Постанова № 16200324, 28.04.2011, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2011
Номер справи
2-а-9512/09/1570
Номер документу
16200324
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2011 р.Справа № 2-а-9512/09/1570 Категорія:9,2,1Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю.В. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

доповідача судді - Турецької І.О.

суддів Стас Л.В., Косцової І.П.

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Одесі апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2010 року по справі за позовом «Компанії АСК»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2010 року позовні вимоги було задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси від 17 вересня 2008 року за № 0010242301 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у відношенні ТОВ «ІГРА»на суму 6460 грн.

В апеляційній скарзі Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси ставиться питання про скасування судового рішення в звязку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також у звязку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.

Апелянтом не зазначено бажання взяти участь у судовому засіданні, відтак, відповідно до ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб у судове засідання, та за відсутності клопотань від усіх осіб, про розгляд справи за їх участю.

Зясувавши обставини справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню на наступних підставах.

Згідно з вимогами ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Судом першої інстанції було встановлено, що 09 вересня 2008 року працівниками ДПА в Одеській області, було проведено перевірку залу гральних автоматів, що належить «Компанії АСК»у вигляді ТОВ, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.

За результатами перевірки, складено акт №0098/15/32/23/31094811 від 10 вересня 2008 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06 липня 1995 року №265/95-ВР (далі Закон №265/95-ВР).

На підставі зазначеного акту, ДПІ у Малиновському районі м. Одеси прийняло рішення від 17 вересня 2008 року за № 0010242301 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6460 гривень, за порушення п.1 ст. 3 Закону №265/95-ВР.

Задовольняючи вимоги позивача, суд виходив з того, що відповідачем не доведено сумісності системи «Фіскал»з гральними автоматами.

Суд апеляційної інстанції не погоджується з позицією суду першої інстанції про те, що у позивача був відсутній обов'язок використовувати під час організації азартних ігор на гральних автоматах, гральні автомати, переведені у фіскальний режим роботи, зареєстровані, опломбовані як реєстратори розрахункових операцій, виходячи з наступного.

Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06 липня 1995 року №265/95 встановлено відповідальність субєктів господарювання за недотримання порядку використання РРО.

Відповідно до ст. 3 Закон №265/95 субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані, у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій.

Згідно зі ст. 12 Цього Закону, на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операції вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів від 07 лютого 2001 року № 121 «Про переведення субєктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»на Міністерство промислової політики було покладено обовязок забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть необхідним вимогам, а також запамятовуючих пристроїв (фіскальної памяті) для оснащення автоматів, що вже діють.

Пунктом 1 ч.2 додатка до Постанови №121 встановлено, що до 31 грудня 2006 року всі гральні автомати повинні бути переведені в режим застосування РРО.

Опрацювання зазначеного технічного рішення було завершено прийняттям наказу Державної податкової адміністрації України від 01 липня 2008 року № 430 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції»та наказу Державної податкової адміністрації України від 10 вересня 2008 року №581, якими до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено компютерно-касову систему «Фіскал», яка призначена для фіскалізації гральних автоматів.

Отже, із моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій компютерно-касової системи «Фіскал»( тобто після 01 липня 2008 року) субєкти господарювання зобовязані використовувати зазначену систему.

Невиконання цього обовязку може бути підставою для накладення на субєкта господарювання штрафу, передбаченого статтею 17 Закону України №265/95.

Частиною 2 ст. 17 Закону України №265/95-ВР передбачена відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій не переведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратору розрахункових операцій

Таким чином, Державна податкова інспекція у Малиновському районі м. Одеси правомірно застосувала штрафні санкції щодо здійснення позивачем розрахункових операцій на одному гральному автоматі із застосуванням незареєстрованого, неопломбованого реєстратора розрахункових операцій.

Стосовно інших гральних автоматів, у кількості 18 одиниць, які знаходились у той час в залі гральних автоматів, суд апеляційної інстанції зазначає про відсутність встановленого факту надання послуг цими автоматами, а тому застосування штрафних санкцій відповідачем є вірним лише щодо одного грального автомату, та дорівнює 340 грн..

У звязку з чим оскаржувана постанова суду 1-ї інстанції підлягає зміні, оскільки суд по суті правильно вирішив справу, але з помилковим застосуванням норм матеріального права.

Керуючись ст. ст. 195,197; п.2 ч.1 ст. 198; 201; ч.2 ст. 205; 207, 254 КАС України, склад колегії суддів,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу «Компанії АСК»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю задовольнити частково.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2010 року по справі за позовом «Компанії АСК»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій змінити.

Викласти резолютивну частину вищевказаної постанови у наступній редакції:

«Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси від 17 вересня 2008 року за № 0010242301 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у відношенні ТОВ «ІГРА»на суму 6120 грн.».

В іншій частині постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2010 року по даній справі залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня отримання її сторонами.

Доповідач - суддя І.О.Турецька

суддя Л.В. Стас

суддя І.П. Косцова