ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 червня 2011 р. (18:02) Справа №2а-3983/11/0170/22 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчук А.А., при секретарі судового засідання Щепанській А.В., за участю представників сторін:
від позивача Лукянець О.Ю.,
від відповідача Братчікова О.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до приватного підприємства "Спецрудмет"
про стягнення.
Обставини справи. Державна податкова інспекція в м.Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до приватного підприємства "Спецрудмет" про стягнення заборгованості у сумі 31,81 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду від 07.04.11р. відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача Лукянець О.Ю., у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просила останні задовольнити.
Представник відповідача директор приватного підприємства "Спецрудмет" Братчікова О.А. у судовому засіданні позовні вимоги не визнала у повному обсязі, з тих підстав, що жодних повідомлень-рішень вони не отримували та порушень не вчиняли.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно із п.11 ст.10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідач ПП «Спецрудмет» зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 27.11.2006р. як юридична особа, ідентифікаційний номер 34740358 ЄДРПОУ, знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в м.Сімферополі АР Крим як платник податків, зборів (обовязкових платежів).
Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з п.п.17.1.1. п.7.1 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
24.04.08р. позивачем проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість. В ході перевірки встановлені порушення, які виразились у несвоєчасній сплаті податку за результатами чого складено акт №3254/15-2 від 24.04.2008 року та прийнято податкове повідомлення рішення №0006051502/0 від 09.06.2010 року із застосуванням штрафних санкцій в розмірі 16,80 грн. (розміщено на дошці оголошень 14.07.2008 року).
Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Позивачем була направлена відповідачу податкова вимога №1/1503 від 27.05.2008р. та друга податкова вимога №2/2014 від 29.07.2008р., які були отримані відповідачем однак до теперішнього часу податковий борг не сплачено.
Вимоги, податкові повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржені та не скасовані.
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 14 червня 2011 року. У повному обсязі постанову складено 20 червня 2011 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити
2. Стягнути з приватного підприємства "Спецрудмет" (ЄДРПОУ 34740358, м.Сімферополь, вул.Куйбишева,34,кв.96) на користь державного бюджету м.Сімферополя заборгованість в розмірі 31 гривні 81 копійок, а саме:
- заборгованість по податку на додану вартість (державний бюджет м.Сімферополя, р/р31114029700002 в ГУ ДКУ України в АР Крим, МФО 824026, код ЄДРПОУ34740405, код бюджетної класифікації 3014010100) в розмірі 16,81 грн.;
- заборгованість по податку на прибуток (державний бюджет м.Сімферополя, р/р31112009700002 в ГУ ДКУ України в АР Крим, МФО 824026, код ЄДРПОУ34740405, код бюджетної класифікації 3011021000) в розмірі 15 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Радчук А.А.