Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2011 року Справа № 2а/2370/4315/2011
12 год. 50 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Чубар Т.М.,
секретар Кузнецов В.С.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Городищенському районі Черкаської області до приватного підприємства «Корсунь-Фарм»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у Городищенському районі Черкаської області, в якому просить стягнути з приватного підприємства «Корсунь-Фарм»штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4 412грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 07.12.2010р. інспекторами податкової служби Державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка щодо дотримання субєктом господарювання приватним підприємством «Корсунь-Фарм»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, перевірка проводилась в аптеці № 2, що розташована по вул.Миру, 52, в м. Городище Черкаської області. За результатами перевірки встановлено факт реалізації товару на загальну суму 882 грн. 40 коп. без проведення операції через реєстратор розрахункових операцій та, як наслідок, нероздрукування відповідного розрахункового документа. На підставі акту перевірки позивачем винесено рішення про застосування до приватного підприємства «Корсунь-Фарм»штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 4412 грн., отримане уповноваженою особою відповідача 23.12.2010р. Станом на час розгляду справи відповідні санкції відповідачем в добровільному порядку не сплачені.
Представник позивача належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не зявився, на адресу суду направив клопотання, в якому просить суд розглянути адміністративну справу без участі представника інспекції, заявлені в позовній заяві вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не зявився, на адресу суду направив заперечення проти адміністративного позову, в якому посилається на відсутність в аптеці на час проведення перевірки восьми пляшок крапель «Канефрон»та двох упаковок пігулок », оскільки препарати дорогі і замовляються аптекою тільки по одній упаковці, що підтверджується також фіскальними чеками за 07.12.2010р.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995р. (далі по тексту Закон №265).
Згідно статті 1 Закону № 265, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
При цьому здійснюючи розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані, зокрема:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (стаття 15 Закону № 265).
Судом встановлено, що відповідач приватне підприємство «Корсунь-Фарм»зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Городищенською районною державною адміністрацією Черкаської області 12.06.2001р., ідентифікаційний код 31490023 (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 № 160307), та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Городищенському районі Черкаської області як платник податків з 12.06.2001р. за № 354 (довідка про взяття на облік платника податків №36 від 21.04.2010р.).
07 грудня 2010 року інспекторами податкової служби Державної податкової адміністрації в Черкаській області у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі направлень №009396 та №009401 від 06.12.2010р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання приватним підприємством «Корсунь-Фарм» порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Перевірка проводилась в аптеці № 2, що розташована в Черкаській області, м. Городище, по вул.Миру, 52, де здійснює свою діяльність відповідач.
За результатами перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складено акт №004498, згідно якого під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем пп. 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: виявлено факт реалізації товару восьми пляшок крапель «Канефрон»за ціною 63 грн. 50 коп. за одну пляшку, дві упаковки пігулок uty»за ціною 187 грн. 20 коп. за упаковку, загальна сума 882 грн. 40 коп., фармацевт отримала готівку, видала товар, проте розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела та не видала відповідний розрахунковий документ. Від підписання означеного акту фармацевт відповідача відмовилась, про що перевіряючими складено відповідний акт №004498 від 07.12.2010р.
Відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачена Розділом V цього Закону.
Так, згідно статті 17 Розділу V Закону № 265, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, а саме: у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
На підставі вищезазначеного акту № 004498 від 22.09.2010р. у відповідності до п. 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990р., в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, державною податковою інспекцією у Городищенському районі Черкаської області було винесено рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій №0001132308 від 21.12.2010р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно якого складає 4412 грн., отримане уповноваженою особою відповідача 23.12.2010р.
Посилання відповідача на відсутність в аптеці через значну ціну восьми пляшок крапель «Канефрон»та двох упаковок пігулок uty», по-перше, спростовується актом перевірки №004498 від 07.12.2010р., а, по-друге, не встановлено, як зазначає відповідач, при розгляді справи про адміністративне правопорушення № 3-71/11р., адже відповідний висновок міститься в описовій частині постанови, де викладаються заперечення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно статті 25 Закону № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на час розгляду справи відповідач застосовані до нього фінансові санкції не сплатив.
За таких обставин, суд вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі статті 20 Податкового кодексу України стягнення застосованих до відповідача і не сплачених ним в добровільному порядку фінансових санкцій, а отже знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство «Корсунь-Фарм», ідентифікаційний номер 31490023, в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Городищенському районі Черкаської області 4 412(чотири тисячі чотириста дванадцять) грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Т.М. Чубар
Повний текст постанови виготовлений 17 червня 2011 року.