Постанова № 1608599, 24.12.2007, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2007
Номер справи
2а-3925/07
Номер документу
1608599
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №2а-3 925/07

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«24» грудня 2007 року                                                                                                      м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Спірідонова М.О.

за участю секретаря - Андренко Ю.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торнадо» до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) від 09 жовтня 2007 року № 0001132200/0,-

ВСТАНОВИВ:

           Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова в якому просив визнати недійсним податкове повідомлення-рішення № 0001132200/0 від 09.10.2007 року.

            В обґрунтування позову представник позивача вказав, що ДПІ у Дзержинськом у районі м. Харкова на підставі Направлення № 1883 від 25.09.07р. здійснена планова виїзна перевірка ТОВ „Торнадо" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006р. по 30.06.2007р. зарезультатами перевірки було складено акт перевірки № 7888/23-05/30138784 від 03.10.2007р..

Згідно висновками Акту перевірки, ТОВ „Торнадо" порушило вимоги ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.94р., та згідно ст.4 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.94р. з підприємства повинно стягнути пеню у розмірі 0,3% від суми не одержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованості (ст. 47 Акту). У висновках Акту пеня розрахована у сумі 80 061грн.

На підставі акту перевірки № 7888/23-05/30138784 від 03.10.2007р. начальником ДПІ у Дзержинському району м. Харкова прийнято повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001132200/0 від 09.10.2007р., яким підприємству визначено суму податкового зобов'язання за платежем: пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства у сумі 80,061,00 грн.

Представник ТОВ „Торнадо" зазначив, що  не згоден з визначеним податковим зобов'язанням оскільки вважає, що висновки акту перевірки № 7888/23-05/30138784 від 03.10.2007р. ґрунтуються на невірному застосуванні норм процесуального та матеріального законодавства з питань оподаткування та розрахунків у сфері ЗЕД.

Так у вступній частині акту перевірки зазначено, що перевірка проведена та Акт складено „з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006р. по 30.06.07р", але спірна пеня розрахована за операціями фінансово-господарської діяльності підприємства у період з 05.07.07р. по 26.09.07р., що засвідчено у Додатку до Акту „Дані про виконання імпортних контрактів".

Крім того, податковий орган при визначенні податкових зобов'язань невірно застосував норми ст.ст. 2 та 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994р.

Норми ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994 передбачають, що імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортуються, потребують індивідуальної ліцензії НБУ. Порушення резидентами зазначеного строку тягне за собою відповідно до ст. 4 цього Закону нарахування пені у розмірі 0,3% від суми недоотриманої виручки (митної вартості недопоставленої продукції) за кожен день прострочення.

З наведеного вбачається, що поставка товару, передбачена Контрактом, на територію України повинна була бути здійснена:

- до 25.07.07 в сумі   32117,62 доларів США,

- до 22.08.07 в сумі 150000,00 доларів США,

- до 28.08.07 в сумі   90000,00 доларів США,

- до 04.09.07 в сумі   42000,00 доларів США,

- до 23.09.07 в сумі 125000,00 доларів США, на загальну суму 439117,62 доларів США. Товар (папір газетний), поставлений у рамках контракту №  UKR-ЗОЗ від 21.01.2003р. фірмою „СоnellLLР", Великобританія, перетнув митний кордон України -Куп'янську митницю у наступні дати:

- 02.07.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517438, К 517441, К 517440, К 517439, К 517431 в сумі 100658,19 доларів США, - 03.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517483, К 517484, К 517485, К 517486 в сумі 79868,55 доларів США, - 13.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517494, К 517495, К 517497, К 517493, К 517496 в сумі 98755,38 доларів США, - 18.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517506, К 517507, К 517508, К 517509, К 517510 в сумі 100234,38 доларів США, - 28.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517523, К 517522, К 517524, К 517526, К 517525 в сумі 97554,84 доларів США, на загальну суму 477071,34 доларів США, що підтверджується відповідним штампом Куп'янської митниці „Під митним контролем" на вказаних накладних. Тобтояк зазначив представник позивача поставка товару на територію України відбулась у законодавчо встановлений термін та просив суд задовольнити позов  у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання з’явився та з позовом не погодився у повному обсязі вказавши, що  в зв’язку з внесенням змін до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями постановою Правління НБУ від 13.12.2006р. за №455, що зареєстрована в Мінюсті України від 18.01.2007р. за №37/13304 (введено в дію з 29.01.2007р.) Державна податкова адміністрація України зобов'язала (лист від 11.05.2007р. за №9433/7/22-6017) при проведенні підрозділами по контролю за операціями в сфері ЗЕД перевірок експорно-імпорних операцій, які здійснюють суб’єкти господарювання у зовнішньоекономічній сфері керуватись наступним:

1. Згідно пункту 3.1 Інструкції імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу, потребують одержання ліцензії.

