Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2011 р. справа № 2а/0570/7841/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10:15 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Могілевському А.А.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Савченко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції
до Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж»
про стягнення заборгованості у розмірі 44 231,11 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Горлівська об’єднана державна податкова інспекція звернулась з адміністративним позовом до Горлівського спеціалізованого управління «Електромонтаж» № 452 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість розмірі 44231,11 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, за відповідачем станом на момент розгляду справи обліковується заборгованість з земельного податку у розмірі 44231,11 грн.
Представник позивача під час судового розгляду справи уточнив позовні вимоги, а саме просив стягнути кошти з рахунків платника податків у банках з земельного податку у розмірі 44231,11 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, встановив наступне.
Відповідач, Акціонерне товариство закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» (ЄДРПОУ 01416990) є юридичною особою, має в своєму складі відокремлений підрозділ Горлівське спеціалізоване управління «Електромонтаж» № 452, який перебуває на обліку в Горлівській об’єднаній державній податковій інспекції у Донецькій області з 19.12.1994 року за № 890, як платник окремого виду податку (земельний податок з юридичних осіб).
Оскільки правовідносини виникли на протязі 2010 року, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно – правові акти України, які діяли в той період
Відповідно до п.1.3. ст. 14 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( далі – Закон № 2181), платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.3.1 ст.14 Закону України № 2181, розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються рівними частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту.
Рішенням заступника Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції № 9 від 30 березня 2010 року відповідачу надано розстрочення заборгованості з земельного податку у сумі 3571,77 гривень на 3 місяці, здійснюючи сплату зобов’язань з квітня 2010 року по червень 2010 року у розмірі 1190,59 гривень.
Заборгованість складає 190,59 грн., по терміну сплати 14 травня 2010 року, по терміну сплати 14 червня 2010 року у розмірі 1190,59 грн.
Рішенням заступника Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції №17 від 30 квітня 2010 року відповідачу надано розстрочення заборгованості з земельного податку у сумі 3560,41 гривень на 3 місяці, здійснюючи сплату зобов’язань з травня 2010 року по липень 2010 року у розмірі 1186,81 гривень.
Заборгованість виникла по терміну сплати 14 травня 2010 року та 14 червня 2010 року.
Порядок обчислення і сплати земельного податку, визначення суб'єктів плати за землю врегульовано спеціальним законом, яким є Закон України "Про плату за землю".
Відповідно до преамбули Закону України "Про плату за землю" він визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
1 лютого 2010 року відповідачем до податкового органу було надано податковий розрахунок земельного податку на 2010 рік № 1302, відповідно до якого самостійно визначив податкове зобов’язання у розмірі 42861,29 грн. за рік, щомісячна сплата складає 3571,77 грн.
Заборгованість виникла за період квітень 2010 року - січень 2011 року.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платники податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України, який набрав чинності з 1 січня 2011 року.
Порядок обчислення і сплати земельного податку врегулюванні розділом ХІІІ Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України, передбачено, що податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
31 січня 2011 року відповідач подав до податкового органу податковий розрахунок земельного податку № 879 від на 2011 рік, згідно якого самостійно визначив податкове зобов’язання у розмірі 42861,29 грн. за рік, щомісячна сплата складає 3571,77 грн.
Внаслідок несплати податкового зобов’язання виникла заборгованість за період лютий –березень 2011 року.
Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим органом відповідачу нарахована пеня у розмірі 90,11 грн.
Податковим органом відповідачу були направлені перша та друга податкові вимоги, які були отримані відповідачем, у судовому чи адміністративному порядку ним не оскаржені.
Станом на момент розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача з земельного податку складає 44 231,11 грн.
Пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих відповідача підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції до Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» про стягнення заборгованості у розмірі 44 231,11 грн. - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків у банках обслуговуючих Акціонерне товариство закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» (ЄДРПОУ 01416990) суму податкового боргу з земельного податку у розмірі 44 231 (сто сімнадцять тисяч дев’ятсот двадцять ) грн. 11 коп. на користь держави на р/р .
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 9 червня 2011 року. Постанова у повному обсязі складена 14 червня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Савченко С. В.