ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 квітня 2011 р. Справа №2а-2691/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки КримПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Кримського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
до Фізичної особи-підприємець ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 02.11.10р. надійшов адміністративний позов Кримського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій сумою 1700,00грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 04.03.11р. залишено без руху позовну заяву Кримського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення, надано строк для усунення недоліків до 01.03.11року.
У встановлений судом строк позивачем усунуто недоліки позовної заяви у звязку з чим ухвалою суду від 28.03.11р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження та запропоновано позивачу в термін до 18.04.11р. додатково подати до канцелярії суду відомості про наявність заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами, станом на день розгляду справи. Відповідачу надано строк для подачі до канцелярії суду заперечень проти позову, всіх необхідних документів та доказів або заяви про визнання позову. Доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.
Сторін, повідомлено про розгляд справи в порядку скороченого провадження за правилами ст.1832КАСУкраїни (а.с.16,17), про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень, з відповідною відміткою про отримання.
Розглянувши матеріали справи, суд не знаходить підстав для призначення справи до судового розгляду у судовому засіданні розгляду справи за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України та вважає наявні матеріали справи достатніми для розгляду справи в порядку письмового провадження, за правилами встановленими ст.183-2 цього кодексу.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що Кримський транспортний прокурор звернувся до Окружного адміністративного суду АРКрим в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим на підставі ст.ст.20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України щодо стягнення з відповідача фінансових санкцій, застосованих до нього за невиконання приписів Закону України "Про автомобільний транспорт".
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та вона підсудна окружному адміністративному суду.
Закон України від 05.04.2001р. 2344-III "Про автомобільний транспорт" визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту. Згідно частини першої статті 5 Закону основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
02.03.10р. позивачем проведено перевірку транспортного засобу, що належить відповідачу, під час якої виявлено порушення ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в частині надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 Закону, а саме: схеми маршруту, розкладу руху, про що свідчить акт від 28.09.10р. №191702 (а.с.6).
Положення статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначають перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Згідно положень частини першої вказаної норми закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Перелік Документів для регулярних пасажирських перевезень визначено частиною другою статті вказаної статті, з приписів якої:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).
Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт передбачена приписами статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", зокрема відповідно до пункту другого частини першої статті за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Територіальним управлінням Головної автотранспортної інспекції в АР Крим 02.11.10р. за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт щодо надання послуг з перевезень пасажирів без схеми маршруту та розкладу руху, наявність яких передбачена вимогами статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00грн., що підтверджується постановою про застосування фінансових від 02.11.10. №091452 (а.с.8).
Відповідно до ст.60 Закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Як встановлено з постанови про застосування фінансових санкцій від 02.11.10р. №091452 розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та застосування фінансових санкцій здійснено Тимчасово виконуючим обовязки заступника начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим Свіжевським В.М., що відповідає вимогам діючого законодавства.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567, визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Відповідно до п.28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідачем не спростовано доводи позову та не підтверджено своєчасність та повноту сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567. Належних доказів з виконання вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" суду не надано.
Оцінивши зібрані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем, як правопорушником, за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" не сплачено фінансові санкції сумою 1700,00грн., тому позов підлягає задоволенню, а заявлена позивачем сума - стягненню.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення суми недоїмки зі сплати фінансових санкцій ґрунтуються на положеннях Закону України "Про автомобільний транспорт", своєчасно відповідачем не сплачена, тому заявлені позовні вимоги щодо стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій, підтверджено належним чином, у звязку з чим підлягають задоволенню.
У справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 159,160,161,162,163,183-2,186,254 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 1700,00грн., зарахувавши на р/р31110106700048 в ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО824026, ЄДРПОУ 34741000, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції".
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.В. Папуша