Постанова № 16081094, 02.06.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2011
Номер справи
2а-1670/2884/11
Номер документу
16081094
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/2884/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю секретаря –Горбач Д.О.,

прокурора - Савченка В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Лубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областідо ОСОБА_1про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

07 квітня 2011 року Лубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1про стягнення заборгованостізі сплати орендної плати за землю в розмірі 9268,84 грн, посилаючись на те, що відповідач в порушення вимог ч. 3 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" у встановлений строк не вніс плату за оренду земельної ділянки, якою він користується на підставі договору оренди земельної ділянки від 17 серпня 2009 року, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 9268,84 грн. На даний час сума заборгованості в розмірі 9268,84 грн відповідачем не сплачена.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Позивач явку свого представника до судового засідання не забезпечив, надіслав суду клопотання про розгляду справи за відсутності представника Лубенської ОДПІ.

Відповідач в судове засідання не з’явився, проте про дату, час та місце судового розгляду даної справи повідомлявся належним чином, про причини неявки не повідомив, заперечень проти позову суду не направив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Статтею 27 Закону України "Про плату за землю", в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, встановлено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

          Відповідно до статті 13 Закону України "Про плату за землю" підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки.

Статтею 15 Закону України "Про оренду землі", в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, встановлено, що істотною умовою договору оренди землі є, зокрема, визначення розміру орендної плати та порядку його індексації.

Судом встановлено, що відповідно до договору оренди землі від 17.08.2009 року ОСОБА_1 прийняв в оренду земельну ділянку несільськогосподарського призначення із категорії земель зазначених в пункті "ж" статті 19 Земельного кодексу України за цільовим використанням - землі комерційного використання. Відповідно до договору оренди землі та рзрахунку розміру орендної плати визначено, що орендна плата за користування земельною ділянкою вноситься орендарем щомісячно у грошовій формі в сумі 1461,12 грн.

          Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування”, в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно статті 2 Закону України „Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

          Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Закону України ”Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами”, в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, платниками податків є юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також, фізичні особи, які мають статус суб’єкта підприємницької діяльності чи не мають такого статусу на яких згідно законом покладено обов’язок утримувати та сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

          Податковий борг (недоїмка), відповідно до пункту 1.3 вказаної статті, це податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

          Згідно частини 1 статті 21 Закону України „Про оренду землі“ орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

          Відповідно до статті 14 цього Законуплатники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

          Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

          Відповідно до статті 16 Закону України „Про плату за землю“, облік громадян-платників земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і нарахування відповідних сум проводиться щороку станом на перше травня.

Згідно статті 17 вищезазначеного Закону, земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

          Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України ”Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

          На виконання приписів зазначеної норми позивачем надіслані перша податкова вимога № 1/129 від 24.11.2010 року, яка отрамана відповідачем 30.11.2010 року та друга податкова вимога №2/133 від 27.12.2010 року, яка отрамана відповідачем 11.01.2011 року, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення.

Судом встановлено, що в добровільному порядку сума заборгованості у розмірі 9268,84 грн, відповідачем не сплачена, що підтверджується витягом з облікової картки платника.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

          Відповідач доказів в спростування наведеного та доказів сплати сум нарахованих штрафних санкцій суду не надав, своїм правом на оскарження рішень позивача, на подання суду заперечень прости позову, не скористався.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції та необхідність задоволення адміністративного позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областідо ОСОБА_1про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 заборгованість з орендної плати за землю з фізичних осіб в сумі 9268,84 грн. на р/р 33213815700011, одержувач: місцевий бюджет м. Лубни, код платежу: 13050500, код одержувача: 34698631, МФО 831019, гайменування установи банку: ГУДК в Полтавській області.          

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Повний текст постанови виготовлено 06 червня 2011 року.

          Суддя                                                                                Н.Ю. Алєксєєва