Здійснення поставки - оформлення ВМД (у випадку ввезення продукції на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню) або виконання нерезидентом усіх зобов’язань щодо поставки, покладенних на нього за договором (в інших випадках).

2.Згідно пункту 14 ст.1 Митного кодексу України митне оформлення - виконання митним органам дій (процедур), які пов’язані із закріпленням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів.

3.Згідно з Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженою постановою КМУ від 09.06.1997р. за №574 (далі Положення) ВМД - письмова заява встановленої форми, що подається митному органу і містить відомості про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України, митний режим, у який вони заявляються, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування податків, зборів та інших платежів.    ,

ВМД, заповнена у звичайному порядку, - ВМД з установленим обсягом даних, на підставі якої завершується митне оформлення товарів і транспортних засобів у заявлений митний режим.

ВМД, заповнена у звичайному порядку, вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митниці, що здійснила митне оформлення товарів і транспортних засобів.

4. Згідно пункту 3.3 Інструкції банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту продукції з увезенням її на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню, на підставі ВМД (типу ІМ-40 „Імпорт", ІМ-41 „Реімпорт", ІМ-72 „Магазин безмитної торгівлі", ІМ-75 „Відмова на користь держави", ІМ-76 „Знищення або руйнування") та за наявності інформації про цю операцію в реєстрі ВМД.

Як зазначив представник відповідача, що враховуючи викладене, при поверненні податковими органами перевірок імпортних операцій, датою імпорту, у випадку ввезення продукції на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню, слід вважати дату завершення оформлення ВМД (типу ІМ-40 „Імпорт", ІМ-41 „Реімпорт", ІМ-72 „Магазин безмитної торгівлі", ІМ-75 „Відмова на користь держави", ЇМ -76"3нищення або руйнування".

На підставі вище викладенного,представник відповідача вказав вважає позовні вимоги, та такими що не підлягають задоволенню та просив суд відмовити позивачу у задоволенні позову.

Суд дослідивши матеріали справи встановив, що ДПІ у Дзержинськом у районі м. Харкова на підставі направлення № 1883 від 25.09.07р. здійснена планова виїзна перевірка ТОВ „Торнадо" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006р. по 30.06.2007р.зарезультатами перевірки складено акт перевірки № 7888/23-05/30138784 від 03.10.2007р..

Згідно висновків акту перевірки, ТОВ „Торнадо" було порушено вимоги ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.94р., та згідно ст.4 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.94р. з підприємства повинно стягнути пеню у розмірі 0,3% від суми не одержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованості (ст. 47 Акту). У висновках Акту пеня розрахована у сумі 80 061грн.

На підставі акту перевірки за №7888/23-05-30138784 від 03.10.2007р. винесено повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0001132200/0 від 09.10.2007р., яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем „пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД" у сумі 80061грн.

Згідно з контрактом № UKR-ЗОЗ від 21.01.2003р. та додаткових угод, що є невід'ємною частиною контракту, укладеному між фірмою „ConellLLP", Великобританія (Продавець), та ТОВ „Торнадо" (Покупець), перший зобов'язався поставити, а другий прийняти та оплатити товар - папір газетний. Товар поставляється на умовах СРТ- Харків (згідно Інкотермс-2000).

Виконуючи умови контракту, ТОВ „Торнадо" перерахувало продавцю-нерезиденту платіжними дорученнями:

№ 828 від 26.04.2007р. 190000,00 доларів США (враховуючи раніш здійснену поставку товару, сума попередньої оплати складає 32117,62долара США, цей факт не є предметом спору),

№ 833 від 24.05.2007р. 150000,00 доларів США,

№ 1 від 30.05.2007р.       90000,00 доларів США,

№ 835 від 06.06.2007р.   42000,00 доларів США,

№ 836 від 25.06.2007р. 125000,00 доларів США,

загальна сума перерахованих коштів становить 439117,62 доларів США.

Норми ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994 передбачають, що імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортуються, потребують індивідуальної ліцензії НБУ. Порушення резидентами зазначеного строку тягне за собою відповідно до ст. 4 цього Закону нарахування пені у розмірі 0,3% від суми недоотриманої виручки (митної вартості недопоставленої продукції) за кожен день прострочення.

