ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2011 року м.ПолтаваСправа №2а-1670/3392/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі суддіСупруна Є.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцького транспортного прокурора Полтавської області в інтересах держави в особі, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
21 квітня 2011 року Кременчуцький транспортний прокурор, діючи в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області (далі - ТУ Головавтотрансінспекції у Полтавській області)звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансової санкції в сумі 1 700,00 грн., застосованої постановою від 27.12.2010 р. №119053.
В обґрунтування своїх вимог прокурор зазначив, що відповідач в порушення законодавства про автомобільний транспорт надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без оформлення обов'язкових документів, перелік яких визначено статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: за відсутності документу, що засвідчує оплату транспортних послуг та надання послуг без узгодження даної поїздки з органами ДАІ та ТУ Головавтотрансінспекції у Полтавській області, чим недотримано вимоги ст.ст. 34, 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" та положення Основних вимог щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання, затверджених спільним наказом Міністерства транспорту та зв'язку України та Міністерства внутрішніх справ України №450/167 від 25.05.2007 р.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач до суду не прибув повторно, у зв'язку з чим та на підставі ч.6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши залучені до матеріалів справи письмові докази, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, суд приходить до наступних висновків.
З матеріалів справи суд встановив, що 23.11.2010 р. на підставі завдання на перевірку від 19.11.2010 р. №015211 співробітниками ТУ Головавтотрансінспекції у Полтавській області проведена рейдова перевірка транспортного засобу марки "Форд", номерний знак НОМЕР_1, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1
В ході проведення перевірки виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме: надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень маршрутом Кременчук - Харків без узгодження даної поїздки з органами ДАІ та ТУ Головавтотрансінспекції у Полтавській області; на лобовому склі встановлено трафарет "Харків", який не відповідає виду перевезень; водій подорожній лист показав але для відмітки надати відмовився; здійснення перевезення без оформлення документа про сплату транспортних послуг, що призвело до порушення перевізником п.п.2.7, 2.9, 2.10 Наказу №450/167 від 25.05.2007 р. та ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Про виявлене порушення складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 23.11.2010 р. №197978, водій від пояснень та підпису відмовився.
За результатами розгляду матеріалів перевірки 27.12.2010 р. винесено постанову про застосування до ОСОБА_1 фінансової санкції в розмірі 1 700,00 грн. відповідно до абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІІІ від 05.04.2001 р. (далі - Закон №2344-ІІІ) нерегулярні пасажирські перевезення - перевезення пасажирів автобусом, замовленим юридичною або фізичною особою з укладанням письмового договору на кожну послугу, в якому визначають маршрут руху, дату та час перевезень, інші умови перевезень та форму оплати послуги, або перевезення за власний кошт.
Згідно зі ст. 34 Закону №2344-ІІІ автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Статтею 39 Закону №2344-ІІІ встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для нерегулярних пасажирських перевезень:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п.2.7 Основних вимог щодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства внутрішніх справ України від 25.05.2007 р. №450/167 (далі - Наказ №450/167) автомобільний перевізник напередодні виконання нерегулярного перевезення (крім туристично-екскурсійних, ритуальних перевезень та перевезень по території одного населеного пункту) повідомляє факсограмою, телефонограмою, електронною поштою або в телефонному режимі відповідне територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління Головавтотрансінспекції) про намір здійснювати такі перевезення та зазначає при цьому дані про себе (найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця, номер та серія ліцензії), про водія(їв) (прізвище, ім'я, по батькові, номер мобільного телефону - за наявності), автобус(и) (марка, реєстраційний номер, серія та номер ліцензійної картки(ок), маршрут руху, дата і час перевезення (початковий та кінцевий пункти, дата, час виїзду та орієнтовний час повернення), а також повідомляє про пасажиромісткість автобуса(ів) та з якою метою будуть здійснюватись перевезення.
Пунктом 2.9 Наказу №450/167 встановлено, що у відповідному територіальному управлінні Головавтотрансінспекції зазначена інформація реєструється в журналі та їй присвоюється відповідний номер, що повідомляється автомобільному перевізнику, який, у свою чергу, проставляє його в дорожньому листі.
Згідно з п.1.2 Наказу №450/167 основні вимоги є обов'язковими для виконання автомобільними перевізниками, водіями автобусів при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень по території України.
Приписами абз.3 ч.1 ст. 60 Закону №2344-ІІІ встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 361 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. №1789-ХІІ передбачає, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу .
Таким чином фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт до відповідача застосовані правомірно, а прокурор Кременчуцького транспортного прокурора Полтавської області, діючи в межах наданих йому законодавством України повноважень, обґрунтовано звернувся до суду в інтересах держави в особі ТУ Головавтотрансінспекції в Полтавській області з даним позовом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцького транспортного прокурора Полтавської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України (р/р 3111906700008 в УДК у м. Кременчук, код за ЄДРПОУ 34698778, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, м. Полтава, МФО 831019, код бюджетної класифікації 21081100, символу 106 "Адміністративний штраф та санкція") фінансову санкцію в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Є.Б. Супрун