.
У відповідності до ч. 2, 3 ст.159 КАС України законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Стаття 161 КАС України встановлює, що під час прийняття постанови суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
У відповідності до положень частини 1 статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно положень статті 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Представник відповідача в спростування доводів позивача надав суду довідки за формою 070/о на ОСОБА_1 (№ 287) і ОСОБА_2 (№ 7), підтверджуючи відсутність порушення порядку видачі санаторно-курортних путівок. Поряд з цим, довідки встановленої форми відносно ОСОБА_3 не надав, оскільки остання у відповідача відсутня.
Поряд з цим представник відповідача пояснив, що причиною ненадання вказаних довідок був той факт, що їх не запитували перевіряючі. При цьому, перевірка проводилась шляхом витребування якихось документів по телефону, і відповідальна особа відповідача їх надавала перевіряючому на його робоче місце.
Аналізуючи зміст Акта перевірки та матеріалів справи, суд не вбачає жодного документованого факту щодо місця проведення перевірки та переліку документів, які витребовувалися у відповідача для перевірки, обставин надання чи ненадання таких документів, та здійснення висновків про наявність/відсутність порушень на цих підставах.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що порушення порядку видачі санаторно-курортних путівок встановлено належним чином відносно ОСОБА_3, оскільки довідка за формою 070/о у відповідача відсутня. Проте у ОСОБА_1 (№ 287) і ОСОБА_2 (№ 7) такі довідки наявні, що виключає факт існування порушення, й, відповідно, підстав для застосування штрафних санкцій і неприйняття цих витрат до зарахування.
Що стосується порушень в іншій частині, то відповідачем не доведено жодними доказами обґрунтування невідповідності вимогам ч.3.ст.2 КАС України рішення позивача № 345 від грудня 2010 року.
Таким чином, адміністративний позов підлягає задоволенню частково (загальна вартість путівок зменшується на вартість путівок ОСОБА_1 (1029 гривень) і ОСОБА_2 (4095 гривень) і становить 1113 гривень - вартість путівки ОСОБА_3 з вирахуванням 20 процентів часткової вартості, за наслідком чого сума становить 890,40 + 54,49 + 50% штраф).
У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України (№ 254 к/96-ВР від 28.06.1996 р.) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Митно-брокерський альянс»(01011, м. Київ, вул. Рибальська, 13, код ЄДРПОУ 35633266) на користь Центральної міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (01601, м. Київ, Спортивна площа, 3, код ЄДРПОУ 26079358) кошти в сумі 1751 (тисяча сімсот пятдесят одна) грн. 24 коп.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені статтею 186 та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяО.В. Кротюк
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 10.06.2011.