З наведеного вбачається, що поставка товару, передбачена Контрактом, на територію України повинна була бути здійснена:

- до 25.07.07 в сумі   32117,62 доларів США,

- до 22.08.07 в сумі 150000,00 доларів США,

- до 28.08.07 в сумі   90000,00 доларів США,

- до 04.09.07 в сумі   42000,00 доларів США,

- до 23.09.07 в сумі 125000,00 доларів США, на загальну суму 439117,62 доларів США. Товар (папір газетний), поставлений у рамках контракту № UKR-ЗОЗ від 21.01.2003р. фірмою „ConellLLP", Великобританія, перетнув митний кордон України -Куп'янську митницю у наступні дати:

- 02.07.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517438, К 517441, К 517440, К 517439, К 517431 в сумі 100658,19 доларів США, - 03.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517483, К 517484, К 517485, К 517486 в сумі 79868,55 доларів США, - 13.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517494, К 517495, К 517497, К 517493, К 517496 в сумі 98755,38 доларів США, - 18.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517506, К 517507, К 517508, К 517509, К 517510 в сумі 100234,38 доларів США, - 28.08.2007р. згідно залізничних накладних №№ К 517523, К 517522, К 517524, К 517526, К 517525 в сумі 97554,84 доларів США, на загальну суму 477071,34 доларів США, що підтверджується відповідним штампом Куп'янської митниці „Під митним контролем" на вказаних накладних, згідно матеріалів справи. Суд вислухавши пояснення сторін дослідивши матеріали справи вважає, що  позов підлягає задоволенню з наступних підстав

Ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994 передбачає, що виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного терміну потребує індивідуальної ліцензії Національного банку України.. Порушення резидентами зазначеного строку тягне за собою відповідно до ст. 4 цього Закону нарахування пені у розмірі 0,3% від суми недоотриманої виручки (митної вартості недопоставленої продукції) за кожен день прострочення.

Суд аналізуючи зміст ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", зазначає в ній  не визначено яка дата є датою надходження товарів по імпорту, що застосовується для відрахування 90-денного терміну розрахунків.

Відповідно до ст.1 Закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.1991р. № 959-ХІІ, імпорт товарів - купівля українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів з ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами. Відповідно до цієї ж статті моментом здійснення експорту (імпорту) слід вважати момент перетину товаром митного кордону України або переходу права власності на зазначений товар, що експортується чи імпортується, від продавця до покупця.

У відповідності до зміступ.2 ст. 1 Митного кодексу України яким, визначено термін "ввезення товарів і транспортних засобів на митну територію України" як „сукупність дій, пов'язаних із переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України у відповідному напрямку".

Ст.ст. 40, 43 Митного кодексу України передбачає, що товари переміщуються через митний кордон України під митним контролем і період перебування під митним контролем товарів, що ввозяться на митну територію України, визначається з моменту перетинання ними митного кордону України і до закінчення митного оформлення в повному обсязі згідно з заявленим митним режимом.

Згідно з п.4.18 „Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення", затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.1998р. № 771, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.01.1999р. за № 42/3335, проставлення відбитка номерного штампа „Під митним контролем" на всіх примірниках усіх поданих до оформлення товаро-супровідних і товаротранспортних документів свідчить про завершення митного оформлення у митниці відправлення, після чого посадова особа митниці відправлення в межах своїх повноважень дає дозвіл на відправлення товару у митницю призначення.

Момент перетину митного кордону при імпорті для визначення митної вартості встановлений згідно з п.п. "ґ" п. 1.8 Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.1997 № 307, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.09.1997 за № 443/2247, „у тому числі: для перевезень іншими видами транспорту (в тому числі залізничним та автомобільним), як початок або здійснення митного оформлення у пункті пропуску на митному кордоні України на шляху переміщення товару."

Також суд зазначає, згідно п.23 ст.1 Митного кодексу України, переміщення товарів через митний кордон України у вантажних відправленнях - переміщення товарів через митний кордон України при здійсненні експортно-імпортних операцій, а також інших операцій, пов'язаних із ввезенням товарів на митну територію України, вивезенням товарів за межі митної території України або переміщенням їх митною територією України транзитом. При переміщенні товарів через митний кордон України у вантажних відправленнях оформляється вантажна митна декларація.

Вантажна митна декларація (ВМД), згідно Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.1997 № 574, є письмовою заявою встановленої форми, що подається митному органу і містить відомості про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України, митний режим, у який вони заявляються, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування податків, зборів та інших платежів. Оформлена ВМД є підтвердженням надання особі права на розміщення товарів та/або транспортних засобів у заявленому митному режимі і прав та обов'язків зазначених у ВМД осіб щодо здійснення ними відповідних фінансових, господарських та інших операцій.

Крім цього аналізуючи вище вказані норми Закону суд приходить до висновку, що вантажна митна декларація не є документом, виключно яким засвідчується факт та дата фактичного перетину митного кордону України товарів, а є документом, який є заявою, що містить відомості про товари та інші предмети і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України та засвідчує надання суб'єкту ЗЕД права на розміщення товарів у визначений митний режим (визначає статус товарів) і підтверджує, а не встановлює права та обов'язки зазначених у ВМД осіб щодо здійснення ними відповідних правових, фінансових, господарських та інших операцій.

Оформлена належним чином ВМД, з відбитком штампу митниці призначення свідчить про завершення процедури митного оформлення у заявленому митному режимі - наприклад „Імпорт". Тобто дата оформлення ВМД „Імпорт-40" - це дата дозволу на випуск товарів у вільний обіг після завершення митного контролю и проведення митного оформлення, а не дата здійснення імпорту на митну територію України. Наявність відтисків штампа "Під митним контролем" (імпорт) і особистої номерної печатки митниці повного митного оформлення на товаро-супровідних документах і ВМД свідчить про випуск вантажу у вільне використання або переведення вантажу під інший митний режим, який дає право власнику вантажу використовувати його з метою, заявленою у ВМД.

Перебування під митним контролем товарів не можливе без їх фактичного ввезення в Україну, і при цьому первинним є фактичне переміщення товарів через митний кордон України, підставою для якого в режимі імпорту є наявність на вантаж товаро-супровідного документа, проставлення на якому відтиску штампа "Під митним контролем" (імпорт) з відповідною датою засвідчує факт і дату перетину митного кордону України.

Цей висновок суду також підтверджується положеннями Постанови правління Національного банку України від 24.03.1999р. № 136, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28 травня 1999 р. за № 338/3631 затверджено Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями.

Згідно абзацу 3 підпункту 1.1 пункту 1 цієї Інструкції під імпортом розуміється купівля українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів із ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами

Здійснення поставки - оформлення ВМД (у випадку ввезення продукції на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню) або виконання нерезидентом усіх зобов’язань щодо поставки, покладенних на нього за договором (в інших випадках).

Термін "здійснення поставки" згідно даної Інструкції - це оформлення ВМД (у випадку ввезення продукції на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню) або виконання нерезидентом усіх зобов'язань щодо поставки, покладених на нього за договором (в інших випадках).

Крім цього відповідно до Указу Президента України від 04.10.94р. № 567/94 "Про застосування Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів" (зі змінами та доповненнями) при укладенні резидентами договорів застосовуються правила ІНКОТЕРМС, підготовлені Міжнародною торговою палатою).

Умовами контракту № UKR-303 від 21.01.2003р. та додаткових угод, що є його невід'ємною частиною, укладеному між фірмою „ ConellLLP", Великобританія (Продавець), та ТОВ „Торнадо" (Покупець), передбачено, що товар поставляється на умовах СРТ - Харків. Відповідно до Міжнародних правил по тлумаченню термінів "Інкотермс-2000" термін "СРТ Перевезення оплачено до (...місце призначення зазначене)" означає, що продавець оплачує фрахт за перевезення товару до погодженого місця призначення. Тобто фірма „ConellLLP", Великобританія виконала умови договору, здійснивши поставку товару ТОВ „Торнадо" в межах 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу, що підтверджується матеріалами справи

Податковий орган при визначенні суми пені застосував дату ВМД як дату здійснення імпорту - момент перетину товаром митного кордону України (Додаток до Акту перевірки та Додаток № 1 до позовної заяви № 1.).

Враховуючи вищенаведений аналіз норм податкового законодавства у сфері ЗЕД суд приходить до висновку, що це застосування не відповідає нормам діючого законодавства.

При застосуванні у якості дати здійснення імпорту - моменту перетину товаром митного кордону України, а саме дати зазначених на штампах „Під митним контролем" Куп'янської митниці та " „Під митним контролем" Харківської митниці (Додаток № 2 та Додаток № 3 до позовної заяви) 90 денний термін передбачений ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994 не порушується. Таким чином застосування (нарахування) пені за порушення зазначеного строку відповідно до ст. 4 цього Закону не має підстав.

            На підставі вищевикладеного, керуючись  ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161, 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України  суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торнадо» до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) від 09 жовтня 2007 року № 0001132200/0   -задовольнити.

Визнати недійсним рішення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова про застосування штрафних (фінансових санкцій) від 09 жовтня 2007 року №0001132200/0.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова у повному обсязі виготовлена 27.12.2007 року.

Суддя                                                                 Спірідонов М.О.