Постанова № 16465443, 20.06.2011, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
20.06.2011
Номер справи
15/47/2011/5003
Номер документу
16465443
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел.66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua

_________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2011 р. Справа № 15/47/2011/5003

за заявою : Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Вінниця

до: Колективного підприємства Науково-виробничої колективної фірми "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області

про визнання банкрутом

Головуючий суддя Лабунська Т.І.

При секретарі судового засідання Гренишеній О.В.

Представники сторін в судове засідання не з'явились

В С Т А Н О В И В :

08 червня 2011 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/47/2011/5003 про банкрутство Колективного підприємства Науково-виробничої колективної фірми "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області за заявою Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Вінниця в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

В поданій до суду заяві повідомлено, що Колективне підприємство Науково-виробнича колективна фірма "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області зареєстроване Вінницькою районною державною адміністрацією Вінницької області 10 квітня 1992 року та знаходиться на обліку у Вінницькій МДПІ з 10 квітня 1992 року, є платником податків, передбачених чинним законодавством України.

Станом на 31 травня 2011 року податковий борг Колективного підприємства Науково-виробничої колективної фірми "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області по податку на прибуток приватних підприємств становить 191 336,00 грн., а саме 127 557,00 грн. основного боргу та 63 779,00 грн. штрафних санкцій.

Оскільки КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області не виконувало обов'язку щодо своєчасного погашення податкових зобов'язань, Вінницькою МДПІ було вручено першу податкову вимогу № 1/1 від 14 січня 2010 року та другу податкову вимогу № 2/85 від 02 березня 2010 року.

Виконавчий лист, виданий Вінницьким окружним адміністративним судом по справі № 2-а-1592/10/0270 від 16 липня 2010 року щодо стягнення з КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області на користь Вінницької МДПІ загальної суми податкової заборгованості перед бюджетом по податку на прибуток в сумі 191 336,00 грн., Вінницькою МДПІ 16 серпня 2010 року наданий до державної виконавчої служби Вінницького району для виконання.

15 грудня 2010 року постановою державної виконавчої служби повернуто виконавчий документ стягувачеві, в зв'язку з тим, що ДВС Вінницького району встановлено, що у боржника відсутнє майно, на яке можливо звернути стягнення і здійснені заходи щодо виявлення такого майна виявились безрезультатними.

Згідно офіційної інформації, наданої відповідними установами та організаціями, у КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області відсутні майнові активи, що свідчить про його неплатоспроможність та відсутність підприємницької діяльності.

За КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області об'єкти нерухомого майна не зареєстровані, про що свідчить довідка КП Вінницьке обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації № 1555/2/01-3/11 від 19 травня 2010 року; довідка КП "Тульчинське міжрайонне бюро технічної інвентаризації" № 1779 від 23 травня 2011 року; довідка № 1904 від 16 травня 2011 року КП "Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації"; довідка № 282 від 17 травня 2011 року КП "Гайсинське міжрайонне бюро технічної інвентаризації"; довідка № 214 від 17 травня 2011 року КП "Барське районне бюро технічної інвентаризації".

Земельних ділянок в наявності КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області не виявлено, про що свідчить довідка Управління Держкомзему у Вінницькому районі Вінницької області № 02-2261 від 06 травня 2011 року.

Відповідно до довідки № 7206 від 16 травня 2011 року Державтоінспекції Вінницької області за КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області транспортні засоби не зареєстровані.

Згідно довідки № 401 від 12 травня 2011 року, відповідно книги реєстрації транспортних засобів в інспекції Держтехнагляду облдержадміністрації по Вінницькому району за КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області сільськогосподарська техніка не зареєстрована.

Також в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство зазначено, що КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області є таким, що відсутнє за своїм місцем реєстрації, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 06 червня 2011 року.

Керівниками КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області не подавалась до Вінницької МДПІ будь-яка податкова звітність більше року, про що свідчить довідка щодо порядку звітування КП НВКФ "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області № 1585/15 від 06 червня 2011 року.

Ухвалою від 08 червня 2011 року про порушення справи про банкрутство введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, розгляд справи призначено на 20 червня 2011 року.

Представник ініціюючого кредитора в судове засідання не з'явився.

Представник боржника також в судове засідання не зявився.

При цьому суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі сторонам надсилається за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Так, на адреси ініціюючого кредитора та боржника, повідомлені в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство, направлені копії ухвали від 08 червня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство Колективного підприємства Науково-виробничої колективної фірми "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області.

При цьому суд повідомляє, що до канцелярії суду повернулась копія ухвали, направленої на адресу боржника, з відміткою поштового органу: " КП НВКФ "ДЖЕССІ" по даній адресі не значиться"; копія ухвали, направленої на адресу ініціюючого кредитора, до канцелярії суду не поверталась.

Одночасно судом встановлено, що з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 06 червня 2011 року вбачається про відсутність КП НВКФ "ДЖЕССІ" за вказаною адресою.

Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення ініціюючого кредитора та боржника належним чином про час і місце розгляду судової справи і забезпечення їх явки в судове засідання для реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши законодавчі акти, суд приходить до висновку про банкрутство боржника на підставі наступного.

Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.

На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.

Стаття 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначає, що кредитором може бути юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Стаття 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.

