Постанова № 16203584, 15.06.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2011
Номер справи
2а-4068/11/1270
Номер документу
16203584
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 червня 2011 року Справа № 2а-4068/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Свергун І.О.,

при секретарі Чукіній А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,

ВСТАНОВИВ:

18.05.2011 Кріснолуцький міський центр зайнятості (надалі позивач) звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 (надалі відповідач), в якому просить стягнути з відповідача суму виплаченого забезпечення допомогу по безробіттю у розмірі 394,68 грн. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на наступне. В період з 11.02.2010 по 16.07.2010 в Краснолуцькому міському центрі зайнятості відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» перебувала на обліку як безробітна громадянка ОСОБА_1 11.02.2010 відповідачеві було надано статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. В результаті інформаційного обміну між Державним центром зайнятості та Державною податковою адміністрацією України було виявлено, що ОСОБА_1 у період перебування на обліку як безробітної були отримані доходи. Так, відповідач працювала в ВП «Шахта імені Ізвєстій» ДП «Донбасантрацит» та отримувала доходи в період з 17.06.2010 по 04.08.2010, що підтверджується листом ВП «Шахта імені Ізвєстій» ДП «Донбасантрацит» від 21.12.2010 вих. № 1437. Відповідач не повідомила позивача, що в період перебування на обліку як безробітного вона працювала. На підставі акту від 29.12.2010 № 621 про розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було прийнято наказ про повернення ОСОБА_1 суми незаконно отриманого матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 17.06.2010 по 04.08.2010. За період з 17.06.2010 по 04.08.2010 відповідачеві було надано матеріальне забезпечення допомога по безробіттю в розмірі 394,68 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не прибула, про причини неприбуття не повідомила, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, заперечень проти позову не надала.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості (ст. 12 Закону).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.

Згідно статті 25 цього Закону, держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:

а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;

б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю.

Робочі органи виконавчих дирекцій фондів загальнообовязкового державного соціального страхування мають право перевіряти обґрунтування видачі довідок про середню заробітну плату, достовірність зазначених у них відомостей шляхом звіряння даних, зазначених у довідках, з відомостями про нараховану заробітну плату на підприємствах, в установах чи організаціях або з базою даних персоніфікованого обліку застрахованих осіб Пенсійного фонду та базою даних ДПА (пункт 26 Порядку обчислення заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року № 1266).

Судом установлено, що відповідач ОСОБА_1 була зареєстрована в Краснолуцькому міському центрі зайнятості з 11.02.2010 як така, що шукає роботу. У статусі безробітної остання перебувала на обліку з 11.02.2010 по 16.07.2010. У період з червня 2010 року по липень 2010 року відповідачеві була виплачена допомога по безробіттю в сумі 394,68 грн. Проведеною перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на обліку в Краснолуцькому міському центрі зайнятості працювала у ВП «Шахта імені Ізвєстій» ДП «Донбасантрацит» з 17.06.2010 по 04.08.2010 та отримувала дохід у вигляді заробітної плати за червень-липень 2010 року в сумі 826,61 грн. Однак, про роботу на зазначеному підприємстві відповідач не повідомила Краснолуцький міський центр зайнятості.

Вказані обставини підтверджуються персональною карткою на імя ОСОБА_1 (а.с. 5), заявою про надання статусу безробітного (а.с. 6), довідкою ВП «Шахта імені Ізвєстій» ДП «Донбасантрацит» (а.с. 7), актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 29.12.2010 № 621 (а.с. 8), довідкою про розмір здійснених виплат (а.с. 9).

Згідно з положеннями статті 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідач ОСОБА_1 не повідомила позивача про роботу за трудовим договором, внаслідок чого отримала допомогу по безробіттю та соціальних послуг на підставі неправдивих відомостей. Сума виплаченої допомоги по безробіттю склала 461,06 грн., які підлягають стягненню на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими й такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ід. номер НОМЕР_1) на користь Краснолуцького міського центру зайнятості (р/р № 37174974900039 ВДК м. Красний Луч ГУДКУ м. Луганська, МФО 804013, код 50040400, код ЄДРПОУ 13391968) витрати на виплату допомоги по безробіттю в сумі 394 грн. 68 коп. (триста девяносто чотири грн. 68 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову складено в повному обсязі 15 червня 2011 року.

СуддяІ.О. Свергун