Постанова № 16083419, 18.01.2011, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2011
Номер справи
2а-6057/10/1770
Номер документу
16083419
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6057/10/1770

18 січня 2011 року 17год. 40хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Томчука А.В. за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Голуб В.А.;

відповідача: представник Величко А.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ"

доМлинівська міжрайонна державна податкова інспекція

про скасування податкового повідомлення-рішення , -

ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Олді»звернулося з адміністративним позовом про скасування податкового повідомлення-рішення №0000212340/0 від 07.12.2010 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 33825,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, пояснив суду, що ПП «Олді»було зареєстроване Демидівською районною державною адміністрацією 22.03.2004 року. Платником податку на додану вартість підприємство було зареєстроване 18.01.2007 року відповідно до свідоцтва № 100013557, серії НБ № 115705. Зазначає, що на підставі ст. 108 ЦК України у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обовязки попередньої юридичної особи.

13.07.2009 року створено юридичну особу, а саме товариство з обмеженою відповідальністю «Олді». 23.07.2007 року Млинівською МДПІ (Демидівським відділенням) видано ТОВ “ОЛДІ” свідоцтво платника податку на додану вартість № 100236953 у звязку зі зміною організаційно-правової форми юридичною особи. Таким чином, первинну реєстрацію ТОВ “Олді” платником податку на додану вартість слід відраховувати від дати реєстрації платником податку на додану вартість ПП “Олді”, тобто від 18.01.2007 року. Таким чином, на думку позивача твердження відповідача про порушення Закону України “Про податок на додану вартість” є помилковим, а тому ТОВ “Олді” має право на бюджетне відшкодовування.

Враховуючи викладене представник позивача просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція проти позову заперечує.

В судовому засіданні представник відповідача пояснила суду, що 20.07.2009 року за заявою ПП “Олді” було анульовано реєстрацію платником податку на додану вартість підприємства. Повторна реєстрація як платника податку на додану вартість реорганізованого в товариство “Олді” відбулася 23.07.2009 року, як наслідок дії позивача щодо декларування до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість суперечать приписам п.п.7.2.4 п.7.2 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР.

Представник відповідача просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ТОВ “Олді” було подано податкову декларацію з ПДВ за серпень 2010 року, вх. № 90003975198.

Млинівською МДПІ проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Олді»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за серпень 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.03.2008 року по 31.07.2010 року за результатами якої складено акт №375/23/32803489 від 30.11.2010 року.

В акті перевірки посадові особи Млинівської МДПІ вказують про порушення позивачем п.п. 7.2.4 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону, а саме позивач звернувся із заявою про бюджетне відшкодування не будучи при цьому більше року зареєстрованим платником податку на додану вартість.

На підставі акту перевірки податковим органом було прийнято податкове повідомлення рішення №0000212340/0 від 07.12.2010 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 33825,00 грн.

Судом встановлено, що 13.07.2009 року державним реєстратором Демидівською районною державною адміністрацією проведено реєстрацію реорганізації приватного підприємства “Олді” у ТОВ “Олді”.

20.07.2009 року ПП “Олді” подано заяву № 746/10 форми №3-ПДВ про анулювання реєстрації платником податку на додану вартість з додатком оригіналом свідоцтва платника податку на додану вартість.

Відповідно до п.п. 25.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2000 року №79 зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 3 квітня 2000 року за №208/4429 анулювання реєстрації за ініціативою платника податку на додану вартість може бути здійснене на підставах, визначених у підпунктах "а" - "ґ" пункту 25 цього Положення. Для цього платник податку на додану вартість подає до податкового органу за місцем перебування на обліку заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою № 3-ПДВ.

Разом із поданням такої заяви платник податку зобов'язаний повернути податковому органу свідоцтво та всі засвідчені копії свідоцтва. Якщо такі додатки відсутні, то податковий орган не приймає до розгляду заяву про анулювання реєстрації.

Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника податку приймається податковим органом протягом десяти календарних днів. Дані про розгляд заяви та анулювання реєстрації платника податку на додану вартість вказуються у відповідній графі заяви за формою № 3-ПДВ.

За наслідками розгляду заяви, 20.07.2009 року посадовими особами Млинівської МДПІ було прийнято рішення про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість про, що зроблена відповідна відмітка в поданій ПП “Олді” заяві за формою № 3-ПДВ.

Відповідно до п.9.8 ст. 9 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР - Реєстрація платником податку на додану вартість діє до дати її анулювання.

Таким чином, з досліджених матеріалів справи суд дійшов висновку, що реєстрація платником податку на додану вартість ПП “Олді” реорганізованого в ТОВ була анульована 20.07.2009 року.

20.07.2009 року ТОВ “Олді” подано до Млинівської МДПІ заяву № 741/10 форми №1-ПДВ про реєстрацію платником податку на додану вартість. За результатами розгляду товариству було видано свідоцтво № 1000236953 платника ПДВ серії НБ № 176587 від 23.07.2009 року.

В період з 20.07.2009 року по 23.07.2009 року ТОВ “Олді” не було зареєстровано платником податку на додану вартість.

Згідно абз. а) пп. 7.7.11 п. 7.7. ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР не має права на отримання бюджетного відшкодування особа, яка була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів за рішенням Кабінету Міністрів України).

Суд прийшов до висновку, що ТОВ “Олді” при визначенні дати отримання права на бюджетне відшкодування слід було враховувати дату останньої реєстрації платником податку на додану вартість, тобто 23.07.2009 року. Тому право на отримання бюджетного відшкодування у ТОВ “Олді” виникне лише після спливу 12 календарних місяців відрахованих від 23.07.2009 року.

Визначаючи дату виникнення права на бюджетне відшкодування ТОВ “Олді” не врахувало вищенаведене, як наслідок декларація з податку на додану вартість за серпень 2010 року складена з порушенням приписів п.п.7.2.4 п.7.2 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР.

Доводи позивача, що в силу ст. 108 ЦК України ТОВ “Олді” є правонаступником всіх прав та обовязків ПП “Олді” не заслуговують на увагу так як в силу ч. 2 ст. 1 Цивільного кодексу України до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом. Крім того, відповідно до п. 21 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2000 року № 79 зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 3 квітня 2000 року за № 208/4429 ТОВ “Олді” не було позбавлене права провести перереєстрацію платника податку на додану вартість, що проводиться зі зміною відповідного свідоцтва, при цьому реєстрація платником податку на додану вартість ТОВ “Олді” (правонаступника ПП “Олді”) мала б безперервний характер з 18.01.2007 року, як наслідок позивач мав би право на отримання бюджетного відшкодування за 2008-2009 роки.

Слід відмітити, що у позовній заяві позивач посилається на абз.13 п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість»в якій зазначено, що у разі якщо за наслідками останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених цим Законом, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування, чи ні.

Суд не бере до уваги посилання позивача на вищевказану норму Закону, оскільки податкова декларація з податку на додану вартість за серпень 2010 року позивачем подана від імені товариства з обмеженою відповідальністю «Олді», а не як приватним підприємством «Олді».

Тому, суд прийшов до висновку, що податкове повідомлення-рішення Млинівської №0000212340/0 від 07.12.2010 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 33825,00 грн. є правомірними, а позовні вимоги необґрунтованими.

Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛДІ" до Млинівської міжрайонної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення від 07.12.2010 року №0000212340/0 відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Томчук А.В.

Постанова складена в повному обсязі 24.01.11р.