Законодавець, порівняно із загальними процедурами провадження у справах про банкрутство встановив у ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" особливості застосування процедур банкрутства щодо відсутнього боржника.

Суб'єктом права, що ліквідується в порядку, визначеному ст. 52 Закону про банкрутство є будь-який підприємець, який відповідно до законодавства України є суб'єктом банкрутства.

У відповідності до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

За змістом даної норми встановлено, що суб'єктом, до якого застосовуються особливості, передбачені цією статтею є дві категорії боржників: громадянин-підприємець - боржник та боржник - юридична особа.

Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Отже кредитор, набуває процесуального права та може здійснити дії, які зазначені вище лише при наявності хоча б однієї з умов: громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням; ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності; за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Аналогічна позиція щодо підстав порушення провадження у справі за ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство" (п. 104).

За змістом ч. 3 ст. 6 та ч. 1, 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження кредитором своєї вимоги до боржника документами, що свідчать про їх безспірність.

За приписами Закону про банкрутство для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.

У відповідності до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

В Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року зазначено, що безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено Законом України "Про виконавче провадження".

Заборгованість боржника - Колективного підприємства Науково-виробничої колективної фірми "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області перед кредитором в сумі 191 336,00м грн. вважається узгодженою та безспірною. Дана сума була узгоджена в судовому порядку.

Так, Вінницьким окружним адміністративним судом 14 червня 2010 року прийнято постанову у справі № 2-а-1592/10/0270 за позовом прокурора Вінницького району в інтересах Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції до Колективного підприємства Науково-виробничої колективної фірми "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області про стягнення заборгованості по податку на прибуток підприємств в сумі 191 336,00 грн. На підставі даної постанови 16 липня 2010 року видано виконавчий лист № 2-а-1592/10/0270.

Одночасно суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, тому в даному судовому засіданні суд визнає безспірні вимоги Вінницької МДПІ в сумі 127 557,00 грн., без урахування штрафних санкцій.

Відповідно до п. 105 Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" одним із встановлених законом засобів доказування, єдиним належним та допустимим доказом, факту відсутності боржника за місцем знаходження є Витяг (довідка) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

В даному випадку судом встановлено факт відсутності боржника за місцезнаходженням, про що зазначалось вище.

Із довідки Вінницької МДПІ № 1585/15 від 06 червня 2011 року вбачається, що Колективне підприємство Науково-виробнича колективна фірма "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області не подає звітність з податку на прибуток до Вінницької МДПІ з 11 травня 2010 року.

Відповідно до ст. 32-43 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі, що розглядається господарським судом, є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги.

За положеннями ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до матеріалів справи боржник заборгованість по податкам не сплачує, за місцем знаходження відсутній. Вказані ознаки вказують на припинення боржником підприємницької діяльності, що є підставою для визнання боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону про банкрутство.

Відповідно до п. 2 ст. 52 Закону про банкрутство господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

В заяві про порушення провадження у справі про банкрутство ініціюючим кредитором заявлено клопотання про призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого Болховітіна В.М.

08 червня 2011 року до суду надійшла заява арбітражного керуючого Гонти О.А. про призначення її ліквідатором у справі.

Здійснюючи провадження у справі про банкрутство за особливостями, передбаченими ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд не позбавлений права керуватись статтями загальної частини Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що, зокрема, стосується і призначення ліквідатора.

Так, ініціюючий кредитор має право запропонувати кандидатуру арбітражного керуючого (розпорядника майна, ліквідатора), однак, остаточне рішення приймає суд з урахуванням всіх обставин в сукупності.

Розглянувши подані клопотання, проаналізувавши норми Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", врахувавши навантаження арбітражних керуючих Гонти О.А. та Болховітіна В.М., судом прийнято рішення про задоволення заяви арбітражного керуючого Гонти О.А. щодо призначення її ліквідатором у справі.

Відповідно до п. 5 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору та до суду заяви з вимогами до банкрута.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 1, 3-1, 22-25, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ч. 3 ст. 209 ГК України, ст. 4-1, 4-5, ст.ст. 32-43, 115 ГПК України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати безспірні грошові вимоги Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції, м. Вінниця в сумі 127 557,00 грн.

Визнати боржника - Колективне підприємство Науково-виробничу колективну фірму "ДЖЕССІ" (смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області, вул. Присадибна, буд. 7, ідентифікаційний код 13312592) банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру.

Призначити ліквідатором Колективного підприємства Науково-виробничої колективної фірми "ДЖЕССІ", смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області арбітражного керуючого Гонту Ольгу Анатоліївну (ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого серії НОМЕР_1 від 09 серпня 2010 року, АДРЕСА_1).

Ліквідатору до завершення строку ліквідаційної процедури:

- Забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

- Письмово повідомити усіх кредиторів про введення ліквідаційної процедури, прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи.

Постанову направити згідно переліку.

Суддя Лабунська Т.І.

віддрук. 6 прим.:

1 - до справи

2 - Вінницька МДПІ

3 - КП Науково-виробнича колективна фірма "ДЖЕССІ" - 23210, Вінницький район, смт. Стрижавка, вул. Присадибна, буд. 7

4 - Державний реєстратор Вінницької РДА

5 - відділ ДВС Вінницького РУЮ

6 - Сектор з питань банкрутства у Вінницькій області