Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2011 р. справа № 2а/0570/8435/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретаріТкачовій М.І.
за участю
представника позивача Платонової Я.В.
представника відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгвугіллясервіс» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгвугіллясервіс» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.
В обґрунтування позову посилається на наступне.
31.03.2011 року до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог ст. 15-2 ЗУ від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів». Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено на юридичну адресу рекомендованим листом з повідомленням від 31.03.2011 року та не вручено з причини незнаходження за юридичною адресою та відповідно до відомостей вказаних поштою вважається врученим 06.04.2011 року. Вказане рішення не оскаржувалось, а отже є чинним.
На підставі невиконання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем, позивач просив стягнути фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.
Під час розгляду справи, позивачем було надано заяву про зменшення позовних вимог, а саме сума, яка підлягає стягненню складає 2200,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Закон України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України та відповідно до ст. 16 контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгвугіллясервіс» зареєстровано Виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області 29.11.1995 року за № 1273105 0001 003228.
Актом перевірки № 157/03/23984281 від 24.03.2011 року про результати позапланової виїзної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами ТОВ «Торгвугіллясервіс» були встановлені порушення вимог ст. 15-2 ЗУ від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», а саме в кафетерії за адресою: Донецька область, м. Макіївка, Макіївське шосе, Чайкінське кільце, не була розміщена інформація про заборону куріння та відсутність місця для куріння.
31.03.2001 року рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області № 051530-3595-32-59 до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог ст. 15-2 ЗУ від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».
Вказане рішення про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу було надіслано відповідачу рекомендованим листом з повідомленням від 31.03.2011 року та не вручене з причин незнаходження за юридичною адресою.
Абзацом 3 п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Отже, датою вручення, зазначеною поштовою службою є 06.04.2011 року.
Статтею 15-2 Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» передбачено, що у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Окрім того, вказаною ст.15-2 ЗУ від 19.12.1995 року № 481/95-ВР передбачено, що власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Постановою КМУ від 2 червня 2003 р. № 790 був затверджений Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", який визначає механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Пунктом 3 Порядку передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом.
За порушення норм Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. (ст. 17 ЗУ)
Абзацом 10 ч. 2 ст. 17 ЗУ від 19.12.1995 року № 481/95-ВР визначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі не обладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону у розмірі 3400 гривень.
Станом на момент подання позову сума заборгованості (застосовані штрафні санкції у вигляді штрафу) відповідача за порушення норм ЗУ від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» складала 3400,00 грн., але у звязку із частковою сплатою у розмірі 1200,00 грн., фінансові санкції складають 2200,00 грн.
Пунктом 10 Порядку № 790 визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
На підставі викладеного, враховуючи, що на час винесення рішення по справі, відповідачем не повністю погашення фінансові санкції у вигляді штрафу, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгвугіллясервіс» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгвугіллясервіс» ( 23984281) на користь місцевого бюджету (код платежу 11010200) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 2200 (дві тисячі двісті) грн.. 00 коп. до Державного бюджету України (код платежу 21081100, код 34686736, МФО 834016, УДК у Донецькій області, р/р 31115106700065).
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 09 червня 2011 року.
Постанову у повному обсязі складено 14 червня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Кірієнко В.О.