Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/5197/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКовальчук О.К.
при секретаріБесарабі І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області до відкритого акціонерного товариства "Кам'янець-Подільськсільмаш" про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, -
В С Т А Н О В И В:
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить стягнути з відповідача користь державного бюджету податковий борг по податку з доходів фізичних осіб в сумі 150 447, 36 грн.
В судове засідання представник позивача не з"явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з"явився повторно, заперечення проти позову не надіслав. Про дату розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, повно і всебічно зясувавши всі обставини, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Суд встановив, що відповідач - відкрите акціонерне товариство "Кам'янець-Подільськсільмаш" 16.03.1998 року зареєстрований виконавчим комітетом Камянець-Подільської міської ради Хмельницької області (Свідоцтво АОО №219733).
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року, №1251-12, який діяв на час існування спірних відносин, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно пункту 1.15 ст. 1 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-4, від 22.08.2003 року, який діяв на час існування спірних відносин, податковий агент - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента юридичної особи, які незалежно від їх організаційно правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Платниками податку згідно ст.2 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” є резиденти, які отримують як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи і нерезиденти які отримують доходи з джерелом їх походження з території України.
Як передбачено підпунктами 8.1.1, 8.1.2 пункту 8.1 ст. 8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого податку, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Строки подання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період, встановлені відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1. ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року, № 2181-3.
Підпунктами а), б) пункту 19.2 ст. 19 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” передбачено, що особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобовязані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок і надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які фактично отримали такі доходи. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не припускається.
На виконання свого обовязку передбаченого підпунктом б) пункту 19.2 ст. 19 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” відповідач подавав до податкового органу податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку за 2008-2010 роки, в яких зазначив суми нарахованого та утриманого податку, але в строк протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1. ст.4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме в строк до 20 числа наступного за кварталом суму нарахованого та утриманого податку до відповідного бюджету не сплатив.
Актом перевірки №236/234/00236062 від 03.03.2011 року, встановлено несвоєчасне перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб в сумі 150 447, 36 грн.
Станом на день подання позову до суду, сума утриманого та не перераховано відповідачем податку з доходів фізичних осіб, визначеного з урахуванням п.15.1 ст.15 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та 102.4 ст.102 Податкового кодексу України становила 150 447, 36 грн.
До суду не надано доказів сплати відповідачем зазначеного податкового боргу станом на день розгляду спору.
Податковий борг відповідача підтверджується копією акта перевірки № 236/234/00236062 від 03.03.2011 року, розрахунками сум доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків і сум утриманих з них податків за перший, другий, третій, четвертий квартали 2008 - 2010 років.
Відповідно до п.п.20.1.18 п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Кам'янець-Подільськсільмаш" (код ЄДРПОУ 00236062) на користь Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області 150447,36 грн. податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 27 травня 2011 року
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук
"Згідно з оригіналом" СуддяО.К. Ковальчук