Постанова № 16198239, 15.06.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2011
Номер справи
2а-1670/4417/11
Номер документу
16198239
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/4417/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"до Кременчуцької загальноосвітньої приватної школи 1-3 ступенів "Ада" Полтавської областіпро стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

26 травня 2011 року позивач Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької загальноосвітньої приватної школи 1-3 ступенів "Ада" Полтавської областіпро стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області було проведено обстеження з питань технічного стану і експлуатації електроустановок, мереж і систем повернення конденсату, стану договірної роботи, обліку виробленої та відпущеної теплової енергії Кременчуцької загальноосвітньої приватної школи 1-3 ступенів "Ада" Полтавської області, про що було складено акт обстеження № 7/21/228 від 11 червня 2010 року. За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис про усунення виявлених порушень від 11 червня 2010 року № 7/21-228-2. Вимоги зазначеного припису відповідачем не виконані, що підтверджено актом перевірки від 24 січня 2011 року № 01/21-11-0024. Зазначене стало підставою для винесення постанови № 07/20-01-13а від 11 лютого 2011 року про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 5100.00 грн. Станом на день розгляду справи судом, штраф відповідачем до бюджету не сплачений, у зв'язку із чим позивач просить стягнути вказану суму в примусовому порядку.

Згідно вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.

При цьому суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 статті 26 Закону України "Про енергозбереження" визначено, що державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області 11 червня 2010 року проведено обстеження з питань технічного стану і експлуатації електроустановок, мереж і систем повернення конденсату, стану договірної роботи, обліку виробленої та відпущеної теплової енергії Кременчуцької загальноосвітньої приватної школи 1-3 ступенів "Ада" Полтавської області, про що було складено акт обстеження № 7/21/228 від 11 червня 2010 року /а.с. 6-10/.

Відповідно до статті 9 Закону України „Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно - правових актів.

В ході обстеження інспекцією встановлені порушення вимог законодавства, у зв'язку із чим відповідачеві виданий обов'язковий до виконання припис про усунення виявлених порушень від 11 червня 2010 року № 7/21-228-2 /а.с. 11-12/.

Згідно пункту 8 статті 7 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

Перевіркою, проведеною 24 січня 2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області, встановлено, що вимоги припису від 11 червня 2010 року № 7/21-228-2 відповідачем не виконані що підтверджується актом перевірки № 07/21-11-0024 /а.с. 13/.

Абзацом 3 частини 1 статті 6 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” визначено, що однією з підстав для здійснення позапланових заходів є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).

Відповідно до частини 9 статті 4 цього ж Закону невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання згідно із законом.

Згідно з абзацом 2 частини 3 статті 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У зв’язку з невиконанням відповідачем вимог припису від 11 червня 2010 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду в Полтавській області винесено постанову від 11 лютого 2011 року № 07/20-01-13а про накладення на відповідача штрафу в розмірі 5100,00 грн. /а.с. 14/, що з огляду на наведені норми та фактичні обставини є, за висновком суду, правомірним.

Згідно з пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення; у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку..

На дату винесення постанови штраф у розмірі 5100,00 грн. відповідачем не перерахований до Державного бюджету України, а тому підлягає стягненню в примусовому порядку.

Суд погоджується з тим, що наведені прокурором у позовній заяві мотиви представництва інтересів держави в особі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” узгоджуються зі статтею 121 Конституції України, статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", наказом Міністерства палива та енергетики України від 3 листопада 2006 року № 422 і є достатніми для захисту її інтересів шляхом вчинення процесуальної дії по зверненню до суду.

Відповідно до пункту 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Кременчуцької загальноосвітньої приватної школи 1-3 ступенів "Ада" Полтавської області про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з Кременчуцької загальноосвітньої приватної школи 1-3 ступенів "Ада" Полтавської області (вул. Халаменюка, 10-А, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, р/р 26003060723802 в Кременчуцькій філії "Приватбанк", МФО 331401, ЄДРПОУ 13961994) у дохід держбюджету штраф у сумі 5100,00 грн. /п'ять тисяч сто гривень 00 копійок/, одержувач: р/р 31119106700008 ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698778, код платежу до держбюджету 21081100

Постанова підлягає негайному виконанню.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

          Суддя                                                                                А.О. Чеснокова