Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2011 р. справа № 2а/0570/5707/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15 год. 00 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю
представника позивачаГрішакової Н.Є.,
відповідачане зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у розмірі 4707,85 грн.
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя (далі МДПІ м. Маріуполя, позивач), звернулась до суду із адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (далі ФОП ОСОБА_2, відповідач) про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у розмірі 4707,85 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Згідно до частини 4 ст. 128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача - який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення його представника, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до пунктів 2 та 11 статті 11 Закону “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Статтею 111 Закону визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а в інших випадках - за рішенням суду.
Статтями 15 та 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначено, що контроль за додержанням суб`єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Таким чином, Жовтнева МДПІ м. Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач, ОСОБА_2 фізична особа підприємець, зареєстрований виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 12.06.2008 року, реєстраційний номер НОМЕР_2, знаходиться на податковому обліку в Жовтневій МДПІ м. Маріуполя.
03.03.2010р. позивачем проведено перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_2 щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
За результатами перевірки складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності №0139/05/81/23 від 03.03.2010року, яким встановлено порушення пункту 12, 13, 9, 6 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (далі Закон №265) у частині відсутності накладних на товар, невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, незабезпечення щоденного друкування на РРО фіскальних звітних чеків та зберігання в книзі ОРО, а саме відсутності Z-звіт за 15.12.2009 року, незабезпечення зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій протягом встановленого законом терміну.
На підставі складеного акту перевірки було винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0001072343 від 10.03.2010 року на суму 2707,85 гривень.
Відповідачем рішення про застосування штрафних санкцій отримано 10.03.2010 р.
Крім того, 06.09.2009р. позивачем проведено перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_2 щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
За результатами перевірки складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності №0601/05/81/23 від 06.09.2009 року, яким встановлено порушення пункту 1, 2, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (далі Закон №265) у частині невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, не проведення розрахункової операції через опломбований, зареєстрований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО, невидачі документа встановлено зразка.
На підставі складеного акту перевірки було винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0003492343 від 09.09.2009 року на суму 2465,50 гривень.
Відповідачем рішення про застосування штрафних санкцій отримано 09.09.2009 р.
Як свідчать матеріали справи, відповідачем при визначенні штрафних санкцій указаними рішеннями не порушено строки застосування адміністративно-господарських санкцій, до яких відноситься і зазначені штрафи, встановлені ст. 250 Господарського кодексу України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Жовтнева МДПІ м. Маріуполя правомірно застосовано до відповідача штрафні санкції за порушення законодавства у сфері готівкового обігу на загальну суму 5173,35 грн. З урахуванням часткової їх сплати остаточний борг становить 4707,85 гривень.
Відповідно до п.п. 41.1.1. пункту 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Пунктом 87.11. ст. 87 цього кодексу визначено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Як свідчать матеріали справи станом на день розгляду спору суми штрафних санкцій відповідачем не сплачена.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи вищезазначене, матеріали справи, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено податковим органом правомірно і в межах компетенції та повноважень контролюючого органу, встановлених законами України.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 4707,85 грн.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 9, 69 - 71, 99, 103, 112, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 4707,85 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (87554, АДРЕСА_1, код ІПН НОМЕР_1) до Державного бюджету суму фінансових санкцій у розмірі 4707 (чотири тисячі сімсот сім) грн. 85 коп. на бюджетний рахунок № 31119104700052, код платежу 21080900, ЄДРПОУ 34686694, МФО 834016, отримувач банк ГУДКУ у Донецькій області.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 09 червня 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 10 червня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.