Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 травня 2011 року Справа № 2а-3926/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді:Ірметової О.В.
при секретарі: Вівдюк М.М.
за участю сторін:
прокурора заявника:Грек М.В.;
представник позивача:не зявився;
представник відповідача:не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська адміністративну справу за позовом Прокурора міста Первомайська Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в місті Первомайську Луганської області до Комунального підприємства «Гермес сервіс» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 6059,17 грн., -
ВСТАНОВИВ:
12 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор міста Первомайська Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного Фонду України в місті Первомайську Луганської області з позовом до відповідача - Комунального підприємства «Гермес сервіс», в якому послався на наступне.
Відповідач зареєстрований в УПФУ в м. Первомайську Луганської області 11.09.2002 року. Згідно картки особливого рахунку платника єдиного внеску за відповідачем за період з 01.03.2011 року по 01.04.2011 року збільшино борг зі сплати єдиного внеску за рахунок несплачених страхових внесків нарахованих за лютий 2011 року, який становить 6059,17 грн.
УПФУ в місті Первомайську відповідно до норм діючого законодавства надсилало на адресу відповідача вимогу про сплату боргу, яку було отримано відповідачем. Вказану суму боргу по сплаті єдиного внеску відповідачем сплачено не було. У звязку з чим прокурор просив стягнути з відповідача суму заборгованості.
Прокурор заявник в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, дав пояснення аналогічні викладеним у позові та просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 6059,17 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, надав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, надав на адресу суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд розглянути справу за його відсутністю та визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявністю та на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення прокурора-заявника, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач Комунальне підприємство «Гермес-сервіс» зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради 03.09.2002 року за №04051968ю0010145, і.к. 32082131, у якості юридичної особи, на підтвердження чого було видане відповідне свідоцтво (а.с.11).
У порушення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, у звязку з чим за відповідачем за лютий 2011 року утворилася заборгованість у розмірі 6059,71 грн., що підтверджується карткою особистого рахунку платника єдиного внеску (а.с.6-7).
За несвоєчасну сплату єдиного внеску УПФУ в м. Первомайську Луганської області на підставі ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» надіслало відповідачу вимогу про сплату боргу №Ю-174/1 від 04.04.2011 на суму 6059,17 грн. (а.с.5), яку останнім отримано 08.04.2011, про що свідчить особистий підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.8). Зазначену вимогу відповідач не оскаржив у встановленому Законом порядку, таким чином вимога є чинною та підлягає виконанню.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з положеннями ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Частиною 11 статті 9 Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 КАС України крім прав та обовязків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 136 КАС України судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, а також те, що відповідачем визнано в повному обсязі адміністративний позов, визнання позову прийнято судом, позовні вимоги про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 6059,17 грн. підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора міста Первомайська Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в місті Первомайську Луганської області до Комунального підприємства «Гермес сервіс» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 6059,17 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Гермес сервіс» (і.к. 32082131, адреса: 93200, Луганська область, м. Золоте, вул. Ігнатієва, 1) користь Управління Пенсійного фонду України в місті Первомайськ Луганської області заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за лютий 2011 року у сумі 6059,17 грн. (шість тисяч пятдесят девять гривень 17 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 30 травня 2011 року.
СуддяО.В. Ірметова