Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2011 р. справа № 2а/0570/8429/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретаріТкачовій М.І.
за участю:
представника позивача - Антощук О.С.
представника відповідача не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції у м. Маріуполі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Селенг» про стягнення грошових коштів з розрахункових рахунків,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.
В обґрунтування позовних вимог вказав що, станом на 19.04.2011 року у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом на суму 515,10 грн., що після закінчення терміну добровільної сплати склалася в недоїмку.
Вказана заборгованість утворилась у звязку із прийнятими податковими повідомленнями рішеннями на підставі проведеної перевірки, а саме № 0001791840/0 від 02.04.2010 року на суму 170,00 грн., № 0000141840/0 від 21.01.2011 року на суму 175,10 грн., № 0000151840/0 від 21.01.2011 року на суму 170,00 грн. Податкові зобовязання з комунального податку виникли на підставі неподання податкової декларації за 3 квартал 2010 року у строки, визначені законодавством.
Просив стягнути з відповідача на користь Державного бюджету м. Маріуполя заборгованість з комунального податку у розмірі 515,10 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений за адресою, вказаною у витязі з ЄДРПОУ.
Згідно ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач у відповідності до норм Податкового кодексу України, є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Позивач є субєктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про Державну податкову службу в Україні» та Податкового кодексу України.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Селенг» зареєстровано виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 06.12.2002 року за № 1336Р. Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 20.10.2010 року № 1145/10/29-114 відповідач узятий на облік Жовтневої МДПІ м. Маріуполя 10.12.2002 року за № 675.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до норм Законів, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, а саме: п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання
У судовому засіданні встановлено, що у відповідача існує заборгованість перед бюджетом з комунального податку в сумі 515,10 грн., що після закінчення терміну добровільної сплати фінансових санкцій, склалася в недоїмку (5.10 грн. подакові зобовязання, 510,00 штрафні санкції).
Штрафні санкції зі сплати комунального податку виникли на підставі актів невиїзних документальних перевірок з питань дотримання вимог податкового законодавства:
-Акт № 135/15-311-1/32258673 від 29.03.2010 року;
-Акт № 9/15-311-1/32258673 від 17.01.2011 року;
-Ненадання податкового розрахунку з комунального податку за 4 квартал 2009 року та 3 квартал 2010 року;
Граничний термін подання податкового розрахунку: за 4 квартал 2009 року 09.02.2010 року (фактично не надано), за 3 квартал 2010 року 09.11.2010 року (фактично не надано).
Відповідно до п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
Відповідно до п. 4.2.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
По результатам документальних перевірок Жовтневою МДПІ м. Маріуполя були винесені наступні податкові повідомлення рішення:
-№ 0001791840/0 від 02.04.2010 року на суму 170,00 грн., яке спрямовано за юридичною адресою відповідача, але повернуто у звязку із закінченням терміну зберігання, 12.05.2010 року розміщено на дошці податкових оголошень, та вважається днем отримання податкового повідомлення рішення;
-№ 0000141840/0 від 21.01.2011 року на суму 175,10 грн., яке спрямовано за юридичною адресою відповідача, але повернуто у звязку із закінченням терміну зберігання, 21.01.2011 року розміщено на дошці податкових оголошень, та вважається днем отримання податкового повідомлення рішення;
-№ 0000151840/0 від 21.01.2011 року на суму 170,00 грн., яке спрямовано за юридичною адресою відповідача, але повернуто у звязку із закінченням терміну зберігання, 21.01.2011 року розміщено на дошці податкових оголошень, та вважається днем отримання податкового повідомлення рішення;
Відповідно до п. 2.1 Положення «Про комунальний податок», комунальний податок обчислюється за ставкою 10% річного фонду оплати праці, обрахованого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян, встановленого законодавством у звітному періоді помноженого на середньосписочну чисельність штатних працівників.
Підпунктом 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 ЗУ № 2181-ІІІ у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Податкові зобовязання з комунального податку виникли на підставі неподання податкової декларації за 3 квартал 2010 року у строки визначені законодавством.
При наявності 1 працівника, враховуючи неоподатковуваний мінімум доходів громадян 17,00 грн., річний фонд оплати праці 51,00 грн., ставку комунального податку 10%, суму податкового зобовязання 5,10 грн., за 3 квартал 2010 року нараховано податкові зобовязання по комунальному податку у розмірі 5,10 грн.
Сума штрафної санкції не більше 50% та не менше 170,00 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості з комунального податку склала 170,00 грн. + 170,00 грн. + 170,00 грн.(штрафна санкції за неподання звітності) + 5,10 грн.(комунальний податок) = 515,10 грн.
На виконання абз. «а», «б» п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було направлено першу та другу податкову вимоги за 1/198 від 01.06.2010 року на суму 170,00 грн. та № 2/272 від 12.08.2010 року на суму 170,00 грн.
Вказані вимоги направлені на адресу відповідача ТОВ «Селенг» листом з повідомленням, але повернуті у звязку із закінченням терміну зберігання.
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено обовязок платників податків, зокрема, сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим кодексом.
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, враховуючи права державної податкової служби, встановлені Законом, та передбачений Конституцією судовий порядок їх стягнення, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції у м. Маріуполі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Селенг» про стягнення грошових коштів з розрахункових рахунків - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Селенг» (87547, м. Маріуполь, пр. Новгородський, б. 31, ЄДРПОУ 32258673) грошові кошти, що належать платнику податків з розрахункових рахунках у банках на суму податкового боргу у розмірі 515 (пятсот п'ятнадцять) грн. 10 коп. на р/р № 31116029700055 на користь Державного бюджету м. Маріуполя, ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 14010100.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 09 червня 2011 року.
Постанову у повному обсязі складено 14 червня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Кірієнко В.О.