Постанова № 1625755, 11.03.2008, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2008
Номер справи
2-а-955/08(22-а-5670)
Номер документу
1625755
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.ДЗЕРЖИНСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

                                                                       Головуючий в 1 інстанції – Білак С.В.                                                                                   Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.

  

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

   

 ПОСТАНОВА

Іменем України

11.03.2008 р.                                                                                                                 м. Донецьк

справа № 2-а-955/08 (22-а-5670)

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі суддів:

головуючого:Ляшенка Д.В.суддівШаптала Н.К., Колеснік Г.А.при секретареві Літвіновій Л.О.за участю представника позивача

Козінкіна Д.О.розглянувши у відкритому апеляційну скаргусудовому засіданні в м. Донецьку

Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій областіна постанову Донецького окружного адміністративного судувід29 жовтня 2007 року (повний текст виготовлено 02.11.2007р.)по справі№ 2-а-3137/07за позовомДержавної інспекції з контролю за цінами в Донецькій областідо

Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станціїпропримусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін, -

В С Т А Н О В И В:

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернувся до суду з позовною заявою до Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції, про примусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін.  

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до ст.13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" та пункту 4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 № 1819 була проведена перевірка додержання порядку застосування цін (тарифів) на платні послуги Дзержинською міською санітарно-епідеміологічною станцією. За матеріалами проведеної перевірки заступником начальником держінспекції у відповідності з «Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами», прийнято рішення від 05.12.2006 № 141 про застосування економічних санкцій за порушення— державної дисципліни цін до Дзержинської міської санітарно-епідеміологічної станції, яке було направлено відповідачу рекомендованим листом від 05.12.2006 № 01-12/1538 для виконання в 10-ти денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій у розмірі 264010,50 грн.

Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 05.12.2006р.

У разі невиконання суб’єктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій відповідно до ч. 1 ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» стягується у судовому порядку. Тому просить стягнути з відповідача суму економічної санкції у розмірі 264 010.50 грн. відповідно рішенню від 05.12.2006р. № 141.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2007 року (в задоволенні позову Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції,  про стягнення суми застосованої економічної санкції за порушення державної дисципліни цін у розмірі 264 010.50 грн., було відмовлено.

Суд першої інстанції встановив, що позивач не довів правомірність прийняття рішення від 05.12.2006р. № 141, про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначене рішення прийняте ним необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття.

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду, ухвалити нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги, посилаючись на те, що висновки суду першої інстанції не ґрунтуються на вимогах матеріального закону.       

Позивач зазначає, що суд першої інстанції вийшов за межі позовних вимог, оскільки вирішив питання щодо оскаржуваного рішення Державної інспекції з контролю за цінами, при тому, що зазначене рішення відповідачем не оскаржувалось, чим порушив частину 2 статті 11 КАС України.

В судовому засіданні представник позивача підтримав доводи апеляційної скарги та просив скасувати постанову суду першої інстанції.

            Представник відповідача за викликом до суду не прибув.

Заслухавши доповідача, доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи колегія суддів вважає, що  апеляційна скарга підлягає задоволенню, постанова  суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням по справі нової постанови з наступних підстав.

Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст. 202 КАС України  підставою для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції  та ухвалення  нового рішення є порушення норм  матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

 Судом апеляційної інстанції встановлено, що Державною інспекцію з контролю за цінами в Донецькій області була проведена перевірка додержання порядку застосування цін (тарифів) на платні послуги Дзержинською міською санітарно-епідеміологічною станцією, про що був складений акт № 2935 від 24 жовтня 2006 року.

На підставі зазначеного акту було прийняте рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 141 від 05.12.2006р.

Згідно рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 141 від 05.12.2006р., заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області на підставі акту від 24 жовтня 2006 року № 2935 з доповненням до акту від 17.11.2006 по результатах проведеної перевірки Дзержинської міської санітарно-епідеміологічної станції Донецької обласної санітарно-епідеміологічної станції встановила застосування тарифів з порушенням запроваджених методів регулювання, а саме: завищення вартості платних послуг за рахунок нарахування непередбаченої націнки в розмірі 20 відсотків до затверджених фіксованих тарифів; застосування тарифів у розмірах вищих, ніж передбачені діючим законодавством; визначення вартості послуг без урахування знижуючих коефіцієнтів в серії досліджень/вимірювань.

