Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-0770/1117/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 09
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 травня 2011 р. 11.00 год. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. за участю секретаря судового засідання Бішко А.Я. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Ужгородська МДПІ представник не зявився;
відповідач: ТОВ «Турбаза Циганівці»- представник не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбаза Циганівці»про стягнення податкового боргу у розмірі 510,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України 11 травня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 13 травня 2011 року.
Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Турбаза «Циганівці»про стягнення заборгованості в сумі 510,00 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився проте подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. У своїй заяві від 28 квітня 2011 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі. (а.с.47)
Відповідач в судове засідання не зявився з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Витягу Головного управління статистики у Закарпатській області станом на 10.02.2011 р. (а.с.8), а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 10.02.2011 р. у даному реєстрі значиться Товариство з обмеженою відповідальністю «Турбаза «Циганівці»із місцезнаходженням 89131, Закарпатська область, Ужгородський район, село Малі Селменці, буд. 47 "с" (далі - Відповідач). (а.с. 6)
Згідно відомостей наданих Головним управлінням статистики у Закарпатській області від 10.02.2011 року Відповідач значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств, установ та організацій України із відповідним кодом ЄДРПОУ - 36030050. (а.с.8)
Відповідач взятий на облік 10.07.2008 р. до Ужгородської МДПІ, що підтверджується довідкою № 425/29-00 від 10.07.2008 р.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На час розгляду справи, за Відповідачем рахується податковий борг до державного та місцевого бюджетів у розмірі 510,00 грн. по наступних платежах:
- платіж 14010100 «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)»у розмірі 340,00 грн.;
- платіж 19050211 «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до ФНПС» у розмірі 170,00 грн. (а.с.10-16)
Вищевказана заборгованість до державного та місцевого бюджетів виникла у зв'язку з наступним.
28.09.2009 р. працівниками Ужгородської МДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на додану вартість та встановлено порушення Відповідачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме Відповідач не подав декларацію з податку на додану вартість за квітень 2009 р. та несвоєчасно подав податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2009 р. За результатами перевірки було складено Акт від 28.09.2009 р. за № 47/15-02 (а.с.17) та на основі вказаного акта перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0003281502/0 від 04.11.2010 р. (а.с.24), яким до Відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 340,00 грн. Вказане податкове повідомлення рішення направлено засобами поштового зв'язку, однак поштовий лист повернувся із відміткою про неможливість вручення «за закінченням терміну зберігання». (а.с.21)
У зв'язку із зазначеним та відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень застосування штрафних санкцій (затверджений наказом ДПА України від 21.06.01р. та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.07.01 р.) (що діяли в період виникнення правовідносин) податкове повідомлення-рішення № 0003281502/0 від 04.11.2010 р. було розміщене на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт від 09.12.2009 р. (а.с.25)
Крім того, 19.07.2010 р. працівниками Ужгородської МДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності зі збору за забруднення навколишнього природного середовища та встановлено порушення Відповідачем пп. 4.1.4 і 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме Відповідач подав звіт за 1 - ий квартал 2010 із запізненням, а саме 19.07.2010 р. (а.с.28). За результатами перевірки було складено Акт від 19.07.2010 р. за № 57/15-03 (а.с.26) та на основі вказаного акта перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 4014/10/15-03/36030050 від 02.09.2010 р. (а.с.33), яким до Відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено засобами поштового зв'язку, однак поштовий лист повернувся із відміткою про неможливість вручення «за закінченням терміну зберігання». (а.с.34)
У зв'язку із зазначеним та відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних санкцій (затверджений наказом ДПА України від 21.06.01 р. та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.07.01 р.) (що діяли в період виникнення правовідносин) податкове повідомлення-рішення № 4014/10/15-03/36030050 від 02.09.2010 р. було розміщене на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт від 07.10.2010 р. (а.с.35)
Вищевказані податкові повідомлення - рішення Відповідачем не оскаржувались ні в адміністративному, а ні судовому порядку, отже вони є узгодженими відповідно до ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181-III (що діяв в період виникнення правовідносин).
Згідно з ч.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" - пп.4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.»
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У зв'язку з тим, що Відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки та відповідно проводячи упереджуючи заходи щодо погашення податкового боргу, Ужгородською МДПІ, і підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», (що діяв на той час) направлялося на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу № 1/16 від 12.01.2010 р. (вручено 16.10.2010 р.) (а.с.36) та № 2/314 від 15.11.2010 р.(а.с.37)
У зв'язку з неможливістю вручити податкову вимогу № 2/314 від 15.11.2010 р. (поштовий лист вернувся із відміткою «за зазначеною адресою не проживає») Ужгородською МДПІ відповідно до пп. 2.4 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181 III, дана податкова вимога була розміщена на дошці податкових повідомлень, що підтверджується актом від 22.11.2010 р. про розміщення податкових вимог на дошці податкових повідомлень. (а.с.39)
Статтею 16 Податкового кодексу України передбачено, що одним із обов'язків платника податків є обовязок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3 ст.95 цього Кодексу).
Незважаючи на всі вжиті з боку Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області заходи щодо примусового стягнення сум заборгованості, за відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю «Турбаза Циганівці»на час розгляду справи рахується заборгованість у сумі 510,00 грн., яка не сплачена до бюджету. (а.с. 10-16)
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбаза Циганівці» про стягнення податкового боргу у розмірі 510,00 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбаза Циганівці»(89131, Закарпатська область, Ужгородський район, село Малі Селменці, буд. 47 «с», код ЄДРПОУ 36030050) податковий борг до державного та місцевого бюджетів 510,00 грн. (пятсот десять гривень 00 копійок) по наступних платежах:
- платіж 14010100 «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)»у розмірі 340,00 грн.;
- платіж 19050211 «Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до ФНПС» у розмірі 170,00 грн.
3.Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідачів не стягуються.
4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дору Ю.Ю.