Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2011 р. справа № 2а/0570/8708/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретаріЧегринець А.М.
з участю представника позивача Єфімової С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іловайського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до приватного автотранспортного підприємства «Каміон» про стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
У травні 2011 року Іловайський транспортний прокурор в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області від 14 березня 2011 року №118723 на підставі акту перевірки від 02 лютого 2011 року №222458 щодо приватного автотранспортного підприємства «Каміон» на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовані фінансові санкції у розмірі 1 700 грн.
В установлений законом строк суми штрафу сплачені не були, у звязку з чим просив стягнути їх з відповідача.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених в позовній заяві. Просив задовольнити позов.
Прокурор та представник відповідача в судове засідання не зявилися, про час і місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Причин неявки суду не повідомили, заяв про відкладення розгляду справи не надсилали.
Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Судом встановлено, що за результатами проведеної Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області рейдової перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом складено акт від 02 лютого 2011 року №222458, в якому вказувалося на те, що під час перевірки транспортного засобу марки ПАЗ 4234, державний номер АН 7287 ВЕ, який належить приватному автотранспортному підприємству «Каміон», встановлено, що при здійсненні регулярного пасажирського перевезення по маршруту № 24 «245 квартал - Хімзавод» (дорожній лист № 110446), перевізник не забезпечив наявності у водія транспортного засобу визначених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, а саме: ліцензійної картки і належно оформленого дорожнього листа - відсутня відмітка про проходження передрейсового технічного огляду транспортного засобу. З актом водія ознайомлено в день його складання.
На адресу відповідача листом від 09 лютого 2011 року №05/02-435 направлено повідомлення про призначення розгляду справи про порушення на 14 березня 2011 року, яке отримано відповідачем 16 лютого 2011 року.
Розгляд справи відбувся без участі перевізника.
Постановою начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області від 14 березня 2011 року №118723 щодо відповідача на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовані фінансові санкції у розмірі 1 700 грн.
Постанову відповідачем отримано 24 березня 2011 року, однак штраф сплачено не було.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567, визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних пасажирських перевезень для водія автобуса є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно з п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до п.п. 20 й 27 Порядку за результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт за відповідною формою.
Виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Пунктом 28 Порядку визначено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Згідно з п. 29 Порядку копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За порушення норм законодавства про автомобільний транспорт, що знайшло підтвердження в ході розгляду справи, субєктом владних повноважень щодо відповідача правомірно застосовані санкції у вигляді штрафу в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.
Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи сума штрафу сплачена не була, тому вона підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Іловайського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до приватного автотранспортного підприємства «Каміон» про стягнення коштів задовольнити.
Стягнути з приватного автотранспортного підприємства «Каміон» на користь державного бюджету (р/р 31112106700002 в ГУДКУ в Донецькій області, код платежу 21081100, МФО 834016, код ОКПО 23977045, одержувач бюджет міста Донецька) фінансові санкції у сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя Логойда Т. В.