Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.2.15
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 червня 2011 року Справа № 2а-3770/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Твердохліба Р.С.,
секретаря судового засідання Григоренко-Тумасян А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом садівничого товариства «Зелена Роща» до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську про скасування податкового повідомлення-рішення №0000322310 від 30 березня 2011 року,
В С Т А Н О В И В:
15 квітня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов садівничого товариства «Зелена Роща» до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.03.2011 №0000512340; №0000322310; №0000302310; №0000261710; №0000312310, адміністративній справі було присвоєно номер №2а-3286/11/1270.
Ухвалою суду від 18 квітня 2011 року відкрито провадження у справі № 2а-3286/11/1270 за адміністративним позовом садівничого товариства «Зелена Роща» до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.03.2011 №0000512340; №0000322310; №0000302310; №0000261710; №0000312310.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 05 травня 2011 року у справі № 2а-3286/11/1270 позовні вимоги садівничого товариства «Зелена Роща» до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.03.2011 №0000512340; №0000322310; №0000302310; №0000261710; №0000312310, були розєднані у самостійні провадження.
Згідно протоколу розподілу справи між суддями від 05 травня 2011 року адміністративну справу в частині позовних вимог садівничого товариства «Зелена Роща» до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську про скасування податкового повідомлення-рішення від 30.03.2011 №0000322310, призначено до розгляду головуючому судді Твердохлібу Р.С. з присвоєнням окремого номеру №2а-3770/11/1270
В обґрунтування позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення від 30.03.2011 №0000322310 позивач послався на порушення при проведенні позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства СТ «Зелена Роща», встановленого Податковим кодексом України. За результатами проведеної перевірки було складено акт «Про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 по 30.06.2010, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 30.06.2010» №442/23/21846238 від 04 березня 2010 року. На підставі зазначеного акту №442/23/21846238 від 04 березня 2010 року було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000322310 від 30 березня 2011 року, яким встановлені порушення ст.30 Водного кодексу України та п.5 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.1999 №1494.
Крім того, позивач зазначив, що у спірному податковому повідомленні-рішенні відповідач посилається на абз.1 п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України, при застосуванні яких за порушення ст. 30 Водного кодексу України сума фінансових санкцій повинна складати за основним платежем 1839,92 грн. та за штрафними санкціями 459,98 грн.
Також, відповідно до п.п.7.11.1 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», серед іншого, визначено, що ця стаття застосовується до неприбуткових установ і організацій, які, серед іншого, є спілками, асоціаціями та іншими обєднаннями юридичних осіб, створеними для представлення інтересів засновників, що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників та не проводять господарської діяльності, за винятком отримання пасивних доходів. Підпунктом 7.11.6 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» встановлено, що від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у абзаці «д» підпункту 7.11.1, отримані у вигляді разових або періодичних внесків засновників та членів.
Таким чином, оскаржуване податкове повідомлення-рішення є незаконним, оскільки, Садівниче товариство «Зелена Роща» має прибуток лише за рахунок членських внесків, які відповідно до зазначеного закону не підлягають оподаткуванню.
Просив скасувати податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську від 30 березня 2011 року №0000322310.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному у позові та просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі. В подальшому надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач державна податкова інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення проти позову, в яких зазначив, що ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську було проведено позапланову виїзну перевірку Садівничого товариства «Зелена Роща» (код за ЄДРПОУ 21846238) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.07 по 30.06.10, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.07 по 30.06.10, за результатами якої складено акт від 04.03.11 № 442/23/21846238.
Під час перевірки встановлено, що за період з 01.07.2007 по 30.06.2010 СТ «Зелена Роща» не задекларовано збір за використання водних ресурсів. В звязку з виявленими порушеннями, ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську було прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.03.2011 №0000322310, яким Садівничому товариству «Зелена Роща» визначено суму податкового зобовязання у розмірі 3999,00 грн.
На підставі вищевикладеного ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську вважає, що перевірка, здійснена фахівцями ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську є такою, що проведена у межах компетенції та повноважень органу державної податкової служби, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 30.03.2011 №0000322310 винесене податковим органом, є законним, обґрунтованим, та таким, що повністю відповідає вимогам діючого законодавства, тому просив відмовити в задоволенні адміністративного позову Садівничому товариству «Зелена Роща» в повному обсязі.
В судовому засіданні представники відповідача підтримали позовні вимоги у повному обсязі, надали пояснення, аналогічні викладеним в запереченнях на адміністративний позов, просили відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заявлених позовних вимог з таких підстав.
Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
В судовому засіданні встановлено, що ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську було проведено позапланову виїзну перевірку Садівничого товариства «Зелена Роща» (код за ЄДРПОУ 21846238) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 по 30.06.2010, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 30.06.0210, за результатами якої складено акт від 04.03.2011 № 442/23/21846238 (а.с.15-61).
