Cправа № 2а-0770/1435/11
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 07
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2011 року місто Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі:
головуючої судді –Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання –Красновій О.Р.
за участі:
позивача: не з’явився
відповідача: не з’явився,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Проектного інституту “Закарпатдіпромісто” про стягнення заборгованості в сумі 12188,53 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Проектного інституту “Закарпатдіпромісто” про стягнення заборгованості, що виникла внаслідок несплати обов’язкових платежів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 12188,53 грн.
Представник Управління Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області в судове засідання не з’явився. Однак, ним було подано до суду заява, згідно якої вбачається, що позов підтримує повністю, просить розглянути справу без його участі, за наявними матеріалами справи.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду. Однак, як вбачається з поданої ним до суду заяви, даний позов визнає.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, виданого Ужгородським міськвиконкомом від 12.08.1997 року та Довідки Головного управління статистики у Закарпатській області №05/3-11/2809 від 29.05.2009 –Проектний інститут “Закарпатдіпромісто” є страхувальником (роботодавцем) у відповідності до ст. 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-ІV, який набув чинності з 01.01.2004 року.
Згідно ст. 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-ІV, який набув чинності з 01.01.2004 року –Проектний інститут “Закарпатдіпромісто” є платником страхових внесків
У пункті 8 Прикінцевих положень цього ж Закону передбачено, що до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду (крім підпункту 5, який діє протягом строку, визначеного Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств та підтримки соціальних стандартів їх працівників” (1878-15) від 24 червня 2004 року): страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 ст. 11 та у ст. 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14 ст. 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” (400/97-ВР) для відповідних платників збору.
Таким чином, ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються у розмірах, які передбачаються абзацом другим п. 1 ст. 4 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” № 400/97 - ВР від 26.06.1997 р. Для платників збору, визначених п. 1 та п. 2 статті 1 цього Закону (а саме суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) передбачається ставка у розмірі 33,2% від об'єкту оподаткування.
Згідно п. 1 ст. 2 України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, об'єктом оподаткування є суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці” (108/95-ВР), виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми сплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Таким чином, Проектний інститут “Закарпатдіпромісто” будучи на обліку у Управлінні Пенсійного фонду України у м. Ужгороді Закарпатської області з дотриманням норм ч. 2 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, правил Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1 (далі - Інструкція 21-1) (зареєстрована в Мін'юсті за №64/8663 від 16.01.2004 р.), а також положень Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 р. №26-1 (далі - Порядок 26-1), самостійно було обчислено та нараховано страхові внески за базові звітні періоди –грудень 2010 року, загальна сума страхових внесків (рядок 8 Додатку 23 до п. 11.11 Інструкції 21-1) –24717,81 грн.
У відповідності з ч. 2 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків, або недоїмкою.
В добровільному порядку, в строк, передбачений законом, відповідач не погасив заборгованість по сплаті недоїмки до управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області, і тому за відповідачем рахується заборгованість в сумі 12188,53 грн.
На час розгляду адміністративної справи вищезазначена заборгованість відповідачем не сплачена.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись статтями 6, 9-11, 70, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Проектного інституту “Закарпатдіпромісто” про стягнення заборгованості в сумі 12188,53 грн. – задовольнити повністю.
2. Стягнути з Проектного інституту “Закарпатдіпромісто” (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гойди, 8, код ЄДРПОУ 02497832) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області заборгованість, що виникла внаслідок несплати обов’язкових платежів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 12188 (дванадцять тисяч сто вісімдесят вісім) грн. 53 (п’ятдесят три) коп.
3.Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному ч. 1 ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя Калинич Я.М.