Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
(м. Київ, вул. Десятинна, 4/6) П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 травня 2011 року 12:47 № 2а-4003/11/2670
За позовомДержавного підприємства «Антонов»
доСпеціалізованої державної податкової інспекції міста Києва по роботі з великими платниками податків
про про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000150700/0 від 25.05.10, № 0000150700/1 від 27.07.10, № 0000150700/2 від 14.09.2010. Суддя: Кротюк О.В. Секретар судового засідання: Шевченко Я.В.
Обставини справи:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Державне підприємство «Антонов»з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції міста Києва по роботі з великими платниками податків про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000150700/0 від 25.05.10, № 0000150700/1 від 27.07.10, № 0000150700/2 від 14.09.2010.
Позовні вимоги позивача обґрунтовані тим, що відповідачем безпідставно не враховано заниження податкового кредиту ДП «Антонов»на 98538,33 гривень у податковій декларації з ПДВ за грудень 2009 року.
Відповідач заперечив проти позовних вимог, з підстав, викладених у письмовому заперечені, долученому до матеріалів справи.
Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
встановив:
СДПІ у місті Києві по роботі з великими платниками податків було проведено виїзну позапланову перевірку ДП «Антонов»з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2009 року на рахунок платника у банку за рахунок від’ємного значення з ПДВ. За наслідком перевірки складено акт № 246/42-50/7/14307529 від 13.05.2010 (далі - Акт перевірки).
На підставі Акту перевірки податковою службою встановлено завищення податкового кредиту декларації з ПДВ за грудень 2009 року на суму 98292,13 гривень, а саме до складу податкового кредиту включені суми ПДВ не підтверджені податковими накладними. Проти цих обставин позивач не заперечував.
На підставі цього податковою службою винесено податкові повідомлення-рішення за наслідком процедури апеляційного оскарження вказана вище сума зменшення податкового відшкодування була залишена без змін (рішення № 0000150700/0 від 25.05.10, № 0000150700/1 від 27.07.10, № 0000150700/2 від 14.09.2010 –далі оскаржувані рішення).
Позивач не погоджується з оскаржуваними рішеннями, оскільки при проведені перевірки перевіряючими при встановлені факту завищення податкового кредиту в декларації з ПДВ за грудень 2009 в рядку 10.1 на суму 98292,31 гривень не було враховано інший факт –заниження податкового кредиту цього ж рядку на суму 98538,33грн. А саме: не було враховано податкові накладні, отримані позивачем - № 307 від ПП «Сплав-ТВ», №1923 від ДП ХМЗ «ФЕД»(далі разом –податкові накладні). Вказані податкові накладні хоч і не були відображені у реєстрі податкових накладних ДП «Антонов», проте були надані перевіряючим в оригіналі для огляду під час перевірки. Разом з тим за наслідком перевірки останні не були враховані при визначені податкових зобов’язань позивача за перевіряємий період з податку на додану вартість.
Позивач зазначає що вказане здійснено в порушення вимог абзацу 3 пп.7.2.8. п.7.2. ст.. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»(№ 168/97-ВР від 03.04.1997) у відповідності до положень якого платник податку веде реєстр отриманих та виданих податкових накладних у документальному або електронному вигляді за його вибором, у якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку продавця, який надав податкову накладну такому платнику податку. За наявності оригіналу податкової накладної невключення її до зазначеного реєстру не є підставою для відмови у зарахуванні суми податку, визначеної у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту такого платника податку.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Заявлені податкові накладні у позивача наявні (оригінали досліджено в судовому засіданні) позивачем дійсно не внесені у відповідні реєстри податкових накладних. Відповідачем не спростовано жодними доказом в тому числі і Актом перевірки факту їх пред’явлення при перевірці інспекторам.
Разом з тим, згідно пояснень представників позивача, вказані податкові накладні і суми податкового кредиту за ними не враховані та не відображені у сумах податкового кредиту у декларації з ПДВ за грудень 2009 року (додаток № 5 до декларації).
З огляду на що суд звертає увагу на зміст пп.7.2.8. п.7.2. ст.. 7 Закону України «Про податок на додану вартість». Так, платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також які не є об'єктами оподаткування згідно із статтею 3 та звільнених від оподаткування згідно із статтею 5 цього Закону.
Зведені результати такого обліку відображаються у податкових деклараціях, форма і порядок заповнення яких визначаються відповідно до закону.
У відповідності до положень пп..7.7.1. п.7.7. ст..7 Закону «Про податок на додану вартість»сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
У відповідності до положень пп..7.7.3.-7.7.5. п.7.3. ст.. 7 платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.
Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Згідно змісту пп..7.7.7 п.7.7. ст..7 Закону «Про податок на додану вартість»під час документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє факти відповідності чи невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації.
Таким чином, враховуючи вищезазначені норми Закону України «Про податок на додану вартість»суд дійшов висновку, що питання податкового кредиту (включаючи реалізацію права на бюджетне відшкодування переплачених сум ПДВ) реалізується платником податків на власний розсуд. Реалізація права на податковий кредит з ПДВ здійснюється на підставі отриманих податкових накладних. Зміст реалізації права на податковий кредит полягає у відображенні сум податкового кредиту у відповідній декларації з ПДВ. Рішення платника податків про повернення переплаченої суми на його рахунок або зарахування її в рахунок майбутніх платежів приймається ним самостійно і відображається у відповідній податковій декларації (у випадках встановлених законодавством з наданням відповідних додаткових заяв та додатків до декларації).
Таким чином, податкова служба обґрунтовано не прийняла до уваги покликання позивача на податкові накладні при прийнятті оскаржуваних рішень, оскільки позивачем не було реалізовано належним чином права на податковий кредит, шляхом відображення сум по податковим накладним № 307 ПП «Сплав-ТВ», №1923 ДП ХМЗ «ФЕД»у декларації з ПДВ за грудень 2009 року. За таких умов по податковій декларації за грудень 2009 з ПДВ встановити заниження податкового кредиту цього ж рядку є неможливим, оскільки в декларації з ПДВ за грудень 2009 року вказані відповідні податкові накладні не враховано позивачем, а реалізація вказаного права в силу норм Закону «Про податок на додану вартість»залежить від волевиявлення платника податку, чого ним не було належним чином зроблено.
Враховуючи вищезазначене у сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідач в силу положень частини 2 статті 71 КАС України спростував покликання позивача і довів відповідність оскаржуваних рішень вимогам ч.3. ст..2 КАС України.
Оскільки позовні вимоги задоволенню не підлягають, то судові витрати позивача не відшкодовуються.
Керуючись ст.. 9, 71, 159, 163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволені адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст..186 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк
Повний текст постанови виготовлено та підписано 27.05.11 р.