Постанова № 16197989, 18.05.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2011
Номер справи
2а-2456/11/1270
Номер документу
16197989
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.3.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 травня 2011 року Справа № 2а-2456/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Качуріної Л.С.

при секретарі Єретикової К.В.,

в присутності сторін:

від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 01/9/10 від 04.01.2011;

від відповідача: не прибув,

від третьої особи: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного реєстратора Антрацитівської міської ради про визнання недійсним запису від 23 грудня 2010 року № 10731070003017128 про державну перереєстрацію, зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

24 березня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулась Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігма-Трейд», Державного реєстратора Антрацитівської міської ради про визнання неправомірними дії, недійсним запису від 23 грудня 2010 року № 10731070003017128 про державну перереєстрацію, зобовязання вчинити певні дії.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 28 березня 2011 року відмовлено у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігма-Трейд» про визнання неправомірними дії.

В судовому засіданні представник позивача надав пояснення аналогічні викладеним в позові та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судове засідання не зявився відповідач, який передав заяву через представника позивача з проханням про розгляд справи за його відсутністю.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сігма-Трейд» було зареєстровано Соломянскою районною у місті Києві державною адміністрацією 17 березня 2009 року за № 1073102 0000 017128 за місцезнаходженням: 03141, м. Київ, Соломянський район, вулиця Соломянська, будинок 33 (а. с. 19).

В результаті проведеної перевірки співробітниками ГВПМ ДПІ в м. Красний Луч було встановлено, що за юридичною адресою: м. Антрацит, вул. Петровського, буд. 12 ТОВ «Сігма-Трейд» не знаходиться, що підтверджується довідкою від 27 грудня 2010 року № 13133/7/290 (а. с. 16).

Співробітниками ГВПМ ДПІ в м. Красний Луч під час проведення перевірки за адресою: м. Антрацит, вул. Петровського, буд. 12 були взяті пояснення у субєктів підприємницької діяльності, які повідомили, що станом на час проведення перевірки, власники приміщень за адресою: м. Антрацит, вул. Петровського, буд. 12 з ТОВ «Сігма-Трейд» договорів оренди або суборенди не укладали, зазначене підприємство за цією адресою не знаходиться та ніколи не знаходилось, керівник підприємства громадянин ОСОБА_2 їм взагалі невідомий (а. с. 12,13,14).

Статтею 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та осіб - підприємців» від 15 травня 2003 року №755-ІУ (далі - Закон №755) державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб підприємців - засвідчення створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або припинення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців включає, зокрема:

перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;

перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;

внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу підприємця до Єдиного державного реєстру;

оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію та виписки з Єдиного державного реєстру.

Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі імені) або місця проживання фізичної особи підприємця піддягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Статтею 8 Закону №755 встановлено вимоги до оформлення документів, які подаються Державному реєстратору. Так частинною 2 даної статті встановлено, що реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору рекомендованим листом. справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена. Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів має бути засвідчений відповідною посадовою особою та скріплений печаткою цієї юридичної особи або нотаріально засвідчений.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону №755, у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, то вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого орган), подає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Статтею 25 Закону № 755-ІV передбачений порядок проведення державної реєстрації юридичної особи, згідно якого, державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону.

Згідно части 3 статті 25 Закону № 755-ІV за відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки.

Статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-ХІІ (далі - Закон №509) визначено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.

Відповідно до ст.5 Закону №509, облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства. Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів) визначається" центральним органом державної податкової служби України.

Облік платників податків є однією з основних функцій органів державної податкової служби, яка створює передумови для здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю перерахування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів.

Згідно з п.3.5 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 року N80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17.11.98 N 552), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 року за N 172/2612 (далі - Порядок), місцем обліку платників податків є відповідний орган державної податкової служби за зареєстрованим місцезнаходженням юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) чи зареєстрованим місцем проживання (здійснення діяльності) самозайнятої особи, якщо інше не передбачене цим Порядком.

Відповідно п.4.9 Порядку для взяття на облік платник податків юридична особа, означена в пункті 4.6 або в пункті 4.8 цього розділу (у тому числі професійна спілка), подає до органу державної податкової служби:

заяву за ф. N 1 -ОПП (додаток 1);

копію свідоцтва (документа) про державну реєстрацію (легалізацію):

копію документа, що підтверджує присвоєння ідентифікаційного коду за і (ЄДРПОУ (для професійної спілки за наявності).

Одночасно з поданням заяви платником податків юридичною особою пред'являються оригінали перелічених документів.

Пунктом 17 ч,2 ст. 11 Закону №509 встановлено право податкового органу ввертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Із зазначеного суд приходить до висновку, що позивач є належним позивачем у даній справі.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, з межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці здійснює дії відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Суд приходить до висновку, що підлягають задоволенню позовні вимоги Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного реєстратора Антрацитівської міської ради про визнання недійсним запису від 23 грудня 2010 року № 10731070003017128 про державну перереєстрацію, ТОВ «Сігма-Тред», і. к. 36406973, зобовязання Державного реєстратора Антрацитівської міської ради скасувати запис від 23.12.2010 № 10731070003017128 з підстав того, що ТОВ «Сігма-Тред» ніколи не знаходилося та не знаходиться за адресою: Луганська область, м. Антрацит, вул. Петровського, буд. 12, що підтверджується доказами, які містяться в матеріалах справи.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного реєстратора Антрацитівської міської ради про визнання недійсним запису від 23 грудня 2010 року № 10731070003017128 про державну перереєстрацію, зобовязання вчинити певні дії задовольнити повністю

Визнати недійсним запис від 23 грудня 2010 року № 10731070003017128 про державну перереєстрацію ТОВ «Сігма-Тред», і. к. 36406973.

Зобовязати Державного реєстратора Антрацитівської міської ради скасувати запис від 23.12.2010 № 10731070003017128 про державну перереєстрацію ТОВ «Сігма-Тред», і. к. 36406973.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 23 травня 2011 року.

СуддяЛ.С. Качуріна