Постанова № 16457247, 27.04.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.04.2011
Номер справи
2а-4473/11/2670
Номер документу
16457247
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 квітня 2011 року № 2а-4473/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі Шкребтій І.П, розглянувши в письмовому проваджені адміністративну справу:

за позовом Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва

доСубєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1

простягнення заборгованості

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києві звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 818,02грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1, порушує чинне законодавство про оподаткування, заборгував до бюджету 818,02 грн. Дана заборгованість виникла в зв'язку з несплатою єдиного податку.

Представник позивача звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи в порядку письмового провадження.

В судові засідання відповідач не прибув, представника свого не направив, хоча був повідомлений належним чином за адресою, що міститься в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій 04212 АДРЕСА_1.

Зважаючи на викладене, враховуючи клопотання позивача та неявку представника відповідача у судове засідання, на підставі ч. 6 ст. 128 КАСУ, адміністративна справа розглядається у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані представником позивача документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 (далі-Відповідач) зареєстрований Оболонською районною у м. Києві державною адміністрацією та взятий на податковий облік ДПІ у Оболонському районі м.Києва.

Відповідно до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 18.03.2008р., відповідач способом оподаткування своїх доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, обрав сплату єдиного податку, запровадженого Указом Президента України від 28.06.1999р. № 746/99 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»(зі змінами та доповненнями).

Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м.Києва відповідачу видано свідоцтво про сплату єдиного податку Серія НОМЕР_2.

Відповідно до облікової картки, у відповідача обліковується податковий борг по єдиному податку в сумі 818,02 грн., який виник у звязку з несплатою відповідачем єдиного податку у 2008р., а саме:

-21.07.2008р.: недоїмка 18,02 грн.;

-20.08.2008р.: нараховано по строку 200,00грн., недоїмка 218,02 грн.

-22.09.2008р.: нараховано по строку 200,00 грн., недоїмка 418,02 грн.;

-21.10.2008р.: нараховано по строку 200,00 грн., недоїмка 618,02 грн.;

-20.11.2008р.: нараховано по строку 200,00 грн., недоїмка 818,02 грн.;

-20.11.2008р.: нараховано по строку 200,00 грн., недоїмка 1364,031 грн.

Статтею 2 вищевказаного Указу Президента України передбачено, що ставки єдиного податку для фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності встановлюються місцевими радами за місцем їх державної реєстрації, залежно від виду діяльності та місця її здійснення.

Оболонською районною радою у м. Києві затверджена ставка єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі 200 грн. щомісяця.

Для переходу на спрощену систему оподаткування обліку та звітності, суб'єкт малого підприємництва подає до податкового органу письмову заяву, таким чином він погоджується на сплату єдиного податку на відповідний вид діяльності, у сумі, встановленій місцевою радою. Тобто, з цих підстав сума єдиного податку вважається узгодженою, а платник податку зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання в строки не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалась попередня сплата єдиного податку (стаття 5 Указу). Таким чином, Указом визначено граничний строк сплати єдиного податку.

У заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності зазначає дату переходу на спрощену систему оподаткування, підтверджує граничні терміни сплати єдиного податку та суму єдиного податку, належної до щомісячної сплати.

Пунктом 9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України № 599 від 29.10.1999 р. встановлено, що протягом року для платника єдиного податку встановлюються звітні періоди, що дорівнюють кварталу. Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт згідно з додатком 3 до цього Порядку.

Статтею 5 Указу передбачено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку суб'єкти малого підприємництва несуть згідно із законодавством України.

На підставі п. 6.2.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 -III від 21.12.2000 (далі - Закону), який був чинний на момент виникнення боргу, ДПІ у Оболонському районі м.Києва відповідачу було виставлено першу податкову вимогу № 1/2492 від 01.08.2008р. на суму 18,02 грн.

Вручити податкову вимогу платнику не виявилося можливим, про що свідчить відповідна відмітка на поштовому повідомленні та акт № 4 від 11.09.2008р., яким було встановлено факт невручення податкової вимоги.

Згідно ст. 6 п. 6.2.4 Закону , податкова вимога № 1/2492 від 01.08.2008р. була розміщена на дошці податкових оголошень та вважається врученою платнику з дати розміщення.

У відповідності до п.п. «б»п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону, до відповідача було направлено другу податкову вимогу № 2/4397 від 13.10.2008р., яка містила суми консолідованого боргу, на суму 418,02грн.

Вручити податкову вимогу платнику не виявилося можливим, про що свідчить відповідна відмітка на поштовому повідомленні та акт №789 від 22.11.2008р., яким було встановлено факт невручення податкової вимоги, і також в свою чергу вона була розміщена на дошці податкових оголошень та вважається врученою платнику з дати розміщення.

Зокрема, інформація щодо оскарження податкових вимог № 1/2492 від 01.08.08р. та № 2/4397 від 13.10.2008р. на час розгляду справи у суді до ДПІ у Оболонському районі не надходила.

Таким чином, на час розгляду справи відповідач має податковий борг по єдиному податку в сумі 818,02 грн.

Як встановлює п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», у разі, коли інші, передбачені цим Законом заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надсилання банку, обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.5.1 глави V Інструкції НБУ "Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004р. за № 22, примусове списання коштів з рахунків платників ініціюють стягувачі на підставі виконавчих документів, виданих судами, а згідно ст.4 Закону України «Про державну виконавчу службу»від 24.03.1998 № 202/98-ВР (із змінами та доповненнями), примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.

Пунктом 20.1.18. Податкового Кодексу передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які повністю підтверджуються наявними в справі доказами, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини справи, на які Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва посилається в якості їх обґрунтування.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, натомість, відповідачем наявність податкового боргу не спростована.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (04212, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1), на користь Державного бюджету України 818 (вісімсот вісімнадцять) грн. 02 коп. на р/р 3421337970006, одержувач УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м.Києві, код платежу 18050200, код ЗКПО 26077916, МФО 820019.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя С.К. Каракашьян