Єдиний державний реєстр судових рішень
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02
УХВАЛА
іменем України
"23" березня 2011 р. Справа № 2а-6806/10/0670
номер рядка статистичного звіту 9.2.1
Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Євпак В.В.
суддів: Майора Г.І.
Філіпової Т.Л.,
при секретарі Щепанській Т.П. ,
за участю представника позивача Шевчук Н.І.,
представника відповідача Розбицького П.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Житомирі на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "12" листопада 2010 р. у справі № 2а-6806/10/0670 за позовом Комунального підприємства " Аптека №180" до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Аптека №180" 19.08.2010 року звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до державної податкової інспекції у м. Житомиріпро скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0009492302 від 10.08.2010 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 6800 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2010 року позов задоволено, визнано неправомірним та скасовано рішення державної податкової інспекції у м. Житомирі №0009492302 від 10.08.2010 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6800 грн.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати постанову суду першої інстанції та відмовити в задоволенні позову. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необєктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Встановлено, що 27.07.2010р. проведено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці (аптеки), розташованої за адресою: Житомирська область, м. Житомир, вул. Московська, 52.
За результатами перевірки складений акт № 0648/06/30/23/20425919 від 27.07.2010 щодо порушення позивачем п.п. 9, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№265/95-ВР, а саме: не забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків; не забезпечено відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
На підставі акту перевірки ДПІ у м. Житомирі прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009492302 від 10.08.2010р. в розмірі 6825,50 грн.
Позивачем сума штрафних санкцій в розмірі 25,50грн. застосованих за порушення п. 13 ст. 3 вищевказаного Закону не оспорюється. Вказана сума сплачена підприємством в добровільному порядку.
Згідно акту перевірки в порушення п. 9 ст. 3 Закону №265/95-ВР не забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків у 20 випадках.
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно п. 4 ст.17 Закону №265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незбирігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Пунктом 4.6 р.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000р. № 614 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.01 за № 107/5298, передбачено, що субєкт господарювання повинен забезпечити: ведення в установленому порядку поточної, а також зберігання у господарській одиниці останньої використаної книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на РРО, та використаних контрольних стрічок за останні 3 робочих дні, за винятком об'єктів виїзної торгівлі та пересувної торгівельної мережі; зберігання у господарській одиниці останньої використаної та поточної розрахункової книжки, що використовується у період ремонту РРО чи відключення електроенергії; друкування Х-звітів, Z-звітів та інших документів (крім розрахункових), що передбачено експлуатаційною документацією на РРО, підрахунок готівки на місці проведення розрахунків під час здійснення перевірки господарської одиниці на вимогу представника контролюючого органу.
Як вбачається з матеріалів справи, комунальне підприємство “Аптека №180”, діє на підставі дозволу №679 від 26.07.06 року.
В аптеці використовуються 2 реєстратори розрахункових операцій МІНІ ФП № 0625007176 та № 0625007068, які зареєстровані та опломбовані відповідно до норм чинного законодавства, що підтверджується актом перевірки п.п. 2.1.1, 2.1.2.
Згідно наказу по підприємству №1 від 4.01.10 року “Про роботу в святкові, неробочі та вихідні дні” п. 32 визначено, що в святкові, неробочі та вихідні дні в 2010 році в аптеці працює один фармацевт з 9:00 до 18:00, відповідно на одному касовому апараті. Касовий апарат МІНІ ФП № 0625007176 в ці дні не працює.
Відповідно до довідки Колективного підприємства “Біатрон 6 № 57 від 03.08.10 року вбачається, що РРО МІНІ ФП № 0625007176, версії 238.01, що належить КП “Аптека №180”без фіскальної операції: внесення коштів, винесення коштів чи друку фіскального чека тощо, друк z звіту з поточним часом та датою неможливий.
Відповідно до п.7 Кабінету Міністрів України “Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування” № 199 від 18.02.2002р. усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості змін, і, разом з тим підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 годин. Якщо торговельний об'єкт працює цілодобово, то фіскальний звітний чек роздруковується кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше ніж через 24 години після початку роботи. У разі коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні (вихідні, святкові), що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, то, відповідно, і фіскальні звітні чеки не друкуються.
Розрахунковою операцією вважається приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток/чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки оформлення відповідного платіжного документа по оплаті в безготівковій формі товару банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги) оформлення розрахункових документів щодо перерахування грошових коштів до банку покупця.
На виконання наказу №1 п.32 від 04.01.2010 року, в святкові, неробочі та вихідні дні, в аптеці працював лише один фармацевт на РРО МІНІ ФП № 0625007068, другий РРО не вмикався та не виконував жодних розрахункових операцій.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо безпідставності застосування до КП “Аптека №180”штрафних фінансових санкцій за порушення п. 9 ст. 3 вищевказаного Закону та з висновком про скасування рішення № 0009492302 від 10.08.10 року в частині застосованих штрафних санкцій на суму 6800грн.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції. Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу державної податкової інспекції у м. Житомирі залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2010 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя В.В. Євпак
судді: Г.І. Майор
Т.Л. Філіпова
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Комунальне підприємство " Аптека №180" вул. Московська,52,м. Житомир,10001
3- відповідачу Державна податкова інспекція у м. Житомирі пл. Перемоги, 2,Житомир,10014