ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 березня 2011 р. Справа №2а-15053/10/17/0170 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки КримПапушаО.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий Вік"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 22.11.2010року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АРКрим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий вік" про стягнення податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб сумою 151898,48грн.
Ухвалою суду від 22.11.10р. відкрито провадження в адміністративній справі, розпочато підготовче провадження, запропоновано відповідачу надати суду та в копії позивачу заперечення проти позову та документи на підтвердження своїх доводів, які в нього є. Розглянувши в підготовчому провадженні матеріали справи, судом зясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, зобовязано сторін надати оригінали документів та докази на підтвердження заявлених вимог, за результатами чого закінчено підготовчого провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 11.01.11р.
Сторони, належним чином повідомлені про місце, час та день судового засідання явку повноважних представників не забезпечили. Позивач, явку повноважного представника не забезпечив, про причини неявки суд не сповістив, заяву про можливість розгляду справи зі відсутності повноважного представника суду не надав.
Відповідач до канцелярії суду подав клопотання про відкладення розгляду справи, з підстав знаходження у відрядженні з 10.01.11р. по 15.01.11р. генерального директора та неможливості забезпечити явку іншого повноважного представника.
У звязку із неприбуттям в судове засідання повноважного представника позивача і неявкою повноважного представника відповідача, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду та ненадання ними заяв про можливий розгляд справи без їх участі, судом відповідно до п.п.2,3 ч.1 ст.128 КАС України розгляд справи відкладено до 03.02.11р.
У судове засідання, призначене на 03.02.11р. сторони явку повноважних представників не забезпечили. Позивач до канцелярії суд подав клопотання про відкладення розгляду справи на більш тривалий час у звязку із зайнятістю повноважного представника в цей день у судовому засіданні у Севастопольському апеляційному адміністративному суді.
Представника відповідача у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав як і не надав заяви про можливий розгляд справи за відсутності повноважного представника.
Приймаючи до уваги клопотання позивача, неявку представника відповідача, судом відкладено розгляд справи до 24.03.11р.
У судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, про причини неявки суд не сповістив, заперечення на адміністративний позов суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, суд приходить до висновку, що сторони про місце, день та час судового засідання повідомлені належним чином, тому перешкод для розгляду справи в порядку письмового провадження не знаходить та вважає за можливе розглянути справу відповідно до приписів частини шостої статті128 КАСУкраїни за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши зібрані по справі матеріали в їх сукупності, судом зясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом11 частини першої статті 11 вказаного Закону, звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача податкового боргу зі сплати земельного податку.
Відповідно до згаданого пункту 11 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції та право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягнення до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України, як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та цей спір підсудний окружному адміністративному суду.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Золотий Вік" зареєстровано юридичною особою Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим 16.12.02р., ідентифікаційний код юридичної особи 32318941, за адресою:95040, АРКрим, м.Сімферополь, вул.Елеваторна, б.3А, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5), здійснює господарську діяльність на підставі Статуту (а.с.8-15). Відповідача узято на облік платником податків, зборів, інших обовязкових платежів 23.12.02 р. у ДПІ в м.Сімферополі (а.с.6), з 30.12.09р. відповідач перебуває на обліку у Державній податковій інспекції в Сімферопольському районі АРКрим (а.с.21).
02.02.10р. повноважними особами позивача проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності здачі розрахунків по земельному податку за 2008, 2009, 2010 роки, за результатами якої виявлено порушення абзацу "в" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.00р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами", ст.14 Закону України від 03.07.92 №2535-ХІІ "Про плату за землю", а саме: несвоєчасність здачі ТОВ "Золотий вік" розрахунків по земельному податку за 2008, 2009 роки, про що свідчить акт від 02.02.10р №127/1503/32318941 (а.с.21-22).
Виявлені порушення стали підставою для застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 510,00 грн., про що свідчить податкове повідомлення-рішення від 02.02.10р. №0000681503/0, яке отримано відповідачем того ж дня, про що свідчить підпис повноважної особи у корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.23,24).
03.02.10р. відповідач надав позивачу податкові розрахунки земельного податку за 2008-2010роки. Відповідно до податкового розрахунку земельного податку на 2008 рік загальна сума нарахованого земельного податку, що підлягає сплаті склала 10444,30грн.(а.с.20), відповідно до податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік загальна сума нарахованого земельного податку, що підлягає сплаті склала 125331,60грн., щомісячно 10444,30грн. (а.с.18), на 2010рік загальна сума самостійно нарахованого земельного податку складає 132726,17грн., з яких 11060,51грн. щомісячно (а.с.19).
Закон України від 03.07.92р. №2535-XII "Про плату за землю" визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян), згідно до положень частини першої статті 14 Закону, самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
З урахуванням самостійно нарахованого земельного податку відповідно до податкових декларацій за 2008-2010роки (а.с.18-20), часткового погашення відповідачем зобовязань зі сплати земельного податку, станом на 30.07.10р., за відповідачем, в результаті несвоєчасної сплати земельного податку, рахується податкова заборгованість сумою 151898,48грн., з яких розмір загальний розмір недоїмки з земельного податку 151588,45грн., з пені 310,03грн. (а.с.16,17).
Відповідно до положень частини третьої статті 17 Закону України від "Про плату за землю" земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Згідно статті27 Закону контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Приписами п.5.1 ст.5 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено умови та обмеження самостійного узгодження податкового зобов'язання, з яких податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених п.5.3 ст.5 цього Закону.
З матеріалів справи, позивач, на відому йому адресу відповідача, направив першу податкову вимогу від 05.02.10р. №1/186 сумою 135775,90грн. та другу податкову вимогу від 22.03.10р. №2/301 сумою 106836,41грн., у тому числі за штрафними санкціями сумою 510,00 грн. та пенею сумою 310,03грн., які були отримані повноважною особою відповідача, про що свідчать копії повідомлень про вручення поштових відправлень (а.с.25).
Враховуючи положення п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги є вручені та прийняті відповідачем.
Платник податків згідно вимог п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як підтверджено зібраними матеріалами справи, заборгованість відповідача зі сплати земельного податку на час розгляду справи не погашено та загальний розмір недоїмки складає 151898,48грн., з яких 151588,45грн. недоїмки зі сплати земельного податку, 310,03грн. недоїмка зі сплати пені (а.с.16-17).
Активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу за рішенням суду відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами".
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення заборгованості зі сплати самостійно нарахованого та узгодженого з податковим органом земельного податку та пені загальною сумою 151898,48грн. підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий вік", ідентифікаційний код юридичної особи 32318941, за рахунок активів заборгованість зі сплати земельного податку з юридичних осіб сумою 151898,48грн., що підлягає зарахуванню на р/р33215811700269 в ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026, одержувач:Державний бюджет Сімферопольського району, код платежу:5113050100.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша