Постанова № 16083066, 16.12.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2010
Номер справи
2а-5483/10/1770
Номер документу
16083066
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5483/10/1770

16 грудня 2010 року 10 год. 55 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Томчука А.В. за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув;

відповідача: представник не прибув;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Дубровицької міжрайонної державної податкової інспекції

доСільськогосподарського виробничого кооперативу "Трипутнянський"

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Дубровицька міжрайонна державна податкова інспекція звернулася з позовом до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Трипутнянський" про стягнення заборгованості у сумі 1011,7 грн. з них: по податку на прибуток - 163,00 грн., орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності- 720,87 грн.

В судове засідання представник позивача не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю та просить розглянути справу за його відсутності.

Відповідач заперечень суду не надав, в судове засідання двічі не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обов’язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір на підставі наявних у справі доказів.

Згідно з ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Сільськогосподарський виробничий кооператив "Трипутнянський" (далі СВК "Трипутнянський") зареєстрований як юридична особа 18.01.2000 року Дубровицькою районною державною адміністрацією Рівненської області та перебуває на обліку у Дубровицькій міжрайонній державній податковій інспекції як платник податків. СВК "Трипутнянський" внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, присвоєно ідентифікаційний код 30715841.

СВК "Трипутнянський" заснований на колективній власності, здійснює фінансово- господарську діяльність на підставі статуту і є самостійним суб`єктом, який має право юридичної особи. Предметом і метою діяльності підприємства є виробництво сільськогосподарської продукції.

Відповідач є платником орендної плати за землю. Відповідно до поданих декларацій сума податкового зобов`язання самостійно визначеного платником податків становить 551,37 грн. в тому числі згідно з декларацією від 10.11.2009 року №11656 - 179,27 грн. та згідно з з декларацією відь 27.01.2010 року- 372,1 грн.

Станом на 08.11.2010 року СВК "Трипутнянський" податкове зобов`язання по орендній платі за землю в сумі 551,37 грн. не сплатив.

Крім того, за несвоєчасне подання податкових розраунків на підставі пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000р. (далі - Закон №2181-III) Дубровицькою міжрайонною державноою податковою інспекцію застосовувалися до відповідача штрафні санкції:

- по податку на прибуток на підставі податкового повідомлення-рішення №0000181540/0 від 10.09.2009 року в сумі 170,00 грн.;

- по орендній платі за землю на підставі податкового повідомлення-рішення №0000161840/0 від 19.01.2010 року в сумі 170,00 грн.

СВК "Трипутнянський" за несвоєчасну сплату податкового зобов`язання по податку на додану вартість на підставі пп.17.1.7 ст.17 Закону №2181-III, податковим повідомленням- рішенням від 27.10.2009 року №0000332340/0 застосовано штрафні санкції та визначено податкове зобов`язаня в сумі 113,7 грн.

Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5), копією довідки №147927 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.6), податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (а.а.с.7-8), копією податкового повідомлення - рішення від 27.10.2009 року №0000332340/0 (а.с.9), копією податкового повідомлення - рішення від 19.01.2010 року №0000161840/0 (а.с.10), копія корінця другої податкової вимоги форми "Ю2" від 10.07.2002 року №2/159 (а.с.11), копією корінця першої податкової вимоги форми "Ю1" від 28.05.2002 року №1/143 (а.с.12), обліковою карткою платника, станом на 08.11.2010 року (а.а.с.13-14).

Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (далі - Закон №2535-XII) передбачає, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Відповідно до ст.15 Закону №2535-XII, власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно зі 17 Закону №2535-XII, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Частиною 1 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. №1251-XII (далі Закон №1251-XII) встановлено, що податок на прибуток, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, належить до загальнодержавних і справляється на всій території України.

          Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000р. (далі - Закон №2181-III) податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 Закону №2181-III платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Згідно з п.5.2.1 ст.5 Закону №2181-III податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-III встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 цього ж Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.4.2.1. Закону №2181-III, якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-XII від 25.06.1991р. платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Оскільки відповідач не оскаржував суми боргу, то загальна сума податкової заборгованості є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до п.3.1.1 ст.3 Закону №2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-XII встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Керуючись статтями 41, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Трипутнянський" заборгованість в сумі 1011,7 грн. з них:

- до місцевого бюджету Трипутнянської сільської ради Дубровицького району Рівненської області орендну плату за земельні ділянки державної і комунальнлї власності у сумі 720,87 грн.

- до Державного бюджету України заборгованість зі сплати податку на прибуток у сумі 163,00 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                   Томчук А.В.