Постанова № 16474067, 14.06.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2011
Номер справи
1170/2а-1997/11
Номер документу
16474067
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 червня 2011 року Справа № 1170/2а-1997/11

12:45 год.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Ленінського району м.Кіровограда, в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді до комунального підприємства „Надра Кіровоградщини” Кіровоградської обласної ради про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з КП „Надра Кіровоградщини” Кіровоградської обласної ради заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 104376 грн. 32 коп..

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилався на те, що відповідач, в порушення норм пенсійного законодавства, не сплачував єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування за січень та лютий 2011 року у розмірі 104376 грн. 32 коп.. У звязку з чим, станом на день подання адміністративного позову за відповідачем існує заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 104376 грн. 32 коп..

Ухвалу про відкриття скороченого провадження від 26.05.2011р. отримано відповідачем 30.05.2011р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. (а.с.23)

Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.2 ч.5 ст.1832 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

З матеріалів справи вбачається, що підставою звернення прокурора Ленінського району м.Кіровограда з позовом до суду стало порушення інтересів держави, в особі управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді, які полягають в недоотриманні коштів на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI (далі за текстом Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно п.1 ч.1 ст.4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону №2464 передбачено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Судом встановлено, що КП „Надра Кіровоградщини” Кіровоградської обласної ради перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Кіровограді, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, про що свідчить заява позивача про реєстрацію платником страхових внесків та є платником єдиного внеску. (а.с.9).

Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до ч.1 ст.8 Закону №2464 розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно ч.5 ст.8 Закону №2464 єдиний внесок для платників, зазначених у п.1 ч.1 ст.4 цього Закону встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим п.1 ч.1 ст.7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності, визначених у Додатку до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 р. №1423.

Частиною 2 статті 9 Закону №2464 передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Згідно ч.8 ст.9 Закону №2464 та п.3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010р. №22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010р. за № 1014/18309, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відповідно до ч.12 ст.9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Абзацем 7 частини 4 статті 25 Закону №2464 передбачено право територіальних органів Пенсійного фонду звертатися до суду про стягнення недоїмки з платників єдиного внеску.

Відповідачем подано до органу Пенсійного фонду звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за січень та лютий 2011 року, відповідно до яких сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка підлягає сплаті відповідачем за січень та лютий 2011 рок, становить 104376 грн. 32 коп. (а.с.10-11, 12-13).

Однак, в порушення норм Закону №2464 КП „Надра Кіровоградщини” Кіровоградської обласної ради не сплачено зазначену суму єдиного внеску, що підтверджується розрахунком суми заборгованості відповідача по сплаті єдиного соціального внеску. (а.с.20).

Управлінням пенсійного фонду України в м.Кіровограді відповідачу направлено вимоги про сплату боргу: №Ю-10У від 03.03.2011р. та №Ю-47У від 04.04.2011р. (а.с.14,17), які отримано уповноваженою особою відповідача, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення. (а.с.16,19)

Доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості суду не надано.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що факт наявності заборгованості відповідача по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 104376 грн. 32 коп. знайшов своє підтвердження, позовні вимоги єобґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Таким чином, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства КП „Надра Кіровоградщини” Кіровоградської обласної ради (код ЄДРПОУ: 36298683), на користь управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді (код ЄДРПОУ: 20650088) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 104376 (сто чотири тисячі триста сімдесят шість) грн. 32 коп.

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного судуТ.М.Кармазина