Відповідно до висновків зазначеного акту в ході перевірки було встановлено порушення статті 30 Водного Кодексу України від 06.06.1995 року № 213/95-ВР (із змінами та доповненнями), пункту 5 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.08.1999 № 1494 (із змінами та доповненнями), та підпункту 4.1 пункту 4 Інструкції про порядок обчислення та справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом ДПА України від 01.10.1999 № 539 (із змінами та доповненнями) стосовно не нарахування суми збору за спеціальне водокористування до обєкту обчислення збору не включено обсяг використаної води, в результаті чого було занижено збір за використання водних ресурсів всього у сумі 2602,40 грн. у т.ч: 3 квартал 2007 року - 276,31 грн., II півріччя 2007 року - 486,17 грн., І квартал 2008 року - 190,31 грн.; І півріччя 2008 року - 380,13 грн., 3 квартали 2008 року - 590,19 грн., 2008 рік - 870,10 грн., І квартал 2009 року - 189,37 грн. І півріччя 2009 року -378,73 грн., 3 квартали 2009 року - 588,59 грн., 2009 рік - 864,90 грн., І квартал 2010 року - 154,67 грн., І півріччя 2010 року -381,23 грн. та абз. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181 -III «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» (зі змінами та доповненнями) та підпункту 4.1 пункту 4 Інструкції про порядок обчислення та справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом ДПА України від 01.10.1999 року № 539 (із змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено неподання СТ «Зелена Роща» податкових розрахунків по збору за спеціальне використання водних ресурсів за 3 квартал 2007 року, за 4 квартал 2007 року, за І квартал 2008 року, за 2 квартал 2008 року, за 3 квартал 2008 року, за 4 квартал 2008 року, за І квартал 2009 року, за 2 квартал 2009 року, за 3 квартал 2009 року, за 4 квартал 2009 року, за І квартал 2010 року, за 2 квартал 2010 року.
На підставі висновків акту перевірки від 04.03.2011 № 442/23/21846238 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000322310 від 30 березня 2011 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобовязання за збір за спеціальне використання води в сумі 3999,90 грн. (а.с.10).
Позивач знаходиться на податковому обліку в державній податковій інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську з 19 вересня 1995 року за №06921 (а.с. 95).
Спеціальним законом, який визначав принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників є Закон України вiд 25.06.1991 № 1251-XII «Про систему оподаткування» (який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ст.4 Закону України вiд 25.06.1991 № 1251-XII «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Згідно із ч.1 ст. 9 Закону України вiд 25.06.1991 № 1251-XII «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни; допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи повязані з утриманням обєктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обовязкових платежів).
На момент виникнення спірних правовідносин, спеціальним Порядком, який визначає єдині правила обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є Порядок справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1999 року № 1494.
Відповідно до п. 5 зазначеного порядку, обєктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання. Обєктом обчислення збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є обсяг води, пропущений через турбіни гідроелектростанцій та тоннаж (місце) - доба експлуатації вантажних самохідних і несамохідних та пасажирських суден.
Відповідно до Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води затвердженої наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України 01.10.99 № 231/539/118/219 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 1999 року за № 711/4004 вона є обовязковою до виконання підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, а також громадянами субєктами підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики, і підприємствами водного транспорту. Інструкція визначає єдиний порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води (далі - збори), складання розрахунків, їх подання до органів державної податкової служби та сплату до бюджетів.
Відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 платники збору за спеціальне водокористування в частині використання води є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни субєкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту (далі - водокористувачі).
Підпунктом 4.1 пункту 4 вказаної Інструкції встановлено, що обєктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання. Обєктом обчислення збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є: обсяг води, пропущений через турбіни гідроелектростанцій; тоннаж (місце) - доба експлуатації вантажних самохідних і несамохідних та пасажирських суден.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що садівниче товариство «Зелена Роща» є субєктом плати за спеціальне водокористування.
Статтею 30 Водного кодексу України встановлено, що збори за спеціальне водокористування справляються з метою стимулювання раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів і включають збір за спеціальне використання води та екологічний податок за скиди забруднюючих речовин у водні обєкти, які встановлюються Податковим кодексом України.
Відповідно до абз. «б» п.п. 4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
В ході перевірки повноти визначення обсягу використаної води з урахуванням витрат в системах водопостачання з 01.07.2007 по 30.06.2010 встановлено його заниження на 6215 м?. Крім того, в акті перевірки на підставі груп-рахунків Луганського управління ТОВ «Компанія «Луганськвода», квитанцій Станично-Луганського МУВГ за послуги водопостачання та відведення по абоненту, встановлено не декларування позивачем показників у рядку 03 податкового розрахунку збору за спеціальне водовикористування у обсязі 6215 м? на суму 2602,40 грн., а саме за : 3 квартал 2007 року - 276,31 грн., II півріччя 2007 року - 486,17 грн., І квартал 2008 року - 190,31 грн.; І півріччя 2008 року - 380,13 грн., 3 квартали 2008 року - 590,19 грн., 2008 рік - 870,10 грн., І квартал 2009 року - 189,37 грн. І півріччя 2009 року -378,73 грн., 3 квартали 2009 року - 588,59 грн., 2009 рік - 864,90 грн., І квартал 2010 року - 154,67 грн., І півріччя 2010 року -381,23 грн.
Також встановлено, що позивачем не надавались податкові розрахунки сум збору за використання водних ресурсів за період: 3 квартал 2007 року, за 4 квартал 2007 року, за І квартал 2008 року, за 2 квартал 2008 року, за 3 квартал 2008 року, за 4 квартал 2008 року, за І квартал 2009 року, за 2 квартал 2009 року, за 3 квартал 2009 року, за 4 квартал 2009 року, за І квартал 2010 року, за 2 квартал 2010 року.
Зазначені обставини по суті сторонами не оспорювались, внаслідок чого, відповідно до ч.3 ст.72 КАС України суд вважає їх такими, що визнаються сторонами та такими, що не доказуються судом.
Доводи позивача щодо неправомірності дій державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську при проведенні позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Садівниче товариство «Зелена Роща» судом не розглядаються, оскільки зазначені позовні вимоги залишені на розгляді у справі номер №2а-3286/11/1270 відповідно до ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 05 травня 2011 року (а.с.63).
Доводи позивача щодо помилкового обчислення податкових зобовзань за спірним податковим повідомленням-рішенням, а саме, що за порушення ст.30 Водного кодексу України сума штрафних санкцій повинна становити за основним платежем 1839,92 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями 459,98 грн. суд вважає не обгрунтованими, оскільки спірним податковим повідомленням-рішенням крім штрафних (фінансових) санкцій за донарахування податкових зобовязань по збору за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 25% від донарахованої суми, ще визначені штрафні (фінансові) санкції за неподання податкової звітності за перевіряємий період.
Спірним податковим повідомленням-рішенням податкові зобовязання визначені в межах строків давності встановлених як Законом України від 21.12.2000 № 2181 -III «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» (зі змінами та доповненнями) так і Податковим кодексом України 1095 днів.
Також судом не беруться до уваги доводи позивача щодо того, що Садівниче товариство «Зелена Роща» має прибуток лише з членських внесків, які не підлягають оподаткуванню з огляду на таке.
На момент виникнення спірних правовідносин Порядок обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів) був затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 року за № 172/2612 (надалі Порядок обліку платників податків № 80).
У відповідності із пунктом 2.1 розділу 2 Порядку обліку платників податків № 80 облік платників податків є однією з основних функцій органів державної податкової служби, яка створює передумови для здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю перерахування податків і зборів (обовязкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів.
Взяття на облік як платників податків - юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб згідно з пунктом 4.1 розділу 4 Порядку обліку платників податків № 80 здійснюється за їх місцезнаходженням відповідними органами державної податкової служби після внесення відомостей про них до Єдиного державного реєстру або, у випадках, передбачених законодавством, після присвоєння ідентифікаційних кодів за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ).
Після взяття платника податків на облік орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (додаток 4). Довідка про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП є єдиним документом, який підтверджує взяття платника податків на облік в органі державної податкової служби (пункти 4.17 та 4.18 розділу 4 Порядку обліку платників податків № 80).
У відповідності із пунктом 4.14 розділу 4 Порядку обліку платників податків № 80 з моменту взяття на облік платник податків вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування, якщо ним не обрано інший спосіб оподаткування відповідно до законодавства.
Садівниче товариство «Зелена Роща» взято на облік платника податків у державній податковій інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську з 19 вересня 1995 року за №06921, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 29 березня 2011 року №4424 (а.с. 95).
З огляду на вимоги пункту 4.14 розділу 4 Порядку обліку платників податків № 80, платник податків Садівниче товариство «Зелена Роща», вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування з 19 вересня 1995 року і саме з цієї дати у нього виникає обовязок подавати до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Оскільки Садівниче товариство «Зелена Роща» взято на облік як платник податків з 19 вересня 1995 року, суд вважає, що Садівниче товариство «Зелена Роща» з огляду на приписи Порядку обліку платників податків № 80 повинно було декларувати обсяг використаної води, надавати податкову звітність та розрахунки сум збору за використання водних ресурсів за 3 квартал 2007 року, за 4 квартал 2007 року, за І квартал 2008 року, за 2 квартал 2008 року, за 3 квартал 2008 року, за 4 квартал 2008 року, за І квартал 2009 року, за 2 квартал 2009 року, за 3 квартал 2009 року, за 4 квартал 2009 року, за І квартал 2010 року, за 2 квартал 2010 року до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Частиною 2 статті 71 КАС України, встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську №0000322310 від 30 березня 2011 року, яким позивачу було збільшено суму грошового зобовязання зі збору за спеціальне використання води за основним платежем 1839,92 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями 2159,98 грн. винесено з дотриманням вимог діючого на момент виникнення спірних правовідносин законодавства, є законним та обґрунтованим, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Судові витрати покласти на позивача.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 15 червня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 20 червня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 20 червня 2011 року.
Суддя Р.С. Твердохліб