Ухвала суду № 16294519, 31.05.2011, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2011
Номер справи
2а-3504/08/0970
Номер документу
16294519
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2011 р. Справа № 20152/09 Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді:Улицького В.З.

суддів:Олендера І.Я., Каралюса В.М.

при секретарі судового засідання: Стецків І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційні скарги Калуської об'єднаної державної податкової інспекції у Івано-Франківській області, Калуської міської ради у Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.03.2009 року за позовом Закритого акціонерного товариства "ЛУКОР" до Калуської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області за участю третіх осіб на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору: Калуської міської ради, відділу Держкомзему у м. Калуші, Івано-Франківської регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення,-

встановила:

У квітні 2008 року Закрите акціонерне товариство "ЛУКОР" звернулось з позовом до Калуської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 10.04.2008 року №0000892302/0.

Ухвалою суду від 22.07.2008 року задоволено клопотання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача відділу Держкомзему у м. Калуші та залучено до участі в розгляді справи в якості третьої особи Івано-Франківську регіональну філію державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах".

Позивач позовні вимоги мотивував тим, що Калуською об'єднаною державною податковою інспекцією в Івано-Франківській області була проведена планова виїзна документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 рік по 31.12.2007 рік. За наслідками перевірки був складений акт №425/23-02/31256759 від 01.04.2008 року.

На підставі висновків, наведених в акті податковою інспекцією прийняте податкове повідомлення-рішення №0000892302/0 від 10.04.2008 року, яким було донараховано 303 707 грн. орендної плати за землю та застосовано штрафні санкції у розмірі 151 853 грн.

Позивач вважає, що прийняте податкове повідомлення-рішення №0000892302/0 від 10.04.2008 року, яким було визначено суми податкового зобов'язання у розмірі 303 707 грн., та застосовано штрафні санкції у розмірі 151 853 грн., є незаконним та таким, що підлягає скасуванню. Просив позов задоволити.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.03.2009 року позов задоволено. Визнано нечинним податкове повідомлення-рішення Калуської об'єднаної податкової інспекції в Івано-Франківській області від 10.04.2008 року №0000892302/0.

Постанову суду оскаржили Калуська об'єднана державна податкова інспекція у Івано-Франківській області, Калуська міська рада у Івано-Франківській області. Вважають, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційних скаргах. Просять скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову постанову, якою в позові відмовити.

Апелянт (Калуська оДПІ) стверджує, що позивачем не вказано які саме норми права порушено саме Калуською оДПІ при нарахуванні позивачу зобов'язання, адже, ДПІ при нарахуванні враховано виключно дані договорів оренди, додатки до яких підписані на підставі рішення №246 "Про затвердження матеріалів коригування грошової оцінки землі м. Калуша" від 28.03.2007 року. Таким чином, судом першої інстанції неправомірно задоволено позов щодо визнання нечинним податкового повідомлення-рішення.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скарги апелянтів слід задоволити з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Колегією суддів встановлено, що на підставі акта перевірки Калуської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області №425/23-02/31256759 від 01.04.2008 року "Про результати виїзної планової документальної перевірки закритого акціонерного товариства "ЛУКОР" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 року по 31.12.2007 року Калуською ОДПІ в Івано-Франківській області було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000892302/0 від 10.04.2008 року, якими було визначено суми податкового зобов'язання у розмірі 303707 грн. за основним платежем та 151853 грн. за штрафними санкціями.

Оскаржуваним позивачем податкового повідомленням-рішенням №0000892302/0 від 10.04.2008 року відповідачем було визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 455 560 грн. Підставою для нарахування даної суми податкового зобов'язання були встановлені на підставі акта перевірки порушення Закону України "Про плату за землю".

28.03.2007 року Калуською міською радою прийняте рішення №246 "Про затвердження матеріалів коригування грошової оцінки землі м. Калуша", яким затверджено матеріали коригування грошової оцінки землі м. Калуша та встановлено, що земельний податок та орендна плата за землю нараховується з 01.04.2007 року, згідно затверджених матеріалів коригування грошової оцінки землі м. Калуша. Витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок видається Калуським міським відділом земельних ресурсів Держкомзему.

Таким чином, податковим органом було встановлено, що позивачем не були враховані відповідні зміни в грошовій оцінці земельної ділянки згідно Рішення Калуської міської ради від 28.03.2007 року №246 при визначенні суми податкового зобов'язання з орендної плати в декларації з 01.04.2007 року по 30.04.2007 року, що призвело до заниження суми податкового зобов'язання з орендної плати на 303707 грн. Цей факт позивачем не заперечувався.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) згідно з п.8 ч.1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування", а тому порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплата пені та штрафних санкцій, передбачений Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", розповсюджується також на орендну плату.

Згідно з підпунктом "б" підпункту 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 вищезазначеного Закону контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Колегія суддів дійшла до висновку, що суд першої інстанції не надав належної оцінки тому факту, що ЗАТ "Лукор" самостійно сплачував з травня 2007 року збільшені суми орендної плати за землю, не беручи до уваги той факт, що додатки до договорів оренди землі не були зареєстровані. Окрім того, судом першої інстанції не взято до уваги і той факт, що 14 червня 2007 року позивачем наданий до Калуської оДПІ уточнюючий розрахунок орендної плати за землю, в якому враховані зміни грошової оцінки землі. Тобто своїми діями фактично ЗАТ "Лукор" визнав збільшення грошової оцінки землі.

З огляду на викладене, судова колегія приходить до переконання, що доводи апеляційної скарги спростовують висновки суду першої інстанції, постанова підлягає скасування так як прийнята з порушенням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів -

постановила:

Апеляційні скарги Калуської об'єднаної державної податкової інспекції у Івано-Франківській області, Калуської міської ради у Івано-Франківській області задоволити. Скасувати постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.03.2009 року по справі №2а-3504/09/0970 та прийняти нову постанову, якою в позові ЗАТ "Лукор" - відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.

На постанову протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: І. Олендер

В. Каралюс

Повний текст постанови виготовлено та підписано 02.06.2011 року