Таким чином порушені вимоги п.5 Указу Президента України від 10.06.1997 №503/97 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності, постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 №1351 "Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби", від 11.05.2006 №662 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15.10.2002 № 1544 і від 27.08.2003 № 1351».

На підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» за порушення державної дисципліни цін підлягає стягненню з Дзержинської міської санітарно-епідеміологічної станції Донецької обласної санітарно-епідеміологічної станції в доход бюджету відповідно до вимог розділу II статті 2 п. 15 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" безпідставно отримана в період з 24 жовтня 2005 року по 10 травня 2006 року сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 88 003,50 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 176 007,00 грн. Загальна сума економічної санкції складає 264 010,50 грн.

Позивач направив відповідачу претензію № 05-04/141-141 від 05.12.2006 року 

Відповідачем до теперішнього часу не сплачені економічні санкції у розмірі 264 010,50 грн.

Відповідно до частини 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою, відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції при перевірці рішення № 141 від 05.12.2006р., вийшов за межі первісного адміністративного позову, чим порушив вимоги КАС України.

В зв’язку з тим, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 05.12.2007р. за № 141 «про застосування економічних санкцій» до відповідача дійсне і ніким не скасовано, у добровільному порядку у термін, встановлений діючими нормативно-правовими актами не виконано, воно підлягає примусовому виконанню, згідно діючого законодавства, а саме у відповідності до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Враховуючи наведене суд першої інстанції ухвалив рішення з порушенням норм матеріального і процесуального права, а тому судова колегія вважає необхідним скасувати зазначене судове рішення і ухвалити нову постанову, якою задовольнити вимоги позивача.

 

Керуючись ст.ст. 195,196,198,202,205,207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

            Апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2007 року  у справі № 2-а-3137/07, за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції «про примусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін» – задовольнити, а постанову суду першої інстанції скасувати.

            Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції  - задовольнити.

            Стягнути з Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції (д/р 31117106700029 в УДК м. Дзержинська, отримувач – УДК м. Дзержинська, код ЄДРПОУ 34687216, банк отримувача – ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100) суму застосованої економічної санкції у розмірі 264010 гривень 50 копійок.

            Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.

Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту проголошення, а в разі складання в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу і проголошення вступної та резолютивної частин постанови, з дня складення постанови  в повному обсязі.   

            Головуючий:   

            Судді:  

                                                                       Головуючий в 1 інстанції – Білак С.В.                                                                          Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.

  

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

   

 ПОСТАНОВА

Іменем України

(вступна та резолютивна частини)

11.03.2008 р.                                                                                                                 м. Донецьк

справа № 2-а-955/08 (22-а-5670)

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі суддів:

головуючого:Ляшенка Д.В.суддівШаптала Н.К., Колеснік Г.А.при секретареві Літвіновій Л.О.за участю представника позивача

Козінкіна Д.О.розглянувши у відкритому апеляційну скаргусудовому засіданні в м. Донецьку

Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій областіна постанову Донецького окружного адміністративного судувід29 жовтня 2007 року (повний текст виготовлено 02.11.2007р.)по справі№ 2-а-3137/07за позовомДержавної інспекції з контролю за цінами в Донецькій областідо

Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станціїпропримусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін, -

Керуючись ст.ст. 195,196,198,202,205,207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

            Апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2007 року  у справі № 2-а-3137/07, за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції «про примусове стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін» – задовольнити, а постанову суду першої інстанції скасувати.

            Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції  - задовольнити.

            Стягнути з Дзержинської міської санітарно – епідеміологічної станції (д/р 31117106700029 в УДК м. Дзержинська, отримувач – УДК м. Дзержинська, код ЄДРПОУ 34687216, банк отримувача – ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100) суму застосованої економічної санкції у розмірі 264010 гривень 50 копійок.

            Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.

Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту проголошення, а в разі складання в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу і проголошення вступної та резолютивної частин постанови, з дня складення постанови  в повному обсязі.  

            Головуючий:   

           

Судді: