Постанова № 16404854, 16.05.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2011
Номер справи
2а-0770/567/11
Номер документу
16404854
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/567/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.,

при секретарі судового засідання Скуба В.І.

за участю сторін:

представника позивача Ліуша Богдана Богдановича;

представника відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Приватного підприємства «Оіл»про стягнення податкового боргу у розмірі 2381,06 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 16 травня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 19 травня 2011 року.

Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Оіл», якою просить, стягнути з Приватного підприємства «Оіл»податковий борг у розмірі 2381,06 грн..

Позовні вимоги мотивовані наступним. Приватне підприємство «Оіл»перебуває на обліку в Ужгородській МДПІ як платник податків. 23 березня 2010 року працівниками Ужгородської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ПП «Оіл». За результатами перевірки складено акт № 26/1502 від 23 березня 2010 року. На підставі вказаного акта прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006891502/0 від 30 квітня 2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобовязання в розмірі 1700 грн.. 05 липня 2010 року працівниками Ужгородської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ПП «Оіл». За результатами перевірки складено акт № 38/1502 від 05 липня 2010 року. На підставі вказаного акта прийнято податкове повідомлення-рішення № 000757152/0 від 13 серпня 2010 року, яким відповідачу визначено податкове зобовязання в розмірі 680 грн., з якого відповідачем було сплачено 19 грн.. Також відповідачем було подано до Ужгородської МДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість № 46930 від 20 січня 2011 року, відповідно до якої сума податку на додану вартість, яка підлягала до сплати, становить 19 грн..

Під час судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав повністю. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судові засідання, що проходили 30 березня 2011 року та 16 травня 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Також відповідачем не надано заперечень проти позову.

Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

В судовому засіданні встановлено, що Приватне підприємство «Оіл»було зареєстроване 10 квітня 2009 року Ужгородською районною державною адміністрацією Закарпатської області, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та листом Головного управління статистики у Закарпатській області № 04/3-07/253 від 17 січня 2011 року (а.с.а.с. 11-13). Місцезнаходженням відповідача є: 89433, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Сюрте, вул. Ракоці, буд. 135.

23 березня 2010 року позивачем було проведено перевірку відповідача. За результатами перевірки складено акт № 26/1502 від 23 березня 2010 року (а.с. 18). Відповідно до вказаного акта перевіркою встановлено, що відповідачем не подано податкові декларації з податку на додану вартість за 10 податкових періодів. На підставі вказаного акта перевірки 30 квітня 2010 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006891502/0 (а.с. 15), яким відповідачеві визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 1700 грн..

05 липня 2010 року позивачем було проведено перевірку відповідача. За результатами перевірки складено акт № 38/1502 від 05 липня 2010 року (а.с. 23). Відповідно до вказаного акта перевіркою встановлено, що відповідачем не подано податкові декларації з податку на додану вартість за 3 податкові періоди. Також відповідачем затримано повернення свідоцтва платника податку на додану вартість, що прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

Відповідно до рішення комісії анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість відповідно до статті 9 пункту 9.8 підпункту «ґ»Закону України «Про податок на додану вартість», що підтверджується актом від 31 травня 2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 14 (а.с. 44).

На підставі акта перевірки № 38/1502 позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007571502/0 від 13 серпня 2010 року (а.с. 20), яким визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 680 грн..

Відповідно до облікової картки платника відповідач частково, у розмірі 19 грн., сплатив податкове зобовязання з податку на додану вартість, що визначене позивачем податковим повідомленням-рішенням № 0007571502/0 від 13 серпня 2010 року (а.с. 8).

Відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2010 року № 46930, що подана відповідачем до Ужгородської МДПІ Закарпатської області, відповідач самостійно визначив суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 19 грн..

Крім того, у звязку з порушенням строків погашення узгодженого податкового зобовязання відповідачу була нарахована пеня в розмірі 1,06 грн.

Отже загальна сума податкового боргу по податку на додану вартість, з врахуванням пені, становить 2381,06 (1700+680-19+1,06+19) грн..

Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-IIIвід 21 грудня 2000 року, що діяв на момент виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181-III податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Статтею 4 пунктом 4.1 підпунктом 4.1.4 Закону України № 2181-III встановлені базові податкові (звітні) періоди за які подаються податкові декларації.

Відповідно до статті 5 пункту 5.2. підпункту 5.2.1. Закону України № 2181-III податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. вказаного Закону у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до статті 5 пункту 5.1 Закону України № 2181-III податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181-III узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до статті 9 пункту 9.8 Закону України «Про податок на додану вартість»платник податку зобовязаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.1 Закону України № 2181-III після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Зважаючи на вказані норми Закону України № 2181-III, що діяв на час виникнення спірних відносин, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Приватного підприємства «Оіл»задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Оіл»(89432, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Сюрте, вул. Ракоці, буд. 135, ідентифікаційний код 36297983) податковий борг у розмірі 2381,06 (двох тисяч трьохсот вісімдесяти однієї грн. 06 коп.) грн., в тому числі 1,06 грн. пені по платежу: податок на додану вартість платіж 14010100.

Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

ГоловуючийГаврилко С.Є.