Постанова № 16478881, 18.05.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
2а-2122/11/2670
Номер документу
16478881
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18 травня 2011 року 15:24 № 2а-2122/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Красновій І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА»

доКиївської регіональної митниці

проскасування податкових повідомлень форми «Р»від 09.02.2011р. №48 та №49,

за участю:

позивача Співак О.О.

відповідача Туз О.А.

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18 травня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА»(далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Київської регіональної митниці (далі по тексту відповідач) про скасування податкових повідомлень форми «Р»від 09.02.2011р. №48 та №49.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем протиправно винесенні податкові повідомлення, оскільки товар на митну територію України не поставлявся.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що оскаржувані податкові повідомлення прийняті з урахуванням всіх обставин та з дотриманням вимог чинного законодавства.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Порядку проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004р. №1730, на підставі наказів Київської регіональної митниці від 24.06.2010р. №759, від 15.07.2010р. №862, від 13.12.2010р. №1660 проведено позапланову виїзну документальну перевірку дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА»(код ЄДРПОУ 19341005) законодавства України з питань митної справи при ввезенні товарів за СМR від 15.02.2010р. №1215.

Підставою для проведення позапланової перевірки було виявлення факту не доставки вантажу, що був ввезений на митну територію України за попереднім повідомленням від 12.02.2010р. №100000005/2010/670090.

Перевіркою встановлено, що Київською регіональною митницею отримано лист Яготинської митниці від 13.05.2010р. №12/18-2819 в якому повідомлялось наступне.

16.02.2010р. Яготинською митницею здійснено митний контроль та пропуск на митну територію України товарів «дезодоранти - антиперспіранти для тіла» по попередньому повідомленню від 12.02.2010р. №100000005/2010/670090, СМR від 15.02.2010р. №1215, invoice від 10.02.2010р. №7920009090. Вказані товари слідували на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА».

У звязку з ненадходженням товарів на митницю призначення Яготинською митницею складено протокол про порушення митних правил від 26.02.2010р. №0123/20500/2010.

Відповідно до протоколу про порушення митних правил від 26.02.2010р. №0123/20500/2010, автомобіль на якому ввезено товари за попереднім повідомленням від 12.02.2010р. №100000005/2010/670090, було затримано та встановлено дії, що мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 331, 332 Митного кодексу України.

Постачальником вищевказаного товару був «Procter & Gamble Rakona s.r.o»відповідно до зовнішньоекономічного контракту з Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА»від 30.07.2009р. №930.

В ході перевірки були відібрані дані зазначені у виписках банку та платіжних дорученнях з 01.02.2010р. по 30.06.2010р. щодо перерахувань коштів в іноземній валюті.

В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що відповідно до платіжних доручень перерахування коштів контрагенту «Procter & Gamble Rakona s.r.o»здійснювалось одночасно за декількома контрактами. Позивач здійснював митне оформлення товарів і в інших митницях. Тому співставлення даних, зазначених у виписках банку та платіжних дорученнях з даними зазначеними у вантажних митних деклараціях Київської регіональної митниці не дає можливості перевірити повноту розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами.

В ході перевірки проведено співставлення даних складського обліку Товариства за товарами ввезеними відповідно до попереднього повідомлення від 12.02.2010р. №100000005/2010/670090 та даними зазначеними у ВМД за період з 15.02.2010р. по 30.06.2010р. А саме перевірено рух наступних товарів на складі: 81210032 OLD SPICE DEO STICK ICEROCK 60, 81210031 OLD SPICE DEO STICK W/WATER 60, 81210029 OS DEO SPICE KILIMANJARO 60.

Розбіжностей між даними складського обліку товарів та даними зазначеними у вантажних митних деклараціях не виявлено. Товари, які оприбутковувались позивачем відповідно до оформлених ВМД в той же день продавались у повному обсязі.

Відповідачем направлено запит до Департаменту аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту від 13.07.2010р. №35/7.1-10/6834-еп стосовно необхідності здійснення донарахування митних платежів у випадку недоставляння товарів на митницю призначення.

Департаментом аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту листом від 12.10.2010р. №17/2-9/3195-еп надано розяснення щодо необхідності проведення заходів по донарахуванню митних платежів Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА».

Відповідно до статті 4 Закону України від 05.02.1992, № 2097-XII "Про Єдиний митний тариф" товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України і вивозяться за межі цієї території, підлягають обкладенню митом, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно з п. 2.4. Закону України «Про податок на додану вартість»платником податку на додану вартість є будь-яка особа, що імпортує (для фізичних осіб - ввозить (пересилає)) товари (супутні послуги) на митну територію України для їх використання або споживання на митній території України, незалежно від того, який режим оподаткування вона використовує згідно із законодавством.

У попередньому повідомленні від 12.02.2010р. №100000005/2010/670090, попередній декларації від 15.02.2010р. №100000005/2010/350145 зазначено Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА»є імпортером вищевказаного товару.

Товари: 81210032 OLD SPICE DEO STICK ICEROCK 60,

81210031 OLD SPICE DEO STICK W/WATER 60,

81210029 OS DEO SPICE KILIMANJARO 60,

81185486 Lenor CT Subtitle12X750ML-Bona,

81183201 Lenor CT SpringPetBO12X1L

відповідно до відміток Яготинської митниці були ввезені на митну територію України та підлягають обкладенню митом та ПДВ.

Згідно з статтею 11 Закону України «Про систему оподаткування» відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Враховуючи вищевикладене та розяснення надані листом Державної митної служби України від 02.04.2010р. №11/4-10.15/2868 у разі зникнення/втрати/крадіжки вантажу під час його переміщення по митній території України із застосуванням у якості документу контролю за доставкою вантажу у митницю призначення попереднього повідомлення відповідальність за сплату передбачених законодавством митних платежів несе одержувач товару, а тому заходи по донарахуванню таких платежів, визначені Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ, повинні вживатися саме до цього одержувача.

Відповідно до Закону України «Про Митний тариф»від 05.04.2001р. №2371-ІІІ на зазначені товари встановлена ставка мита у розмірі 91891,14грн.

24 грудня 2010 року за результатами позапланової документальної перевірки дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА»законодавства з питань митної справи відповідачем складено Акт №31/10/100000000/19341005.

На підставі Акту перевірки відповідачем винесенні податкові повідомлення форми «Р»від 13.01.2011р. №5 на суму 42062,85грн. та від 13.01.2011. №6 на суму 137836,71грн.

Рішенням Державної митної служби України про результати розгляду скарги від 03.02.2011р. №11/2-10.15/1815, сума нарахованих підприємству штрафних санкцій зменшена до 25% суми нарахованого податкового зобовязання.

09.02.2011р. відповідачем винесені податкові повідомлення форми «Р»№48 на суму 35052,38грн. та №49 на суму 114863,93грн.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач виконав покладений на нього обовязок щодо доказування правомірності прийнятих ним податкових повідомлень форми «Р» від 09.02.2011р. № 48 та №49 про визначення суми податкового зобовязання за платежем мито на товари, що ввозяться на територію України субєктами підприємницької діяльності та за платежем податок на додану вартість з товарів, увезених на територію України субєктами підприємницької діяльності, а тому адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА»вважається таким, що не підлягає задоволенню.

Оскільки судове рішення ухвалене на користь субєкта владних повноважень, судові витрати, відповідно з частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОКТЕР ЕНД ГЕМБЛ УКРАЇНА» відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Повний текст постанови буде виготовлений 25.05.2011 р.

Суддя В.В. Амельохін