Постанова № 1628536, 26.03.2008, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
26.03.2008
Номер справи
2а-7/2008
Номер документу
1628536
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Справа 2а-7/2008р.

 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 березня 2008 року Якимівський районний суд Запорізької області

в складі: головуючого - Бойчевой Н.В.

при секретарі - Колєдаєвої Л.І.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Якимівка

справу за адміністративним позовом ОСОБА_1

 

до Радивонівської сільської ради Якимівського району Запорізької області

про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії по виплаті середньої заробітної плати за шість місяців,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії по виплаті середньої заробітної плати за шість місяців, мотивуючи тим, що він на протязі 2002- 2006 років працював головою Радивонівської сільської ради Якимівського району. У березні 2006 року, на чергових виборах до місцевих рад, він також висував свою кандидатуру, але не був обраний на цю посаду за результатами голосування. Після звільнення з виборчої посади позивач не працює, оскільки важко працевлаштуватися. 21 лютого 2007 року позивач звернувся із заявою до Радивонівської сільської ради Якимівського району про виплату йому середнього заробітку за шість місяців, згідно ст. 33 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”. 06 березня 2007 року позивач отримав відповідь за підписом сільського голови Шпигунової Н.О., згідно якої у виплаті середньої заробітної плати йому відмовлено у зв'язку з тим, що ним не було представлено довідки підприємством, на якому він працював до обрання на виборчу посаду, крім того- він особа соціально захищена, оскільки “є пенсіонером за вислугою років та отримує пенсію”. До обрання позивача головою Радивонівської сільської ради, він проходив службу в органах внутрішніх справ. Після обрання на виборчу посаду, позивач був звільнений з органів внутрішніх справ у відставку, як особа, яка досягла граничного віку перебування на службі. Таким чином, повернутися “на підприємство”- в органи внутрішніх справ позивач не має можливості, згідно Закону України “Про міліцію” та Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ. Добровільно відповідач виплатити середню заробітну плату за шість місяців не бажає.

В судовому засіданні позивач та адвокат позивача просять зобов'язати суб'єкта владних повноважень - Радивонівську сільську раду Якимівського району Запорізької області вчинити дії по виплаті середньої заробітної плати за шість місяців, у розмірі 11 226 гривень 25 копійок.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснивши, що ОСОБА_1 не предоставив довідку підприємства, на якому він працював до обрання на виборчу посаду про те, що він не звертався із проханням працевлаштування, крім того- ОСОБА_1 є пенсіонером за вислугою років та отримує пенсію.

Розглянув матеріали справи, вислухав сторони по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.

Позивач на протязі 2002 - 2006 років працював головою Радивонівської сільської ради Якимівського району. У березні 2006 року, на чергових виборах до місцевих рад, не був обраний на цю посаду за результатами голосування. Після звільнення з виборчої посади позивач не працює, оскільки важко працевлаштуватися.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме:

трудової книжки НОМЕР_1 від 15.04.2002 року; (а.с. 8)

трудової книжки НОМЕР_2 від 05.01.2003 року; (а.с. 25)

посвідчення від 05.03.2003 р. про призначення пенсії за вислугу років;(а.с 24)

довідкою про заробітну плату; (а.с. 7)

розрахунку середньої заробітної плати; (а.с. 23)

повідомлення № 1622 від 17.09.2007 року Якимівського районного центру зайнятості; (а.с. 21)

повідомлення № 3/2-2395 від 10.10.2007 року УМВС України в Запорізькій області; (а.с. 22), пояснення позивача знайшли своє повне підтвердження в судовому засіданні.

Згідно п. 5 ст. 12 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлене законом.

Згідно ст. 33 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності- інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

Згідно ст. 8 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом МВС України особи середнього, старшого і вищого начальницького складу, які досягли граничного віку перебування на службі, підлягають звільненню в запас з постановою на військовий облік або у відставку. При необхідності вони можуть бути залишені на службі на строк по пяти років начальниками, яким надано право призначати їх на службу. У виняткових випадках особам середнього, старшого та вищого начальницького складу строк служби в органах внутрішніх справ може бути подовжено, з урахуванням стану здоров'я, в тому ж порядку повторно до 5 років, а окремим із них, які мають вчену ступень або вчене звання,- до 10 років.

Поновлення позивача як особи, що була призначена на вибірну посаду в органи місцевого самоврядування, на посаді, яку він займав в органах внутрішніх справ, нормативними актами МВС України не передбачено.

Згідно п. 9 Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року 13 “Про практику застосування судами законодавства про оплату праці”, звільнення особи, яка досягла пенсійного віку, не припиняє її конституційного права на працю, тому суд не може відмовити їй із цих підстав у задоволенні її вимог про виплату середньої заробітної плати на період працевлаштування незалежно від того, чи одержує ця особа пенсію.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Оскільки ОСОБА_1 був звільнений з публічної служби і виплата йому середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді, у разі неможливості надання відповідної роботи на період працевлаштування тісно повязана з проходженням та звільненням з публічної служби, цей спір розглядається судом в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 158, 160 КАС України, на підставі ст. 12 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 33 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, п. 9 Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року № 13 “Про практику застосування судами законодавства про оплату праці”, ст. 233 Кодексу Законів про працю України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Зобов'язати суб'єкта владних повноважень- Радивонівську сільську раду Якимівського району Запорізької області вчинити дії по виплаті середньої заробітної плати ОСОБА_1 за шість місяців у розмірі 11 226 гривень 25 копійок.

Стягнути з Радивонівської сільської ради Якимівського району Запорізької області на користь держави держмито в сумі 112 гривень 26 копійок.

Стягнути з Радивонівської сільської ради Якимівського району Запорізької області суму у якості інформаційно-технічного забезпечення розгляду адміністративної справи № 2а-7/08 Якимівського районного суду Запорізької області на користь держави (реквізити депозитного рахунку для оплати витрат: Отримувач платежу: Держбюджет Якимівського району, Код БК- 22050000, рахунок: 31214259700016, Код ЄДРПОУ: 34676885, МФО банку: 813015 банк ГУДКУ у Запорізькій області)  суму у розмірі 30 гривень 00 копійок.

На постанову може бути подана апеляційна скарга в Якимівський районний суд Запорізької області протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається до Якимівського районного суду Запорізької області протягом 10 днів з моменту проголошення рішення.

Суддя -