Постанова № 16473150, 26.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2011
Номер справи
2а/0570/7308/2011
Номер документу
16473150
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 травня 2011 р. справа № 2а/0570/7308/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кочанової П.В.

при секретаріСкутельник Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Торезького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції фонду соціального страхування на випадок безробіття до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі 67, 10 грн. та пені в розмірі 326, 48 грн., -

за участі представників сторін:

від позивача:ОСОБА_1 за дов. № 06-133 від 26.01.2011р.

від відповідача:не зявився

В С Т А Н О В И В :

Торезький міський центр зайнятості звернувся до Донецького окружного адміністративного суду (далі по тексту - Позивач) з адміністративним позовом до Державного підприємства «Торезантрацит» (далі по тексту - Відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі 67, 10 грн. та пені в розмірі 326, 48 грн., посилаючись на те, що відповідач є платником страхових внесків на випадок безробіття у Торезькому міському центрі зайнятості за № 54100034 і зобовязаний своєчасно та в повному обсязі їх сплачувати.

17.12.2010 року позивачем була здійснена планова перевірка Відокремленого підрозділу «Ремонтно будівельне управління» Державного підприємства «Торезантрацит» щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків за період з 01.12.09р. по 17.12.10р. відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», за результатами якої встановлено, що за підприємством рахується прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 67, 10 грн. та нарахована за результатами вказаної перевірки пеня в розмірі 326, 48 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, про що є відомості в матеріалах справи. При цьому 24.05.2011р. до суду від відповідача надійшла заява від 24.05.2011р. за № 1-04/01 968 (вх. № 16676 від 24.05.2011р.) за підписом Генерального директора О.О. Марштупи, в якій останній визнає позов у повному обсязі та просить суд розглянути справу за його відсутності.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Торезького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства “Торезантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Ремонтно-будівельне управління” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 67, 10 грн. та пені в розмірі 326, 48 грн. є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Згідно вимог ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси.

З урахуванням вищевикладеного, суд приймає визнання Державним підприємством “Торезантрацит” адміністративного позову, оскільки такі дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного

Як вбачається з матеріалів справи, позивач Торезький міський центр зайнятості є юридичною особою, зареєстрованою Виконавчим комітетом Торезької міської ради Донецької області, що діє на підставі Положення, затвердженого директором Донецького обласного центру зайнятості 02 листопада 2009 року.

Торезький міський центр зайнятості підпорядковується Донецькому обласному центру зайнятості та згідно положення, виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття забезпечує реалізацію державної політики зайнятості населення, працевлаштування, професійну орієнтацію, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, соціальну підтримку тимчасово не працюючих громадян на території міста (району), а також забезпечує виконання рішень Правління Фонду відповідно до Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Відповідно до ст. 8 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією.

Відповідач Державне підприємство “Торезантрацит” є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Як вбачається з матеріалів справи, 17.12.2010р. позивачем була проведена планова перевірка відокремленого підрозділу «Ремонтно будівельне управління» Державного підприємства «Торезантрацит» щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.12.2009 по 30.11.2010р., за результатами якої було складено Акт № 205.

Перевіркою встановлено, що відповідачем порушено п. 3 ст. 17, п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», п. 5.6 та п. 5.8 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», а саме встановлено несвоєчасне та не в повному обсязі перерахування страхових внесків до Фонду. Так, при виплаті заробітної плати 29.01.2010 р. за грудень 2009 року страхові внески, що належали до сплати в сумі 1595, 00 грн., сплачені частково в сумі 435, 00грн.; при виплаті 26.02.2010 р. заробітної плати за січень 2010 року страхові внески, що належали до сплати в сумі 1497, 36 грн. сплачені частково в сумі 408, 39грн. У звязку зі сплатою внесків несвоєчасно та не в повному обсязі недоїмка за платником зі сплати страхових внесків на 30.11.2010р. склала 10343 грн. 10 коп. Торезьким міським центром зайнятості нарахована пеня за неповну і несвоєчасну сплату страхових внесків у період з 01 грудня 2009 року до 17 грудня 2010 року у розмірі 326 грн. 48 коп., що підтверджується актом перевірки № 205 від 17.12.2010 р.

17.12.2010 р. директором Торезького міського центру зайнятості прийнято рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки) та пені, про стягнення з відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) в розмірі 67 грн. 10 грн. та пені в розмірі 326 грн. 48 коп. Вказане рішення 17.12.2010 р. отримано відповідачем, що підтверджується підписом посадової особи та печаткою відповідача.

Доказів оскарження цього рішення суду не надано.

Заборгованість з недоїмки та нарахованої за результатами перевірки від 17.12.2011р. пені відповідачем на час розгляду справи не сплачена.

Абзацом 1 ч. 3 ст. 17 Закону визначено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).

У відповідності до ч. 1 ст. 34 Закону „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” позивач має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків; стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону на Фонд покладений обовязок забезпечувати збір страхових внесків.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та абзацу 3 пункту 8.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001р. за № 30/5221, роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

У порушення зазначених вимог законодавства відповідач своєчасно не сплачує страхові внески.

Статтею 38 Закону передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Відповідно до п. 5.6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будьякі цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. У разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.

Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в день перерахування коштів на особові рахунки.

Таким чином, з відповідача на користь держави підлягає стягненню заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 67, 10 грн. та пеня в розмірі 326, 48 грн.

З огляду на вищевикладене, позивачем у судовому засіданні доведена правомірність своїх дій щодо прийняття рішення про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 67, 10 грн. та пеня в розмірі 326, 48 грн Відокремлений підрозділ «Ремонтно будівельне управління» Державного підприємства «Торезантрацит», у звязку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд бере до уваги положення ст. 94 КАС України згідно яких, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. 94 КАС України, керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Торезького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції фонду соціального страхування на випадок безробіття до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі 67, 10 грн. та пені в розмірі 326, 48 грн. - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Торезантрацит» (Відокремленого підрозділу «Ремонтно будівельне управління») на користь Торезького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції фонду соціального страхування на випадок безробіття:

- заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 67 (шістдесят сім) грн. 10 коп. на розрахунковий рахунок № 37171301900084, банк УДК Донецької області, МФО 834016, ОКПО 25118033, код бюджетної класифікації 50040100;

-пеню в розмірі 326 (триста двадцять шість) грн. 48 коп. на р/р 37177305900084, банк УДК Донецької області, МФО 834016, ОКПО 25118033, код бюджетної класифікації 50040500.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 26 травня 2011 року.

Повний текст постанови складений 30 травня 2011 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кочанова П.В.